פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

בונסאי: מהשורשים עד צמרת העץ

בחברה שנושאת את השם 'בונסאי', הצמיחה בשיאה, ללא גיזום ושמירה על ממדים קטנים, בניגוד מוחלט לסוג העץ שהם קרויים על שמו

18/05/2015
מאת: ספיר נווה | תוכן שיווקי
 
 
בחברת 'בונסאי' מאמינים כי יצירה אמתית מתאפשרת רק כאשר מקצוענים מבצעים אותה. שמואל בלומנפלד, הבעלים ומנהלה של החברה, מרחיב ומסביר: "כאשר יש מאחוריך אדם שמבין אותך ומסוגל לתת לך את התמיכה המקצועית לה אתה זקוק, ניתן להפוך רעיון שנולד מהשראה ותשוקה למשהו ממשי, אותו אחד חייב להתחבר כבר מהתחלה לתמונה הניצבת מול עיניך ובדרך המקצועית והנכונה ביותר להפוך אותה למציאות." תיאוריה זו מיושמת בחברת 'בונסאי' הממוקמת באלון הגליל מאז שנת 2002 .
 
שמואל בלומנפלד, שבמקורו הוא חקלאי המגדל עצי זית גם היום, גאה מאוד בדרך הארוכה שאותה עבר יחד עם צוות של חמישה נגרים מנוסים ועשרים ושלושה עובדים נוספים ומיומנים המלווים אותו במשך השנים. הסיפור שלו שנשמע כמו אגדה, התחיל כאשר נגר, איש מקצוע מעולה, הוזמן על ידו לביצוע עבודות נגרות בביתו. שמואל, התעניין בעולם הנגרות וחבר אליו. מסתמך על חושיו הבריאים הוא הקים נגרייה וצרף אליו את הנגר שעובד אתו עד היום. תחושותיו לא אכזבו.
 
 

מנכ"ל בונסאי שמוליק בלומנפלד
 
 
 
 
 נגריית 'בונסאי' המתמחה בייצור רהיטים על פי הזמנתם של אדריכלים ומעצבים, צברה לעצמה קהל לקוחות מרוצה הנהנה מהטכנולוגיה המתקדמת ביותר, אך יותר מזה, מיחס אישי המביא לידי כך שכל רעיון וחלום הופכים למציאות בדיוק המרבי. לשמואל חשוב לפגוש את לקוחותיו באופן ישיר ואישי, "זהו חלק גדול מהמוטיבציה והכיף לפגוש ולהכיר אנשים חדשים ומעניינים" אומר שמואל, "אנחנו מייצרים הכול לפי בקשת הלקוח custom med , אנו מייצרים רהיטים לכל חדרי הבית, בעיקר בתי יוקרה, החל מרהיטים וכלה בדלתות גלויות ונסתרות. באותה נאמנות אנחנו מבצעים את פרטי העיצוב לאולמות תצוגה, משרדים, חנויות ומועדוני כושר. יכולת הביצוע המדויקת של 'בונסאי' וירידה לפרטים גרמה לכך ש'בונסאי' מבצעת גם עבודות מחוץ לארץ, לדוגמה: אולמות ה'הולמס פלייס', למדינות שוויץ וגרמניה. במדינות שבהן אנחנו מבצעים נגרות, אני שולח עובדים מהארץ ומעסיק סטודנטים ישראלים הלומדים ושוהים באותם יעדים."
 
כדי לעמוד בציפיות של עצמם, בחברת 'בונסאי' דואגים להתעדכן כל העת בחידושי הטכנולוגיה המתקדמים ביותר, לדוגמה: נכון להיום ב'בונסאי' יש מרכז עיבודים מהיחידים בארץ הכולל חמישה ראשים (מי שמבין בנגרות יודע מה המשמעות). התכנון נשען על תוכנות מחשב ייחודיות, כמו: top solid , ו- erp של חברת 'ביננו' אשר פותחה לדברי שמואל ב'בונסאי' על ידי איש המחשבים יובל אגם. 
 
שמואל המחובר לארץ בשורשיו, חקלאי ותעשיין, לא שוכח לרגע את הקהילה. 'בונסאי' עושה כמיטב יכולתה בתרומה לקהילה, דרך שילוב
בני נוער ודרך יכולתה המקצועית בפרויקטים קהילתיים חינוכיים. שאריות העץ מועברות למחזור וחומרי הגלם המעובדים בנגרייה עומדים
בתקנים אקולוגיים. לקראת פתיחתו של המפעל החדש, אשר בנייתו אמורה להתחיל בזמן הקרוב, הביע שמואל את רצונו להעסיק במפעל גם אנשים עם צרכים מיוחדים, כשלצדם סטודנטים לאדריכלות ועיצוב שיוכלו לבוא ולהתנסות בחומר הלכה למעשה.  
 
 
 
 
 
 

 • 2.
  כל הכבוד לכם
  שני | (05/25/2015)    
  ממש נראה עבודה באיכות ומקצוענות!!! להתחיל עסק מאפס בישראל ולהגיע לכדי כך זה מדהים ומגיע חכם שאפו ענק. עלו והצליחו
 • 1.
  עצוב דירות
  רחל | (05/21/2015)    
  כל העיצובים היום מאוד דומים וכל אחד מעתיק מהשני אין יחודיות