פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

נוצץ כמו יהלום: חידוש רצפות עץ ופרקט

רצפת עץ מוסיפה הרבה חום ויוקרה לבית. אבל מה קורה שהעץ כבר דהוי ושחוק? חברת ',בודהי- לדעת את העץ' מתמחה בחידוש רצפת עץ ומשיבה מראה חדש ומרשים תוך מתן כבוד לעץ, על ידי שימוש במקצוענות רבה ובחומרים ירוקים

מאת: תוכן שיווקי

09/07/2017

"אנחנו מאמינים באהבת אדם ואהבת העץ - אלו חומרי גלם מדהימים!" זהו בסיס האג'נדה של חברת 'בודהי- לדעת את העץ׳ המתמחה בחידוש, שימור וצביעה של רצפות עץ, מדרגות עץ ומשטחי עץ בכלל בתהליך ללא אבק תוך שימוש בחומרים ירוקים. פגשנו את גודית וחגי בעלי החברה שספרו לנו כי השם 'בודהי- לדעת את העץ הוא על שם העץ תחתיו ישב בודהה ברגעיי הארה, עץ קדוש עץ הנושא עמו משמעויות של תחושת הטבע, אהבת אדם, שמירה על הקיים וגם חום ורוגע. הנקודות הללו הפכו להשראה והקו המנחה בהתייחסות לעץ בעבודתם.

 

ביצוע: בודהי – לדעת את העץ, הקרדיט לספר "כוחו של הסטיילינג" מאת אורלי רובינזון, צילום: גלעד רדט, אדריכלות: נסטור סנדבנק, עיצוב וסטיילינג: רונית יודקביץ.

 

ספרו על התהליך הנדרש לחידוש רצפות עץ?


ראשית בחירת חומר הגמר הרצוי - לכה, שמן, גוון או צבע שיעצב את האווירה המתאימה תוך כדי שמירה על מאפייני העץ העשירים והייחודים לו. תהליך חידוש העץ, מתבצע בסביבה נקיה נטולת אבק הודות לסט שלם של מכונות בהן מובנים שואבי אבק. לאחר הפינוי מתחיל שלב הליטוש הגס. בשלב זה משווים גבהיי רצפה, מסירים שריטות, כתמים ולכלוך שהצטברו עם הזמן. השלב הבא הינו שלב ליטוש עדין - ליטוש זה משלים את הליטוש הגס, מקנה לרצפת העץ מראה אחיד ותחושה נעימה למגע כף רגל יחפה. שלב הגמר - זהו שלב צביעת הרצפה וקיימות בו אפשרויות רבות מלכה שקופה בדרגות ברק שונות ועד לגוון צבע אטום שתבחרו. הבחירה הפופולרית ביותר (והאהובה עלינו ביותר) הינה לכה שקופה ללא ברק כי היא שומרת על המראה והצבע הטבעי של העץ ומשדרת חום ונעימות. 

רוב הפרויקטים של 'בודהי - לדעת את העץ' מתבצעים בבתים בהם מתגוררים אנשים ולכן הם מחויבים להעניק שירות מתחשב במיוחד, זהו חלק בלתי נפרד מהגישה שלהם. 

 

ביצוע: בודהי – לדעת את העץ, הקרדיט לספר "כוחו של הסטיילינג" מאת אורלי רובינזון, צילום: גלעד רדט, אדריכלות: נסטור סנדבנק, עיצוב וסטיילינג: רונית יודקביץ.

 

אילו דברים ניתן לתקן בחידוש פרקט?


ניתן לחזור לגוון המקורי בדרגות ברק שונות (מאקסטרה מט המדמה גימור שמן ועד למראה מבריק) או להקנות לרצפה גוון אחר, ניתן לצבוע את רצפות עץ גם בצבעים אטומים לחלוטין או לשמור על ממראה מרקם העץ. ליטוש מאסיבי מאפשר הורדה של כתמים ושריטות לחלוטין, טיפול בחריצים – תלוי בעומק החריצים, עד 5 מ"מ ניתן למילוי וליטוש.

 

הצוות המקצועי של 'בודהי- עד את העץ' בפעולה. צילום: עידן גיל. 

 

אילו סוגים של עצים ניתן לחדש?


כל סוג של רצפת עץ.

 

האם חידוש פרקט יכול להיעשות גם על פרקט סינטטי?


לא, פרקט סינטטי או למינציה, הוא מוצר חד פעמי שלא ניתן לחידוש.

 

הצוות המקצועי של 'בודהי- עד את העץ' בפעולה. צילום: עידן גיל. 


 

האם חידוש הפרקט מחייב סילוק הרהיטים בחדר ותוך כמה זמן אפשר להחזיר את הריהוט למקומו?


כן, החדר צריך להיות נקי מריהוט, למעשה אנחנו מפנים עבור הלקוח את החללים המיועדים לליטוש ומחזירים את הריהוט עם תום  הצביעה כחלק מהשירות שלנו.  

 

הצוות המקצועי של 'בודהי- עד את העץ' בפעולה. צילום: עידן גיל. 

 

יש לכם רצפת עץ ואתם מעוניינים להחזיר לה את המראה שאבד? לפרטים לחצו כאן >>

 

 

צוות בודהי ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה:  054-6149010, 077-3002573