פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

פורום גינון

בהנהלת רויטל לוריא

פורום גינון
בפורום עיצוב גינות ואדריכלות נוף תמצאו תשובות לשאלות בנושא גינון, הקמת גינות וגינות גג. כיצד מתאימים מערכת השקיה, איזה צמחים מתאימים לשתילה בעונות השנה השונות ועוד מגוון רב של תשובות לשאלות בנושא עיצוב גינות. כאן תוכלו לשאול את מנהלת הפורום ומעצבת הגינות, רויטל לוריא, את כל מה שרציתם לדעת על גינון ואדריכלות נוף.
 

יש לכם שאלה  בנושא עיצוב פנים? אל תהססו - תשאלו ! 


הוספת הודעה

שלום רב,

אני מתגורר בשכירות בדירת גן. חלק ניכר משטח הגינה הוא אדמת טוף. הייתי רוצה לרצף/לכסות את הטוף במשטח ישר ונוח להליכה שניתן להרכיב ולפרק בקלות וללא עלות גבוהה.

בדקתי את נושא הדק - אבל זה יקר מאוד (סינטטי ורגיל), אין מרצפות חזקות שניתן לקנות ופשוט להדק אל אדמת הטוף?
יש פתרונות יעילים אחרים?

תודה,

אלדד
הי אלדד אתה יכול להשתמש באבני מדרך או כל אבן טיבעית שעובייה הוא מ5 ס"מ ומעלה ופשוט לשקע ולהניח ע"ג הטוף הקיים. באותה טכניקה אפשר השתמש גם באבנים משתלבות. אפשרות נוספת היא לפרוס יריעת דשא סינטטי אבל רק אם הטוף מתחת הוא דק אחרת צריך להוסיף מצע חצץ שומשום כדי שיהיה נעים ללכת על הטוף. לדעתי פתרון זול נוסף הוא שתילת צמחים שייצרו מראה נעים ומזמין אבל אותם כמובן לא תוכל לקחת איתך הלאה בהצלחהשלום,
סיימנו לבנות לא מזמן ואני רוצה להתחיל לסדר את הגינה
מכיוון שאני בור בענייניי גינון אשמח לשמוע את דעתכם לתוכנית עליה חשבתי...
צירפתי את תוכנית הבית כשעקרונית אני מוגבל בתקציב (סוף בנייה...) וחשבתי על לעשות הכל לבד
ולהתחיל מהדשא האחורי (ראו תכנית), שתילת עצים וגדר חיה \ מטפס כלשהו
בנוסף, אשמח לשמוע את דעתכם על סוגי עצים+מטפסים\גדר חיה כשעקרונית אני מחפש
בגדר חיה\מטפס בפאה הצפונית+בכל העצים שליד חלונות משהו שמצד אחד יסתיר את הבית וייתן יותר פרטיות
מכיוון הבתים הסמוכים אבל מצד שני שלא יחסום את הבריזה המעולה שמגיעה משם. (אפשרי בכלל??)
(מאוד רוצים אבוקדו....)
אגב, קיבלנו מתנה שתיל של גפן ושתיל של פומלות האם כדאי לשתול?
תודה רבה!» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

ערן, הסוגיה שאתה מעלה לגבי הקמת גינה בסיום בניית בית חדש מאד שכיחה ונפוצה. ואכן, ברוב המקרים אנחנו לא לוקחים בחשבון בתקציב הבנייה עלות של תכנון וביצוע גינה, ומגיעים לסוף הבנייה מותשים ובלי כסף ופתאום מבינים שיש לנו בית מקסים אבל לא נצליח להנות מהחצר סביבו שכל כך פינטזנו עליה...בדומה לבית שאני מניחה שנעזרת באדריכל/ית לתכנונו ולא השארת בידי הקבלן לתכנן ולבנות לך בית וכנראה גם לא להוסיף חדר נוסף מבלי להתייעץ עם האדריכל/ית שלך, כך ההתייחסות צריכה להיות לגבי הגינה. החצר מהווה חלל נוסף שהוא בלתי נפרד מהבית! כדי להגיע לתוצאות טובות לאורך שנים, ולא להשקיע פעם או פעמיים ושלוש בהקמת גינה כל פעם מחדש (וזה לרוב מה שקורה...) אני ממליצה לך להעזר בבעל מקצוע לתכנון הגינה. חלק מהדברים בגינה תוכל לבצע לבד עם הדרכה נכונה וחלקם להעזר בבעל מקצוע. אופציה נוספת היא לבצע בשלבים. תכנון נכון יוכל לעזור לך לתכנן את שלבי הביצוע, בדומה לחללים בבית שלרוב לוקח מספר שנים להגיע לריהוט הסופי שעליו חלמתם, כך גם הגינה יכולה לגדול יחד אתכם! בהצלחה!שלום ערן מזל טוב על ביתכם החדש. חצר הגינה כמו חלל הפנימי של הבית צריכה להיות מזמינה כדי שאפשר יהיה לנצל אותה כל ימות השנה וזאת אפשר להשיג ע"י חלוקת החלל לאיזורי משנה עם פונקציות שונות. למשל איזור אירוח סלוני, איזור מטבח, איזור משחקים אולי גם גינת ירק וצימחי תבלין כרגע בתוכנית שלך יש דשא מסביב חלקו טיבעי וחלקו סינטטי ומפסים מסביב ובכנות זה משעמם(סליחה עם פגעתי)כמובן שכדאי לשתול את הפומלה והגפן(נשיר)ובכלל עצי פרי כל ההדרים פיג'יה מנגו ליצ'י מקדמיה ועוד מצויינים לשתילה בגינה וכמובן שצריך ליצור פרטיות מהשכנים ונוף לחלונות אבל צריך גם לשמור שלא יסתירו אור טיבעי... כמו שאתה למד לא פשוט לענות על שאלתך אני מציעה לך שתעזר בבעלי מיקצוע ותשקיע בתכנון נכון שיתאים לך ובני משפחתך לאורך זמן ותוכל לחסוך בביצוע בכך שתבצע את העבודות לבד בברכה רויטלפומלות לא מתאימות בכל בית, צריך גינה גדולה מאוד (מעל 50מר) הם דורשים הרבה מים, והשורשים נוטים לעלות.עקב הריסת בית ובניית חדש במקומו - עץ ארוקריה בן 24 שנים הנישא לגובה 9 מטר - האם ניתן לעקרו והכיצד, לצורך נטיעה מחודשת במקום אחר? כמה זמן אחר עקירתו אפשר להותירו ללא נטעיה? כיצד לשמור עליו? או שמא נחרץ גורלו לשבט?
שלום רון אני שמחה שפנית אלי להתיעצות ראשית אליך לדעת שארוקריה כמו רוב העצים בארץ מעל היקף גזע של 10 ס"מ בגובה 1.5 מ' כולל עצי פרי, פיקוסים, אורנים, זית, אלה ועוד הם עצים מוגנים שהפוגע בהם עובר על החוק גם אם זה בחצרך הפרטית. עליך לפנות לפקיד היערות של ורק באישורו אפשר יהיה לעקור את העץ אם בכלל והוא גם יוכל לתת לך הנחיות מדוייקות בדבר הוצאה ושתילה מחדש. בהצלחה רויטלהי,
אנחנו לאחר עיצוב הגינה אצל גנן... אולם הערוגה בכניסה לבית אינה מוצלחת בעינינו.
אני מעוניינת בערוגה צבעונית והרמונית ולדעתנו היא לא יצאה כך.
אשמח לעצות / המלצות מבלי להכביד שוב על התקציב.
כיצד כדאי למקם את הצמחים בערוגה ו/או להוסיף צמחים בצבעים אחרים כדי להפוך אותה לכזו.
תודה רבה, תמר
הי תמר היופי הוא בעיני המתבונן ובצימחיה יותר מבדברים אחרים צריך גם סבלנות כדי לקבל תמונה מלאה של מלוא המופע. בכל מיקרה כדי לקבל ציבעוניות הרמונית צריך להשתמש בצבעים משלימים או צבעים קרובים למשל למראה רגוע אפשר להיצמד לגוונים של סגולים ולבנים עם תוספת עלווה הירוקה ומקבלים תמונה יפיפיה או שילוב של צבעים כמו סגול וכתום עם הירוק של העלווה למשבו קצת יותר תוסס יש חשיבות לגובהם הסופי של הצמחים כדי לקבל מראה מדורג ולא עמוס מידי וכן מופע הצמחים לאורך השנה אני בטוחה שבעלויות נמוכות של הוצאת צמחים מסוימים והחלפתם או הוספה של אחרים תוכלי ליצור את המראה המתאים לך בהצלחה רויטליש לנו גינה ממש גדולה, 8*6, שהייתה מוזנחת שנים וכעת אנחנו משקמים, באמצע הגינה צמח גפן יפהפה שאנחנו מעוניינים להשאיר, הבעיה שהוא תופס שטח גדול מהגינה ובמרכזה, יש למישהו פתרון יצירתי?
הי מורן את יכולה להעביר את הגפן למקום אחר בצד ליד עמוד או קיר, העונה המומלצת לעשות זאת היא במרץ- אפריל ממש בתחילת ההתעוררות הגפן ובכל מיקרה כדאי עזרה מיקצועית. אופציה אחרת לנצל את מיקום הגפן הקיים וליצור שם איזור ישיבה - גזיבו ושהגםן תטפס מעל היושבים שישבו תחת הגפן. בהצלחה רויטלשלום,
יש לנו פאטיו בקומה השנייה של הבית, עשינו כבר מספר פעמים לעצבו ללא הצלחה,
כבר הייתה לנו שם פינת ישיבה - לא מוצלח מכיוון שיושבים בעיקר בשתי הגינות בקומת הקרקע,
היו לנו כבר דקלים שונים וכו....

מחפשים רעיון יכול להיות גם מיוחד מאוד ושונה...
אולי לעשות רק צמחיה למשל להוסיף עוד שני כדים לאלו שקיימים?
גודל הפאטיו הינו 2.7 * 2.6 מצ"ב תמונה,

תודה על כל הצעה שתתקבל
יום מקסים» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

הרעיון הוא ליצור פינה שתזמין את דיירי הבית לגינת הפטיו - צריך ליצור משהו שיהיה לכם כיף ושונה ממה שיש לכם כבר ויש רעיונות רבים - אפשר לשים למשל ג'קוזי שיפנק את בני הבית או ליצור פינת ישיבה עם ריהוט מזמין של ספות/ מיטות שיזוף ומסביב צימחיה שופעת או שאשפר ליצור מפל מים שמוסיקת המים תמשוך לשבת על יד וכו' בהצלחה רויטלשלום, איזה עצי פרי (חוץ מעצי פר הדר) אפשר לשתול ושיראו ירוקים כמעט רוב השנה ושמתאימים לאקלים בדרום. תודה.
שלום רב עצי פרי רב שנתיים בנוסף להדרים (שאינם משירים את עליהם) יכולים להיות עצים סובטרופים כמו מנגו אבוקדו ליצ'י שסק בנוסף גם אגוז מקדמיה, פיג'ויה, גויאבה תותית ופיטנגו בכל מיקרה יש לדאוג להשקיה נכונה ואדמה מנקזת בהצלחה רויטלשלום, אני רוצה לשתןל עץ זית, התייעצתי עם גנןואמר לי שאי אפשר כי היכן שאני רוצה לשתול(בפינה) נמצא במרחק כ2.5 בור הביוב והוא אמר שהשורשים של העץ יגיעו לביוב. האם זה נכון? ואם כן, איזה עץ אפשר לשתןל, מדובר בכניסה לבית ואני חייבת שם עץ. תודה.
שלום ,איזה צמחים מומלץ לשתול צד מערבי חשוף בכל שעות היום ללא הצללה ,
תודה
למה לשתול לבד? אם אפשר לעשות מרפסת יפה פעם אחת ולתמיד ...צרי קשר» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

חג הפסח מסמן את האביב והנה החמסינים בעיצומם זה הזמן לחדש ולרענן את הגינה
יש לבחון את הצמחים והעצים הקיימים מי דורש גיזום והכוונה לבחון את תקינות מערכת ההשקיה ולבצע שתילות לפריחת קיץ .
זה הזמן לבחון האם יש איזורים שאפשר לנצלם אחרת כדי להגדיל את השימוש בגינה- הוספת פינות ישיבה, כסא נדנדה או משחק לילדים .
עצירת הגשמים המוקדמת שהיתה לנו השנה מחייבת אותנו לבחון תחילת השקיה זהירה לפי סוג הצמחים והאיזור בארץ
שתיהיה לנו עונה אביבית ומוצלחת
רויטל יש לכם עוד שאלות? פורומים בנושא עיצוב

הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd