פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

מי ראה את הפרארי שלי? בית בהונג קונג שלוחץ על הגז

הבית הצר שנראה כבנוי במעבר בין שני בתים ותחום לאורכו בין שני רחובות, מכיל את הבלתי יאמן: סלון רחב, חדר משפחה, שתי סוויטות לילדים בוגרים ואחת מורחבת להורים, שני חדרי לינה לאורחים, חדר עבודה, מטבח שקוע, בריכת שחיה ואפילו פרארי אדומה

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור

10/12/2017
צילום: Millimeter Interior Design Ltd

 


השטח:
כ-400 מ"ר
עיצוב: Michael Liu

לכל הקטגוריות המשתתפות בנבחרי השנה 2017-18 - לחצו כאן


המגרש הצר והארוך התחום בין שני בתים הצמודים אליו משני הצדדים, הכריח את מעצב הפנים למצוא פתרונות ייחודיים המתעלמים מרוחב הבית ומבוססים על משחקי גובה שונים. בתכנון החדרים לא היו לו הרבה ברירות, רוחב החדר הוא רוחב הבית. זה נראה בבירור בסלון ובחדרי השינה של הילדים. עם זאת במקומות שבהם התאפשר, ניצל המעצב את הגובה לטובת הגדלת השטח. 

 

הדוגמה הטובה ביותר היא המטבח. רובו שקוע בקומה שמתחת, וחלקו העליון בלבד, הפונה לעבר האזור החברתי, מכוסה בקיר ובגג זכוכית. ממדף עליון במטבח, מועבר האוכל לשולחן אשר אפשר לדרוך עליו בדרך כלל מכיוון שהוא שקוע ברצפה ומשטחו העליון זהה לריצוף. רק בעת הצורך מורם השולחן, ואז הרצפה משמשת כמושבים. 
 

רוצים גם לחשב כמה יעלה לכם לעצב או לשפץ את הבית? כנסו למחשבון השיפוצים ותקבלו את כל התשובות 
 הגובה שהתקבל מעל המטבח השקוע נוצל לחנייה שקופה ובה מוצג לראווה "הצעצוע" של הדייר, פרארי אדומה שנראית כמוצגת בחלון ראווה. כדי לחסוך ברוחב, הוצמדו מדרגות צרות יחסית לקיר החיצוני של הבית, ובמקום מעקה הוצמד להן קיר תלוי המשמש כרקע למסך הטלוויזיה בסלון ובחדר המשפחה הממוקם במרתף. 

מחדר המשפחה נפתחות דלתות לחדרי השינה של האורחים וחדר קבוע לעוזרת. הקומה שמעל הסלון מחולקת בין חדרי השינה, חדרי הילדים עוצבו כטור, אזור שינה ואזור רחצה הממשיך אותו. רק ביחידת המגורים של ההורים הנמצאת באותה קומה, נראה כאילו קירות הבית התרחבו והתווסף חדר ארונות. נוצרת תחושה של גודל שבעצם לא קיים, באמצעות הקירות השקופים. 
 הגג חולק על ידי המעצב לשניים, חצי אחד נסגר לחדר עבודה שבו הוצב גם מכשיר כושר בעיצוב עכשווי, והחצי השני נשאר פתוח כמרפסת הצופה אל הנעשה מעבר לברכת השחייה הצרה, חמישה מטרים אורך, ורוחב התופס כמחצית מרוחב רחבת הכניסה לבית. כל זה מחולק בין ארבע קומות, בתיאוריה כ-100 מ"ר בכל קומה, לא מדויק ולא בחלוקה שווה.
 


 


עוד בתים מרחבי העולם:

לגור בספא חמישה כוכבים: עיצוב בית של דוגמנית הולנדית
חוף בפרו וים של כסף: האם זה הבית שהיתם רוצים?
ליפול מהרגליים: ארמון מהאגדות ביוהנסבורג


 • 3.
  שאפו למעצב שהצליח....
  כריסטיאן | (03/01/2018)    
  להוציא יצירת אומנות כזו במגבלות הנ"ל. הבית מאוד יחודי, עם אופי ואביזרים וגימקים שגורמים לך לומר וואוו. קצת קלסטרופובי בגלל רוחבו וקירות הבטון הארוכים.
 • 2.
  ואוווו
  פנינה | (01/03/2018)    
  ואוווו אוהבתתתת
 • 1.
  יש בתים שגורמים לך...
  קורא | (01/01/2018)    
  להתגעגע לבתים של פעם, עם גג הרעפים האדום.....