פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום וילונות וטקסטיל בניהול אורית טראוב
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

פורום עיצוב פנים

בניהול קרן רוזנר

פורום עיצוב פנים

בפורום עיצוב פנים תוכלו למצוא תשובה לכל שאלה בתחום היצירתי. יש לכם שאלה בנושא עיצוב פנים? מתלבטים בנוגע למיקום הרהיטים? זקוקים לעצה בענייני סטיילינג או עיצוב הבית? זה המקום להיכנס ולשאול.

 

הפורום מנוהל על ידי מעצבת הפנים קרן רוזנר

יש לכם שאלה? אל תהססו לפנות אלינו


הוספת הודעה

אני יודעת שיש המון דעות לגבי אם צריך ללמוד כדי לעסוק בתחום או לא ואם צריך תואר או מספיק קורס וכו', אבל בהנחה שאני רוצה לעשות תואר ראשון בעיצוב פנים, והתקבלתי לגם למכללה למנהל, גם לשנקר וגם למכון הטכנולוגי בחולון, מה אתם אומרים? לאן כדאי? אשמח לשמוע דעות...תודה מראש
הי נטע, זה שצריך ללמוד את המקצוע, אין ספק, עיצוב פנים הוא מקצוע רב הבטים, וטעם משובח הוא רק הדובדבן שבקצפת על בסיס של עבודה וכישורים נלמדים הכרחיים. כל המוסדות שציינת מצוינים ואני מקוה שתתקבלי לכולם ותצטרכי לבחור. ובכלל תואר אקדמי והשכלה עוד לא הזיקו לאיש. נורית גפן21/06/2011 12:55

נורית, תודה לך על התגובה. המצב הוא שאכן התקבלתי לכל השלושה ואני צריכה לבחור. אשמח אם בכל זאת יש לך המלצה/ביקורת כלשהי על אחד מהמוסדות. תודהנורית שלום,

אני רוצה לצבוע או לחפות בטפט קיר בחדר ילדים. אין קיר מסוים 'מתבקש' לחיפוי, כך שהאם בעיניך כדאי לחפות אחד מהקירות הצדדיים, או קיר שממול לכניסה?

תודה,
מיכל
הי, מיקום הקרות הוא פחות חשוב, אלא דוקא מיקום הרהוט והחלונות והרצון להבליט מי מהם. כדאי לחפות קיר ללא חלונות, וניתן לשקול חפוי שני קרות העוטפים את המיטה למשל, או קיר השולחן. נורית גפןכתבתי לך שאלה לגבי הידיות ורציתי להסביר את עצמי שוב כי נראה לי שלא הסברתי את עצמי מספיק טוב בשאלה הקודמת.
יש כמה יחידות בגודל 60 ס"מ, ואז יש יחידת אחת של מגירות בגודל 110 ס|מ, ויש קלאפות מעל הכיור בגודל 135 ס"מ.
ליחידה של הסירים הפינתי שגודל הדלת 30 ס"מ לקחתי כבר ידית בגודל 21 ס"מ.
עכשיו יש לי התלבטות אם לקחת ידיות לשאר היחידות באורך 25 ס"מ או 32 ס"מ ? מתלבטת לגבי שני הגדלים האלו. האם 32 ס"מ יראה פרופורצי ליחידות של ה 60 ס"מ.
ויש גם מזבה שהוא פתוח עם המטבח ללא דלת ששם יש ארונות מזבה כמו הארונות מטבח. שני ארונות מזבה שכל ארון בגודל 90 ס"מ שבכל ארון יש שני דלתות שכל דלת 45 ס"מ.
ממש לא יודעת מה להחליט
שלום רב,
בדירה חדשה מקבלן בסלון יש שתי נקודות תאורה בתקרה. האחת באזור מערכת הישיבה יותר קרובה ליציאה למרפסת שמש והשניה בקו ישר מהראשונה באזור של פינת אוכל. בנוסף יש נקודה אחת במטבח. אפשר לומר ששלושת הנקודות ממוקמות אחת אחרי השניה ברווח של כמה מטרים בינהן.השאלה איזה גופי תאורה יתאימו?כאשר אחת מהם אני רוצה שיהיה שנדליר. האם הנקודות במטבח ובנקודה שבאזור הספות צריכות להיות זהות והנקודה שבינהם באזור פינת האוכל שנדליר? או להפך, שנדליר באזור הספות ובמטבח ופינת אוכל גופים זהים? בגלל ששלושת הנקודות מכל פינה בדירה וממקומות אחת אחרי השניה יש צורך בתאום בינהן?
הי מיכל, אם במטבח הכונה לנקודת מאור כללית , לא מעל אי, ניתן ורצוי לבחור בתאורה צמודת תקרה, ולהשאיר את הבמה לתאורה משתלשלת מעל לפינת האוכל, שם נכון להאיר בתאורה כזאת. מעל פינת הישיבה בסלון גם כן ספק לגבי תאורת שנדליר, היה עדיף למקם נקודות תאורה בקרות, אבל אם זה הקיים כדאי לבחון פס צבירה עליו מצורפים גופי ספוט, מכוונים ומאירים את הכיוונים השונים. בכל מקרה כדאי מאוד להמנע מגשם של גופים יורדים מהתקרה, הרבוי יפגום, ודוקא הבלטת גוף אחד עעל ידי השקטת היתר תיתן תוצאה משמעותית יותר נורית גפןבמטבח יהיה גוף צמוד תקרה מרובע לבן. באם מעל השולחן בפית אוכל שיינדלר ובאזור הישיבה בסלון גוף שלישי שונה, האם זה יראה טוב? כלומר, 3 גופים שונים ברצף זה נכון?האם יש בעיה לקחת ידיות דקות בצבע ניקל מבריק לארונות מטבח מבחינת סימני האצבעות . הידות באורך 32 ס"מ והן דקות ומאורכות.
הארונות בצבע לבן מבריק פורמייקה.
האם זה יפה, אבל השאלה היא הפרקטיות לעומת ידיות כאלו בצבע ניקל מט .
הי שרית, על מבריק רואים יותר טביעות אצבע מאשר על גבי מט. לא רק בידיות. מכיוון שהידיות דקות מאוד לא נראה לי שכדאי לוותר על המראה המבריק, כי אין הרבה מקום לצבירת הטביעות. מה לעשות עבור מראה צריך לעבוד, לא רק בעיצוב פנים :) נורית גפןערב טוב, בתקרת הסלון יש לנו שתי נקודות חשמל עבור מנורות. הנקודות נמצאות בקו ישר ומרוחקות זו מזו כשני מטרים. אנו רוצים ליצור מראה נעים (הדירה קטנה, אך מודרנית ונעימה, ללא הרבה קישקושים..)ללא שבירת התקרה או שינוי מבני כלשהו. על איזו מנורות כדאי ללכת, האם על פס צבירה ארוך..או שעדיף שתי מנורות זהות צמודות תקרה..מה ייתן מראה "נקי" יותר בהתחשב במגבלה שלפנינו..?, אציין כי מהסלון רואים את פינת האוכל שם מנורה לבנה תלוייה.
תודה מראש..שושי.
הי שושי, מנורות שונות על פס צבירה יכולות להתאים. מנורות צמודות תקרה יראו פשוטות עם מראה שעלול להזכיר מטבח. כדאי לצרף לפס הצבירה גופי תאורה שונים. נורית גפןאשמח אם יש לך איזשהי תמונה של תאורה כזו. לא כל כך הבנתי מה כוונתך בגופי תאורה שונים על אותו פס צבירה.., עד כה נתקלתי רק בפסי צבירה עם גופים זהים.., ושוב, תודה.הי, מצורפת תמונה, ובה פס צבירה המותקן דוקא על הקיר לצד האי, ועליו גופים שונים. פס הצבירה יכול להיות מותקן מהתקרה, וניתן לבחור גופים בגוון כסוף למראה יותר מודרני. נורית גפן» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

נורית היי , אנחנו כעת בשלבים סופיים של עיצוב בית שבנינו.
מול דלת הכניסה ישנו קיר בגודל 2.18*3.80 עליו בנינו קיר צף מגבס בגודל של 2.00*3.50 רציתי לצפות אותו בטפט עדיין ולהניח עליו מראה בגודל גדול , האם זה יהיה יפה ? והאם יש לך הצעה אחרת לקיר מעניין. תודה
אם יש צורך אצרף תמונה
הי רוית, טפטים הם בהחלט מקור לעיצוב מענין של קיר במיוחד כשעומד בפני עצמו. אפשר לחשוב גם על חפוי אבן או בריקים. נורית גפןאני מעוניינת בשיתוף פעולה בקידום רעיון חדש בתחום אדריכלות של בתי מגורים. את ההשראה קיבלתי מאתר slow home studio של שני אדריכלים קנדיים, ג'ון בראון ומתיו נורס שבקנדה. הם הקימו תנועה שנקראת slow home movement שמציגה השקפת עולם שלימה סביב איך בתי מגורים צריכים להיות מתוכננים, בעידן של מודעות אקולוגית וסביבתית. האם מישהו מוכן לאתגר לצאת מהאגוטריפ וללמוד מאנשים באמת מקצועיים? אשמח מאוד לדעת אם כן, אם יש לכם אומץ!תודה, עדנה.
עדנה שלום, כיוון שלא השארת פרטי התקשרות את בהחלט מוזמנת לפנות אלינו למייל: service@bvd.co.il. יום טוב!נורית שלום,
חדרי השינה בדירתנו פונים לכיוון דרום ומזרח.
אני מעוניינת להתקין וילונות כדי ליצור מעט צל, האם יש לך המלצה על וילונות מסוג מסויים? אני אוהבת את המראה של וילונות רומאיים לבנים, האם יעילים למטרה זו או שהם יותר לצורך דקורטיבי?
תודה, נעמה
הי נעמה, בחדר דרום מזרחי יש שמש משעות הבוקר ועד 15:00. אם בחדר אין תריסים והוילון אמור ליצור הצללה לצורכי שינה הרי שצריך וילון עם האפלה מלאה. אם הכונה להצללה חלקית, הרי שגם אריג לא אטום, עם מעט שקיפות יוכל להצל מהאור. אם החדר אינו פעיל עד 15:00 וההצללה נועדה רק לשעות אחר הצהרים ניתן להסתפק בוילון חצי שקוף, שכמובן יתן אוירה קלילה יותר. כדאי להזמין איש או אשת וילונות לבית ולקבל הצעה מקצועית הן מבחינת סוגי הבדים והן מבחינת עלויות. נורית גפןצהריים טובים, אנו מתלבטים בין דלתות לבנות חלקות (צבע, פנדור) לבין אלו עם הפסים/חריצים לרוחב. אני חוששת שמא החלקות תראנה פשוטות מדי..אך מצד שני לא רוצה שעם הזמן דןגמת החריצים "תכביד" בעין. לגבי הדירה:דירת חמישה חדרים כ120 מטרים. מדובר בהחלפת חמש דלתות, מתוכן שלוש נראות מכיוון הסלון (דלת השירותים, דלת חדר האמבטייה ודלת חדר שינה), ועוד שתי דלתות של חדרי שינה הסמוכות זו לזו.
מה דעתך?,
בתודה יעל
הי יעל, ההעדפה שלי היא לדלתות חלקות. דלת לטעמי צריכה להטמע בקיר ואין צורך שתוסיף ענין. הדלת צריכה להיות איכותית, אבל איכות לא נמדדת בתוספת הפסים. גוון הדלת כדאי שיהיה קרוב ככל הניתן לגוון הקיר ולכן מט יהיה עדיף. נורית גפן


 

יש לכם עוד שאלות? פורומים בנושא עיצוב

 

 

הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd