פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

אדריכלות מבחנה

אדריכלות היא תוצאה של מיצוב ותדמית; היא ציפוי ואריזה של משחק, שחוקיו נקבעו מראש; החותם שבו טמונים רזי הדיירים

מאת: טליה זוהר

צילום: רמי סולומון וכנרת לוי

06/06/2010
אדריכל: יואב איגרא

מיד עם שחרורו משירותו הצבאי התקבל יואב איגרא ללימודי עיצוב תעשייתי בקנדה. במקביל ובהמשך, העשיר את ידיעותיו בלימודי אדריכלות, עיצוב פנים ועיצוב גרפי. במשך מספר שנים רכש יואב את כל הידע שלימים איפשר לו להיות מה שהוא היום- יזם, בעלים, מתכנן ומבצע בכל אחד מעסקיו, שהמוביל ביניהם, הוא מלון "הרודס" והספא "ויטליס" המהווה חלק ממנו.

חדרי שירותים נפרדים לגבר ולאישה הם הכרח לשמירת הפרטיות, הנדרשת בין בני זוג, ומתכון בטוח לזוגיות מאושרת

בשנות השישים הקים יואב בקנדה את קבוצת איגרא; חברה יזמית, המתמחה בתחומי הנדל"ן המניב ובתי מלון. אחרי שנים של פעילות חובקת עולם החליט יואב לבלות מספר שנים על הים. שנתיים של שיט ניתבו אותו לאילת, בה לא ביקר למעלה משבע שנים. ביקורו של יואב באילת הוליד את רעיון ארמון ה"הרודס". תחילה בנה את התפיסה העיסקית, ואת אופי המקום, שכולל נגיעות קלות בכל התרבויות שעברו במקום במשך ההיסטוריה: מצרית, נבטית, יוונית, צלבנית, בריטית וכמובן, ישראלית. הקירבה לאזור התעשייה המקומי הקל עליו את הביצוע, שנעשה כולו על ידי בעלי מקצוע מקומיים עם עובדים, שהיו עולים חדשים מחבר העמים ואילתיים מקומיים.
ה"הרודס" נבנה במשך ארבע שנים, כשלאורך מהלך הבנייה החדיר יואב בצוות העובדים המקימים ובאלה שהיו אמורים לתפעל את המקום, את הפילוסופיה שלו לגבי המקום. את כל התורה הצליח לכלול במילה אחת: קסום.

אחרי שנים של פעילות חובקת עולם החליט יואב לבלות מספר שנים על הים. שנתיים של שייט ניתבו אותו לאילת, בה לא ביקר למעלה משבע שנים

קונספט המלון נבע מן האגדות סביב חאנים ואכסניות דרך, אשר שימשו את הנוודים ועוברי האורח בתקפות שונות בעבר. כל ה"אוסף" האקלקטי הזה היה אמור להיכלל במבנה אחד הומוגני. לכן, החליט יואב להקדים לבניית המלון את בניית ביתו הפרטי, בו יישם למעשה את כל הפרטים ששולבו לאחר מכן בחדרים ובחללים הציבוריים של המלון, הארמון.

אלמנט המים, שלדעתו מחויב המציאות בסביבה מדברית, מופיע בצורת בריכת דגים קטנה, המפרידה בין המטבח, פינת האוכל והסלון. מדרגות רחבות מובילות לקומת המגורים בה ממוקם חדר שינה גדול, ושני חדרי שירותים נפרדים לגבר ולאישה, לדעתו של יואב, זהו הכרח לשמירת הפרטיות, הנדרשת בין בני זוג ומתכון בטוח לחיי זוגיות מאושרים. סאונה משותפת וחדר כושר מצויד במיטב במכשירים צמוד לחדר השינה. חדר עבודה פרטי של יואב, הנקרא "חדר קנדה" מנותק משהו מהקומה ונראה כצף מעל הסלון.

בגינה סביב הבית פינות הסבה, אירוח ובריכה, דוגמיות קטנות לתוכניות גדולות

בגינה סביב הבית פינות הסבה, אירוח ובריכה, דוגמיות קטנות לתוכניות גדולות שנועדו למלון.
הבית ממשיך להיות מעבדה לתוכניות העתידיות של יואב, אותן הוא מתכנן כבר שנים, ומקווה שבסוף יצליח להגשים את חלומו ולבנות מתחם נופש מדברי סמוך למכרות תמנע. 


 


גלריה

גלריה

חוץ

חוץ

סלון

סלון

מדרגות

מדרגות

כניסה

כניסה

סלון

סלון

חדר קנדה

חדר קנדה

קישור בין הסלון למטבח

קישור בין הסלון למטבח

חדר שינה

חדר שינה

חדר הכושר

חדר הכושר

חוץ

חוץ

חוץ

חוץ