פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

פורום פנג שואי

פורום פנג שואי

בפורום פנג שואי תוכלו למצוא תשובה לכל שאלה שקשורה לנושא עיצוב הבית על פי התורה הסינית העתיקה.

לעיצוב החללים בהם אנחנו נמצאים ישנה חשיבות רבה. על פי שיטת הפנג שווי, אם הבית שלנו תומך בנו מבחינה אנרגטית, אנו פועלים מתוך תחושה של "רוח גבית". שיטת הפנג שווי אינה עוסקת רק ביצירת אווירה, היא נותנת מענה אמיתי לתקיעויות ולפחדים שלנו בכל מיני תחומים כגון כסף, בריאות וזוגיות, דרך תכנון, עיצוב ושינוי המרחב בו אנו גרים.

בפורום זה אין מנהל פעיל והתשובות בו מותנות במענה חופשי מהגולשים.

הוספת הודעה

קרן שלום
רציתי לשאול באופן כללי על קמינים בפאנג שואי ומיקום קמין בבית.
יש המלצה מסויימת על מיקום קמין?ואיפה הוא יהיה ממוקם בבית?ולאיזה כיוון מומלץ להפנות אותו?

בתכנון הבית הקמין אצלי נמצא במרכז הבית מול הכניסה לבית, כלומר כשנכנסים רואים את הפרופיל שלו.האם יש השפעה לכך?
צרפתי תמונה עם מיקום הקמין בתכנית
אודה לתגובתך» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

הי אסף, בוקר אור ושבוע טוב!, מיקום הקמין הוא חשוב מאוד, מאחר ומיקום טוב שלו שמתאים לבני הבית, תומך בכסף עבור בני הבית. יש 2 פרמטרים שצריך לשים לב אליהם. הראשון הוא התאמת הכיוון אליו פונה הקמין לתאריכי הלידה של האנשים,ובעיקר למפרנסת/מפרנס הראשי בבית. והשני, הוא המיקום בבית לפי המפה של הבית. אם תרצה פרטים מדוייקים יותר מוזמן לפנות אלי לייעוץ בנושא, המון הצלחה ושבוע נהדר!, קרן הורוביץ.09/03/2016 10:17

איזה כיוון בבית אחראי על פיריון והרחבת המשפחה?
איזה חפץ או תמונה יכולים לעודד הרחבת משפחה?
מה ואיפה לתלות על מנת לעודד הצלחה של הרחבת המשפחה?
הי הדר, בוקר טוב ושבוע טוב!, יש להפריד בבית בין המשפחה והצמיחה של המשפחה נושא הקשור למזרח של הבית, לבין המערב המדבר על השמחה וההנאה של המשפחה, לבין הנושא שמעסיק אותך להבנתי שהוא פוריות, וכניסה להריון בצפון של הבית. פריון בא לידי ביטוי בכל הבתים בצפון, התחילי מלבדוק למה משמש האיזור הצפוני בבית, והאיזור המזרחי (חדר מטבח סלון), אם למשל במזרח הבית ישנו חדר שירותים צריך לדאוג להעלות את האנרגייה של הצמיחה המשפחתית על ידי אביזרים וחיזוק במקומות אחרים בבית. בדקי את הצפון , למשל תמונה של אישה בוכה באיזור הצפון יכול להעיד על עצב שמקורו באי כניסה להריון, אם יש אלמנטים שלא תורמים באיזורים אלו עדיף להעביר הלאה... כדי לעזור לך להכנס להריון ישנם עוד שני אלמנטים שחשוב לשים לב אליהם. מי סובל מהבעיה? את או בעלך ומי שסובל לחזק אותו בבית. חשוב גם להבין בייעוץ איפה האנרגיה של המים הספציפית של הבית שלך נמצאית ואותה לחזק לפי המפה של הבית שלך. אם את נמצאית בטיפולים חשוב להשתמש בזמן, ולקבוע טיפול על חודש טוב ויום טוב, על מנת להגדיל את הסיכויים. לגבי אלמנט אפשר להשתמש בדגים שמעודדים פריון בצפון או בנקודה של מים הספציפית בבית שלך, מוזמנת לייעוץ מקיף לעידוד פוריות וכניסה להריון בבית שלך, שיהיה שבוע נפלא !, קרן.1. אני מנסה להתפתח בעבודתי כעצמאית ולא מצליחה.
2. הכי חשוב (!)
בעלי עושה עיסקאות מצויינות כעצמאי אבל בכל פעם כשעןמד להגיע סכום כסף מעיסקה מוצלחת רורה משהו והכסף נמוג.
לעיתים הבחור השני בעיבקה ראה שיש רווח ועושה כל מיני תרגילים כך שגונב את הכסף ועד ששמים לב כבר אין כלום...
לעיתים אנשים שבעלי עוזר להם ונאמר מכנעס אותם לעבוד אצלו, גונבים מאחרי גבו.... ועוד.
עבריו לאחרונה לדירה (שכורה) כמו כל הדירות בחיינו... אשמח לדעת מה ניתן לעשות על מנת שהמצב יתהפך.
שמה שאנחנו מרוויחים, שנוכל להנות ממנו ולא אחרים.
בקצרה: שיהיה שפע.
הי צביה, באמת סיטואציה מאוד בעייתית במיוחד לאור היותכם עמצאיים. במצב הנוכחי, כמו שאת מתארת אותו אני חושבת שיהיה קשה לתת לך תשובה כאן בפורום שתפתור את כל הבעיות, כי נשמע שמצבכם מחייב בדיקה יסודית, ועבודה. אם את באמת רוצה לנסות לשנות ממליצה על ייעוץ. בינתיים אוכל לתת לך כמה טיפים למצב שאת מתארת. מאוד חשוב שתבדקו את הסקטור הדרומי בבית ומה שקורא שם. הרבה עצמאיים נתקלים בבעיה של פרסום והכרה ואם תעבדי על האיזור הזה, ותכניסי שם סמלים של העסקים שלכם, ונגיעה של אש זה יכול לעזור. השנה ספציפית (שנת הקוף) ישנו איזור נוסף שהוא האיזור המזרחי בבית, התיקון המסורתי הוא בד אדום, אך ניתן להשתמש בסמבול מפלסטיק, בצבעים כמו אדום, כתום ורוד או צבעוני על מנת להדגיש את הנוכחות של האש בסקטור זה השנה. שאתה עצמאי ומישהו פועל מאחורי הגב שלך סימן שיש בעייה מסויימת עם כיוון הישיבה שלך. השנה לא מומלץ לשבת עם הפנים לחלק מהדרום מערב. כדאי לבדוק את כיוון הישיבה שלו, ולתת לו כיוון ישיבה טוב, שהגב שלו לא יהיה מאחורי הדלת, המצב של מישהו הולך מאחורי גבך מתאר את הסיטואציה שגונבים לך מאחורי הגב לקוחות או עבודות. אלו טיפים ממש קטנים, עיקר העבודה צריכה להיות בייעוץ על מנת להניע את השפע בבית. מוזמנת לאתר שלי לפרטים ועלויות, ולקביעת ייעוץ בטלפון 0507580811, שיהיה יום נפלא!, קרן הורוביץ.שלום, שאלה לגבי סידור חדר השינה - בגלל בעיית מקום המיטה שלי צמודה לקיר ויש שידת לילה אחת, אני יודעת שזה לא מעודד כניסה של זוגיות לחיים.. אבל אין לי כ"כ מקום לסידור שונה... יש לך המלצה מה אפשר לעשות?
הי הילה, שבוע טוב!, תמיד יש פתרון, וגם יש עבודה שאפשר לעשות זה תלוי במוטיבציה שלך לעשות אותה, כמו גם במוטיבציה שלך להכנס לתהליך פנימי בעניין. מציעה לך קודם כל לחפש שאלות בפורום בנוגע לזוגיות תקבלי ככה רעיונות של מה לעשות. וספציפית לגבי השידה אפשר לשים שידות ממש ממש קטנות או אפילו במקום שידה שרפרף קטן, העבודה ממש רק מתחילה בזה. את צריכה לבדוק מה קורה באיזור הדרום מערבי של הבית, על מה הוא נופל, חדר שינה? מטבח? שירותים? יש לכך משמעות רבה, אחרי שבדקת איפה הוא נופל תוכלי לחזק את הדרום מערב על ידי אלמנטים זוגיים , חשוב גם לדעת מהי הנקודה הכי הכי דרמטית ליצירת זוגיות בבית לפי הזמן, כל זאת ועוד אפשר לראות בייעוץ בבית שלך , מוזמנת 0507580811, קרן הורוביץ.שלום , אנו גרים בישוב כפרי כ - 10 שנים . מאז שעברנו לבית נעלמו החברים שלנו ונשארנו לגמרי בודדים . גם כשאנחנו מזמינים אלינו ומארחים אנו לא מקבלים חזרה הזמנות לאירוח ונשארים לבד . מה קרה לנו בבית החדש ?
מצחיק שאת מעלה את הנושא דווקא בפתיחת שנת הקוף, כי זו שנה שמזמנת המון הזדמנויות גם למי שקשה לו לפתוח בחברויות חדשות ולהיפתח לאנשים, בגלל האש יאנג, אז אולי השנה יהיה קצת יותר קל... ראיתי בתים שיש להם איזור צפוני מאוד גדול ואז הנושא של החסר בחברים הוא מאוד מורגש. יצא לי גם לראות במפות של אנשים סיטואציות שהופיע להם lonely star, שנופלים במזל על 10 שנים של בדידות, וזה יכול לבוא לידי ביטוי בשתי הדרכים ואז מרגישים בדידות איומה, בסיטואציה כזאת יש כמה דרכי עבודה שאפשר לפעול. צריך לעבוד על הדרום, על הנהנתנות של המערב ועל כוכב 9, בייעוץ, מוזמנת להיות בקשר, שבוע מקסים!, קרן הורוביץ.03/02/2016 23:51

קרן שלום,
חדר השינה שלנו נמצא בצפון הדירה. גב המיטה הזוגית שלנו נשען על קיר שכיוונו צפון/צפון מזרח/ צפון מערב. אני מעוניינת להוסיף לקיר שעליו נשענת המיטה טפט בגוון מוקה/בז' ולהחליף את המיטה והשידות למשהו אחר, בצבע לבן, להוסיף תמונות , וילטן, ואקססוריז ולהפוך אותו לחדר רומנטי, נעים ויפה שכיף להיות בו.
שמעתי שמשנת 2004 ועד שנת 2023 אסור לעצב את האיזור הצפוני בבית.
1. האם זה נכון שאסור לעצב השנה את האיזור הצפוני בבית? מה עושים?
2. אם אכן אסור לעצב את חדר השינה בתקופה זו, מה ניתן לעשות כדי לגרום לחדר השינה שלנו להיות מזמין יותר, וחדר שכיף לישון בו. כרגע כל הקירות לבנים וריקים, אין תמונות, אין אוירה וכרגע החדר ממש לא נעים .
תודה!
הי דנה!, שבוע טוב!, ישנן שנים שבהן עדיף לא לעצב אך טווח השנים שנתת כאן, שהוא למעשה כל עידן 8, 20 שנה שהוא לא נכון. שנת הכבש, 2015, הייתה שנה מצוינת לעיצוב בצפון, והשנה פחות מוצלחת , אולם מה שאפשר לעשות על מנת לפתור את זה ,זה להתחיל ולעשות משהו עיצובי קטן באזור שהוא טוב השנה, למשל בדרום מערב ( החלק הראשון שלו שקרוב יותר לדרום), מזרח או בדרום מזרח ורק לאחר מכן להתחיל את השינוי בחדר השינה. יכול להיות שגם אם תשני עדיין משהו יהיה חסר ולא גמור, זה עניין של הרגשה, שאפשר בייעוץ לאבחן אותה ולמצוא לה פתרונות. דבר נוסף שחשוב שתקחי בחשבון הוא כי הצפון הוא המקום של הקריירה בבית ואם החדר ממש לא מסודר כמובן שתהיה לכך גם השלכה על הקריירה שלכם, אז אם את רוצה לקדם גם את האספקט הזה כדי לך להכניס את הנושא לתוכנית העיצוב, שיהיה המון הצלחה!, מוזמנת בכל שלב לפנות אלי לייעוץ, שבוע נפלא!, קרן הורוביץ 0507580811אני רוצה להדביק על אותו הקיר שעליו נשענת המיטה - הקיר הוא בכיוון צפון/צפון מזרח, טפט עדין בצבע בז' אז אפילו שחדר השינה (קיר המיטה) הוא באיזור צפון, אפשר לעצב אותו בשנה זו ולדביק את הטפט? היות וקיר המיטה הוא בצפון וכרגע הוא ריק ולא נעים -אני גם לא רוצה שתהיה לכך השלכה על הקריירה ... מה את אומרת קרן, אפשר? המון תודה קרן!הי דנה!, תראי שני האיזורים השנה הם לא מאוד מוצלחים אבל זה גם לא מוצלח להשאיר ריק בעייני. ולכן כמו שכתבתי בפוסט הקודם תעשי את השינויים אחרי שהתמקדת קודם ועשית משהו קטן באחד האיזורים הטובים של השנה. לגבי הצבעים והחומרים אוכל להגיד יותר שאהיה בביתך. הצפון בכללי בכל הבתים צריך סמבול מאלמנט המים, צורות גליות, זכוכית, צבעים כחולים ושחורים, כל השאר תלוי ספציפית בבית שלך לפי המפה שלו, שאפשר לראות בייעוץ, מוזמנת לקבוע,0507580811 , שבוע נפלא!, קרן הורוביץהדירה שלנו קטנה ולצורך ניצול מקום, פינת המחשב שלנו ממוקמת מתחת למדרגות מרחפות, האם זה נכון אנרגטית?
הי שני!, לא ממש מומלץ לשבת מתחת למדרגות או בכלל מדפים וכו', זה איזור שבכללי עדיף להשתמש בו כאיזור אחסון. אני חושבת שזה תלוי במטרה של פינת העבודה בבית וכמות הזמן שיושבים בה. אם למשל את מנהלת עסק מהבית וכל הזמן יושבת מתחת למדרגות האלו זה בעייתי, אבל אם רק מידי פעם יושבת פחות נורא . לסיכום, לא מומלץ אך גם תלוי בתדירות השימוש ולאלטרנטיבות אחרות שיש בבית, וממה שאני מבינה אין הרבה, אם את משתמשת הרבה הייתי מחפשת אלטרנטיבה אחרת. שבוע מקסים!, קרן.רציתי לשאול איך בודקים כיוון של כניסה לבניין או לדירה?
האם הכיוון של הכניסה הוא זה כשאני נכנסת לבניין /לדירה , או שהוא זה כשאני יוצאת מהבניין /הדירה?
בקיצור איך קובעים את כיוון הכניסה? כשאני נכנסת או יוצאת מהכניסה?
הי שני בוקר טוב!, שאנו באים למדוד כיוון כניסה אנו צריכים לשאול את עצמינו לאיזה כיוון האובייקט מסתכל. לדוגמא , עם אני עומדת בתוך הבניין ורוצה לצאת ממנו אז אני עומדת באותו כיוון שאליו הבניין מסתכל כנ"ל לגבי דירה. אם את כבר מתעסקת בכוכבים מעופפים אז טכניקה זו מדברת על פייסינג שיכול להיות לא בהכרח הכניסה אלא הנוף, דבר שדורש תרגול ולימוד. דבר נוסף שכדאי לשים אליו לב, במצפן רגיל אנחנו לא בהכרח יודעים את ההבדל בין הסקטורים כפי שהם באים לידי ביטוי במצפן הסיני אלא אם כן הכיוון הוא מובהק. למשל , צפון מערב, במצפן שלך יכול להיות או צפון 3 או צפון מערב 1 במצפן שלי, אז כדאי לשים לב, מכיוון שזה מאוד קריטי גם בכיווני שינה וגם בבחירת דירה. בהצלחה!, מוזמנת לפנות אלי לייעוץ 0507580811, שבוע מקסים!, קרן הורוביץ.ראשית תודה על תשובתך, אבל לא הבנתי.. אם אני רוצה לדעת מהו כיוון הכניסה של הדירה שלי,אני מודדת אותו כשאני נכנסת לדירה או כשאני יוצאת ממנה? תודה שוב!הי שני בוקר טוב!, הכוונה שאת יוצאת ממנה שיהיה שבוע נהדר, קרן הורוביץקרן שלום,
1) האם אפשר גם לתלות בסלון,תמונה אחת של זוג ציפורים המביטות זו לזו, היושבות על עץ? האם זוג ציפורים על פי הפנג שוואי זה בסדר? האם זוג ציפורים יכולות להתקשר לזוגיות של אהבה, נאמנות ושמחה, שותפות, ונישואין מאושרים? מה ציפורים מסמלות בעצם, והאם תמונה אחת של זוג ציפורים המביטות זו לזו היא תמונה טובה לקיר דרום מערב בסלון?
2)כשאת כותבת בתשובתך אלי- זוג תמונות בעלות מסגרות זהות שיספרו את סיפור הזוגיות המושלמת - אשמח אם תפרטי לי מה יכול להיות בזוג תמונות בעלות מסגרת זהה - מה הציור המתאים שיכול להופיע בכל אחת מהתמונות ? מה למשל? אני מאד מתקשה במה יופיע בכל אחת משתי התמונות שאני רוצה לתלות זו לצד זו בסלון, במידה ואבחר בסוף לתלות שתי תמונות?
שוב תודה!
הי מיכל, אז בגדול ציפורים מייצגות את אלמנט האש. הן חיות(אש), ובעיקר בגלל שתעופה ומעוף קשורים לאש. דרום מערב מייצג את אלמנט האדמה, ולכן מוזן על ידי האש, אז בגדול יש כאן משהו מאוד נכון הציפורים כסמל מזינות את האדמה. לי נשמע שאת לא סגורה על זה, אז המלצתי היא לא להתפשר על מה שהוא שאת לא סגורה עליו כי הדרום מערב מבטא אותך! אולי כדאי לך להמשיך לחפש משהו בכיוון,נניח ציפורים בזוג אבל חשוב שתרגישי בלב שזהו זה זה, שיהיה המון בהצלחה!, ואחלה סופש, קרן הורוביץ.התמונה המצורפת הוא שירטוט של דירה חדשה, אליה נעבור אי"ה בעוד מספר חודשים. היא הדירה הצפון מזרחית בבניין כאשר יחידת ההורים היא מצד שמאל למטה היכן שמצויירת המיטה.
ראש המיטה צמוד לקיר הדרומי בחדר (ייתכן שיש סטייה קלה של מעלות בודדות לכיוון מערב), כך שהרגליים פונות צפונה.
במקור כשקנינו את הדירה המיטה תוכננה להיות מתחת לחלון בקיר המזרחי אך מאחר וזה היה נראה לי כמו ניצול לא טוב של החלל כמו גם הידיעה שעדיף לא לישון מתחת לחלון ביקשתי לשנות והעבירו את כל הנקודות תשתית לקיר הדרומי.
פתאום הבנתי שנוצר מצב בו אנחנו ישנים מול הדלת. מאחר וזאת הצורה היחידה בה אפשר לסדר את החדר, מה בכל זאת ניתן לעשות כדי "לכפר"?

שאלה נוספת - קנינו מיטה מעץ מלא שיש מתחתיה שתי מגירות, אך בצד אחד בלבד. המיטה יושבת על רגליים כך שיש זרימה מתחתיה אך האם יש בעיה עם החוסר סימטריה הזה כביכול?

ושאלה אחרונה - המיטה בגוון קרם בהיר מאוד, הייתי רוצה לצבוע את הקיר מאחוריה בצבע שידגיש אותה כך שלא תעלם בקיר, באיזה גוון היית ממליצה?

תודה מראש» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

הי עדי!, האם בדקת את כיוון השינה המומלץ לפי התאריכי לידה שלכם? זה הדבר הראשון שהייתי בודקת. מבחינת טכניקת הפורום את צודקת!, לפי התכון המקורי הייתם צריכים להיות גם עם הראש מתחת לחלון וגם עם הרגליים לדלת. מבחינה הזאת שיפרת תנאים. דרך אגב, הכוונה בשינה מול דלת זה שהדלת ממש מול הרגליים, כלומר כמו שהיה לפי המצב הקודם. זה לא המצב כרגע, ככה שמעבר לכיוון שינה שהוא נעלם ולא ידוע, עשית לדעתי החלטה נבונה בכך שאפשרת לכם לקבל תמיכה על ידי גב, כלומר מאחוריכם יש קיר ולא חלון. לגבי צבע אוכל להמליץ בצורה קצת יותר מדוייקת בייעוץ בבית שלך, יש לי סתם הרגשה של סגול נוטה לחום משהו כהה ויפיפה, אבל באמת שכדי לומר במדוייק צריך להיות בבית ולעשות את כל המפות ולראות במדוייק. לגבי המגירה כן חשוב לשמור על סימטרייה בחדר השינה, זה אמצעי לביטוי המקום שיש לשני בני הזוג יחד. אם המגירות יוצרות מצב של חוסר סימטריה נסי למצוא סימטרייה באמצעים אחרים כמו תמונות, שידות, מנורות וכו'. לעוד פרטים על הבית שלך מוזמנת להזמין ייעוץ!, תהליך ועלויות באתר שלי, יום נפלא, קרן הורוביץ, 0507580811.שלי 3 ושל בעלי 6. האם זה משנה במשהו את תשובתך? תודה מראשהי עדי, אז כרגע את על +90 ,ובעלך על -90 במצג הדרומי עם הראש שפונה לקיר הדרומי( ממה שהבנתי ממך), הייתי בודקת את המפות שלכם. האופצייה השנייה היא לכיוון מזרח איפה שהחלון, שלבעלך היא -70 ולך +60, הכיוון שבחרת הוא דרמטית מצויין בשבילך , ובישבילו פחות טוב, צריך לבדוק את המפה שלו ולראות מה קורה איתו ואם הוא יכול להתמודד עם זה, ואז להחליט. בכל מצב שלא יהיה תמיד אחד מכם ייקבל כיוון שינה טוב והשני פחות מכיוון שאת מזרחית והוא מערבי, קרן הורוביץ.


 

יש לכם עוד שאלות? פורומים בנושא עיצוב

 

 

הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd