פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

בידור פנורמי

בקומה ה-30 של מגדל תל אביבי יצרה המעצבת ענבל ברקוביץ' בית שהנוף והאור שנשקפים מחלונותיו מתכתבים עם עיצוב הפנים שלו

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

צילום: גדעון בועז

19/05/2010

כשעמדה המעצבת ענבל ברקוביץ' מול חלונות הדירה בקומה ה-30 של מגדלי אלרוב שבתל אביב היה לה ברור דבר אחד – לנוף ולאור הנשקף מהחלונות הולך להיות חלק נכבד בעיצוב הדירה. מסקנה כמעט מתבקשת כשאתה עומד ומולך נוף פנורמי שכולל את כיכר המדינה מדרום ואת קו האופק הכחול של הים ממערב ומתחתיך פרושים גגות העיר.
 
עוד עמדו מול ברקוביץ' המרחבים הגדולים של הדירה שגודלה 180 מ"ר והיא כוללת שני חדרי שינה וסלון בלבד, והרצון שלה ושל הדיירים לעצב בית שלמרות חלליו הרחבים תהיה בו תחושה של אינטימיות. כדי ליצור את אותה אינטימיות מבוקשת חולק חלל הסלון המרווח למספר חללי משנה – פינת טלוויזיה, סלון אירוח, פינת אוכל ויחידת בר בעלת ישיבה גבוהה הצופה אל הים.
 
שפת העיצוב שנבחרה ממשיכה את הקו ומחברת בין מאפיינים ומוטיבים שונים במהותם אשר מתחברים לחלל שבו זרימה ייחודית: מצד אחד פינת הטלוויזיה ה"נון-שלאנטית", המאופיינת ברהיטים לבנים התחומים בשטיח זיגלר גדול בגווני קרם-שחור במראה שמשדר פינוק, חום והתכרבלות ומנגד הצבעוניות המונו-כרומטית של פינת האירוח שהספות שלה משלבות קטיפה ועור בגווני החאקי, יחד עם שולחן מבמבוק צבוע בשחור מבריק - גוונים שמשתלבים עם הנוף המרשים והמתעתע שנשקף מהבית כאשר השמש שוקעת ואורות העיר משמשים כתפאורה בורגנית לחלל.

מככבים בחלל גם פינת אוכל עגולה מאגוז אמריקאי ובה מוטבעת דוגמה עשויה פליז של אותיות רומיות. את השולחן סובבים 8 כסאות מרופדים בעור שחור מקומט עם רגלי נירוסטה – שיחד עם הנגיעות האחרות בשחור בבית מחברות בין הפינות השונות. בחלון שסמוך לפינת האוכל נמצא הבר שעשוי ברזל וצמודים לו שני כסאות גבוהים הזהים לאלו של פינת האוכל – כאמור, הבר שמשמש גם כפינת מחשב מאפשר עבודה/מנוחה מול הנוף המדהים של הים והעיר.

אותו משחק צבעים חוזר על עצמו גם בחדר השינה שמרוהט במיטה מרופדת בחאקי עם דוגמת קרוקודיל, שזלונג מעור לבן שלו תפרים חשופים ושטיח שעיר כהה ונוספים לו גם נגיעות של נירוסטה ומראות, שמופיעות באלמנטים שונים ברחבי הדירה ו"מקפיצות" את המראה השמרני של החלל. את כל החלונות עוטפים ברכותם ווילונות בגווני שמנת רכה שעוטפת את החלל המעורב שהתחושה השוררת בו נעה על קו תפר בין פנים לחוץ.

עיצוב ואדריכלות פנים: ענבל ברקוביץ WWW.DESIGN-INBAL.COM
תכנון וייצור רהיטים: RUGINE  מונטיפיורי 46 ת"א