עיצוב פנים

עיצוב בהזמנה: מעצבים ישראלים בשירות מותגים

לעיתים לא צריך יותר ממייל או עבודה אחת מוצלחת, כדי שמישהו יקלוט את הכישרון ויבקש להזמין קולקציה שלמה. חמישה מעצבים רצו להגשים את החלום - וכך הם עשו את זה


מעצבי מוצר, מעצבי פנים ואפילו סטודנטים לעיצוב מוצאים עצמם לא פעם מגשימים חלום ומתחילים ליצור עבור חברות בארץ ובחו"ל. למפגש העוצמתי הזה קדמה לעיתים יוזמה ותעוזה מצד המעצבים, אם במפגשים, אם בתערוכות ואם בפנייה פשוטה במייל שזכתה לתשובה מפרגנת. חמישה מעצבים ישראלים, שמישהו התאהב בעבודות שלהם ובחר להציג אותן בגלריות וחנויות שונות בארץ ובחו"ל, משתפים אותנו ביצירה שיצרה את הקשר:

 

כריות שובבות ושוורים רכים


סטפני גריב וסתיו פייס ל"מיקלולה"

 

סטפני גריב, מעצבת חללים והום סטיילינג, מעצבת לגלריה האקלקטית "מיקלולה" כריות מבדים שהיא אוספת מרחבי העולם ולפעמים גם משמיכות, בגדים וצעיפים. מסיבה זו, כמות הכריות מכל דגם מצומצמת מאוד ואף נתפרת בכמות של יחידה אחת. בכריות העשירות בצבעוניותן, שתואמות את העיצוב היצירתי של גריב, ניכר חותמה האישי. הן השתלבו בקונספט של הגלריה גם מבחינת עושר הצבעים וגם משום שמיקלולה מתייחדת בפריטים בודדים שלא ניתן למצוא במקומות אחרים. גריב הייתה זו היא שהגיעה לגלריה לחפש פריטי עיצוב ללקוחותיה, וכך נוצר החיבור בינה לבין שרון הורוביץ-חורש, בעלת "מיקלולה".

 

כריות של סטפני גריב. צילום: שרון הורוביץ-חורש

 

סתיו פייס, סטודנטית שנה שלישית לאדריכלות ועיצוב פנים, יוצרת עבור הגלריה ראשי שוורים מבד. הקונספט שגרם לה ליצור אותם הוא אהבתה לבעלי חיים והרצון לעצב בלי לפגוע בהם, כפי שקורה לעיתים בקירות בתים עם ראשי צבי או קרניים אמיתיות. את הראש הראשון הכינה כחלק מהלימודים ותלתה בחנות של אמה - "עצטרובד" בזכרון יעקב. הורוביץ-חורש נכנסה לחנות, התאהבה ביצירה וביקשה להזמין לגלריה שלה מספר יחידות. עם הזמן, החומרים וטכניקות הייצור של פייס השתדרגו, וכעת, לאחר ייצור של יותר מ-70 שוורים שונים, מכוונים הגוונים כהשלמה לפריטים אחרים בגלריה. "מעבר לגוונים אני לא מתערבת בדוגמאות, ונותנת ליצירתיות הנפלאה של סתיו לפרוץ בכל שור ושור", אומרת הורוביץ-חורש, שחלק מההנאה שלה בגלריה היא מתן במה לאמנים.

 


ראשי שוורים בעיצוב סתיו פייס. צילום: שרון הורוביץ-חורש

 

 

בוהו שיק ניו יורקי


אירית גולדברג עבור Anthropologie

 

את כלי הקרמיקה הללו יצרה האמנית אירית גולדברג כחלק מקולקציית קפסולה, במיוחד עבור המותג האמריקאי Anthropologie. הכלים השימושיים נוצרו בהשראת כלים מתחילת המאה הקודמת ובאווירת בוהו שיק, והם עשויים בעבודת יד ומשלבים זהב. גולדברג הציגה בתערוכה בניו יורק וכך נחשפו אליה אנשי החנות, שבחרו להציג את מוצריה בחנויות הדגל.

 

צילום: אירית גולדברג

 

 

מנורה בהשראת קיפולים


אריק לוי למותגים VIBIA ו-DELTA

 

המעצב אריק לוי עיצב מספר רב של גופי תאורה למותג הספרדי VIBIA, בין היתר את דגם WIRE FLOW, הפופולרי ביותר. אוה קמחי, מנכ"ל ומבעלי "קמחי תאורה", נחשפה לראשונה לעיצוביו בעקבות ייבוא בלעדי של המותג, ופגשה בו לראשונה בתערוכה בה השתתף כנציג המותג. חיבור זה הוליד גם עיצוב למותג הבלגי DELTA - קולקציית BUTLER שהיא קולקציית גופי תאורה בהשפעת קיפולי הנייר, שמתאימים לפנים וחוץ הבית.

 

גוף תאורה בעיצוב אריק לוי ל-DELTA. צילום: יח"צ

 

 

גוף תאורה שעיצב אריק לוי ל-VIBIA. צילום: יח"צ

 

 

שטיח ושולחן עם קריצה למסורת


Producks עבור Jaipur rugs

 

צמד המעצבים גיל שפי ויואב אבינועם (Producks) עיצבו שטיח עבור Jaipur rugs, החברה ההודית הגדולה ביותר לשטיחים בעבודת יד. השטיח, שגודלו 2X3 מטרים, עשוי לבד טבעי, והעיצוב שלו מתרגם פטרן מסורתי דרך ייצור שטיח בטכניקה חדשה. תרגום של חומריות לצמר, ממנו מייצרים שטיחים איכותיים, הוביל את המעצבים ללבד טבעי, ומשם לעבודה איתו, שהיא על התפר שבין תעשייתי לקראפט של אורג השטיחים המסורתי. השניים שלחו אימייל לחברה וקיבלו תשובה מהמנכ"ל לאחר ארבעה חודשים, כי ישמחו לעבוד עימם. בשלב זה מדובר באבטיפוס, וייצור השטיח טרם החל.

 

צילום: מיכאל טופיול

 

 

Producks עבור ARTISAN

 

שולחנות KAHAWA הם חלק מסדרה של שולחנות קפה שעיצבו שפי ואבינועם, עבור החברה הבוסנית ARTISAN, שמתמחה בייצור ריהוט מעץ מלא בטכנולוגיות CNC שונות. המפגש בין הצמד לחברה נוצר בתערוכה השנתית בקלן בגרמניה, שם התבקשו השניים לעצב שולחנות קפה. העיצוב הגיע מתוך הרצון ליצור מחווה לשולחנות קפה מרוקאיים מעוטרים, אך במקום עיטור הפלטה של השולחן, בחרו המעצבים להוציא את הרגליים מעל הפלטה, והן אלו שיחליפו את האלמנטים הדקורטיביים המסורתיים. השולחנות מגיעים בגבהים משתנים ובצורות שונות ויכולים להיות מוצגים בחלל המגורים עם חפיפה מסוימת, ובשעת הצורך להיפרד ולכסות שטח גדול יותר, למשל בזמן אירוח. 

 

צילום: ARTISAN

 

 

ברז פיסולי


קובי קור ל"חמת"

 

המעצב הרב תחומי קובי קור עיצב עבור חברת HAMAT (חמת) ברז פיסולי, אשר משלב בין אסתטיקה ומוטיבים ארכיטקטוניים מובהקים לבין טכנולוגיה מתקדמת. הוא בחר לפסל אותו תוך יצירת קימורים, המשווים לו מראה רך והרמוני, והמראה מזכיר תכשיט או פסל. עיצובו האמורפי יוצר לוק אלגנטי בחלל המטבח. לברז פייה גבוהה, מסתובבת ונשלפת מטה, המאפשרת שימוש יעיל בעבודות המטבח השונות. הוא מאובזר במזלף נסתר בעיצוב מינימליסטי, ויש בו שני מצבי זרימה, אותם בוחרים על ידי בורר המעוצב ככפתור נסתר על גב הפייה. קור הגיע מתחום העיצוב בענף הרפואה, ותוך כדי פגישות היכרות עם אנשי החברה הועלו רעיונות ונולדו ברזים לאמבטיה וכעת גם למטבח.

 

ברז IMAGINE שעיצב קור ל"חמת". צילום: מלנית גל

 

 

 


עוד עיצוב שכולו ישראלי:

גוף ישראלי: 10 גופי תאורה שיפתיעו אתכם

לנשנש עם העיניים: משלוחי המנות המושקעים של החג

בשבילי רק ישראלי: כך משלבים מעצבים מוצרי עיצוב מקומיים