פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

אפונה וגזר: חנות ירקות ופירות חדשנית בטעם של פעם

הקונספט: טריות יומיומית ושילוב של סגנון מודרני עם ישן. הדרך: שימוש נרחב בחומרים טבעיים ואזכורים קטנים מהעבר. התוצאה: לפניכם

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

צילום: יח"צ

03/12/2012

בשוק מציעים אותם לרוב בארגזי קרטון, ברשתות השיווק או בירקניה השכונתית בארגזי פלסטיק. "אפונה וגזר", הרשת הראשונה לפירות וירקות, מנתקת אותנו מכל המוכר ומציגה קונספט חדשני השם זרקור על עולם הפרי והירק.


קונספט חדשני


אפונה וגזר (לא) ישבו במקרר

עוד חנויות מעוצבות:
חנות קטנה וממגנטת בשינקין
החנות הכי מעוצבת בבני ברק
ראלף לורן בקניון רמת אביב

חומרים טבעיים כדוגמת עץ ומראה אבן, פריטים עיצוביים בניחוח של פעם לצד כאלה עכשוויים, תאורה מחמיאה שמקפיצה את צבעוניות הפירות והירקות ושאר אלמנטים המעצימים את חווית הקניה, מאפיינים את עיצוב סניפי הרשת החדשה ומבטאים את הקונספט המוביל - טריות יום יומית. סיור בסניף הראשון של הרשת, שנפתח לפני כשבוע בגבעתיים, יחשוף את הקו העיצובי שהוא שילוב בין המודרני לישן. ממש כמו בעבר הרחוק כשאיכרים היו מביאים יום יום את מרכולתם לשוק, כך גם  "באפונה וגזר" הירקות הם טריים וחדרי קירור או מחסן סחורה אינם חלק מהדיל.


ללא חדרי קירור או מחסן סחורה 


שימוש בחומרים טבעיים

אזכורים קטנים מהעבר לצד מקבילם המודרני ושימוש רחב בחומרים טבעיים מאפיינים גם הם את חלל הסניף ובאים לידי ביטוי באופן ניכר.  כך למשל, הפירות והירקות מוצגים בעמדות עץ בהיר משולבות ב"רגלי חמור" תוך שמירה על חשיפתם המקסימאלית שמדמה במרומז ערוגות גינה, לוח גיר מאבזר את הקיר לצד מסך מולטימדיה ומשקלי מאזניים תופסים מקומם לצד משקל אלקטרוני.  


אזכורים קטנים מהעבר


הפירות והירקות מוצגים בעמדות עץ בהיר משולבות ב"רגלי חמור"

על מנת לשמור כמה שאפשר על סביבה המשרה תחושת טבע ושורשיות, את הרצפה מחפים אריחי גרניט פורצלן דמויי אבן טבעית שהינו חומר ראשוני. בנוסף, בכדי להחיות את צבעי הירקות והפירות ובו בזמן לשמור עליהם מפני חום שנפלט, אובזרה התקרה במקום בגופי 'תאורת לד מחמיאה'.


טבע ושורשיות


גווני הירוק והכתום שולטים בעיצוב

להשלמת הקונספט העיצובי המשלב בין הישן לחדש, עוצבה עמדה של גאדג'טים ופריטים משלימים הקשורים לעולם הפירות והירקות באופן ישיר, כדוגמת קולפנים ומגרדות ייחודיים, מסחטת לימון ועוד. כחלק מתהליך המיתוג, גווני הירוק והכתום המופיעים בלוגו הרשת, צובעים גם הם באופן מעודן את קירות החלל ומופיעים גם על קיר דקורציה מעץ הממוקם בחזית החנות וניבט ממנה אל העוברים ושבים ברחוב.שימוש בהרבה עץ ובתאורה חמה  
 

אלמנטים שיוצרים דו שיח עם הקונים
 
"מטרתי היתה ליצור דרך העיצוב חווית קניה יוצאת דופן, כזו שמבדילה את 'אפונה וגזר' מאותה חווית קניית פירות וירקות מוכרת אך יחד עם זאת ללא תחושת ריחוק וניתוק, מסבירה שלומית מלח, בעלת משרד לתכנון ועצוב אדריכלי המתמחה בעיצוב ותכנון רשתות שיווק ומזון מהיר שעיצוב סניפי הרשת הופקד בידיה, "בחרתי להשתמש בתהליך העיצוב בהרבה עץ ובתאורה חמה שבאופן טבעי יוצרים לרוב תחושת קרבה ולשלב אלמנטים שיוצרים מעיין דו שיח עם הקונים כמו לוח ערכים תזונתיים וסגולות בריאותיות לצד מתכונים שלבתם הם פירות וירקות".


קנייה ללא תחושת ריחוק וניתוק

 
 גאדג'טים ופריטים משלימים הקשורים לעולם הפירות והירקות

 • 5.
  בהצלחה ואם צריכים הובלות אני מוכן
  הובלות עואד | (10/20/2013)    
  הובלות לילה /הובלות פירות וירקות הובלות כלליות
 • 4.
  מקסים !!!
  א.ד | (12/09/2012)    
  כל הכבוד גם לבעל החנות שהלך על חנות ירקות מעוצבת
 • 3.
  ממש מקסים ומכבד את הצרכן!
  נורית | (12/09/2012)    
  כל הכבוד למעצב ובעיקר לבעלי החנות!
 • 2.
  ואוו מקסים !!(ללא טקסט)
  רינת | (12/09/2012)    
 • 1.
  יופי, נעים מאד. מזכיר באמת ירקן של פעם(ללא טקסט)
  מניה שוחד | (12/09/2012)