פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

נבדל: בית שהוא גם כפרי וגם מודרני בברזיל

דלתות גבוהות במיוחד, גומחות כהות בקירות, קיר זכוכית בלתי נראה ויצירות אמנות קטנות יחסית: כך מנצלים צורת מבנה ייחודית וממקסמים את היכולות שלה

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור

צילום: R, R RUFINO

המקום: ברזיל
השטח: 280 מ"ר
אדריכלות: Rodrigo De Biagi, Spagnuolo Architecture


הקונספט העיקרי בבית שלפניכם מתמקד במבנה הייחודי שלו, שנראה כמו צורת האות L, כאשר הקירות החלקים יוצרים חיבור גמיש ורצוף בין אזורי הבית השונים. שפע של אור טבעי ואוויר צח חודרים פנימה מתוך פאנל דלתות גבוהות במיוחד, המאפשרות קשר ישיר לחדר הסבה גדול, שלמעשה מהווה את החלק הקצר של האות L.


חדר ההסבה בנוי כמלבן צר וארוך, ואליו מגיעים מפינת האוכל המחוברת למטבח, שגם הוא מעוצב בקונוטציה של אירוח. במטבח, אגב, נוספו גם שתי ספות נוחות שמעוצבות בקלילות, והתכנון איפשר ליצור מעין פטיו גדול מוצף באור השמש. הבריכה והפטיו מתחברים לשאר חלקי הבית דרך קיר זכוכית ענק, שכמעט ואינו ניכר. מסגרת הקיר בנויה מתקרה קלה, רצפה ושני עמודים יצוקים במבנה גליל שתומכים בקומה העליונה, בה ממוקמים חדרי השינה.


הבית כולו נבנה מחומרים מקומיים כמו אבן ועץ, ששולבו יחד ליצירת הרמוניה מושלמת עם תחושה מעורבת של חמימות נעימה ומראה עכשווי. הקירות כוללים גומחות רחבות וגבוהות שצבועות בגוונים כהים המוסיפים עומק, אשר נועדו להיות כרקע למסך הטלוויזיה - אך בעיקר ליצירות אמנות ולפרטי עיצוב. למרות שטחן הגדול של הגומחות, נבחרו ציורים ופרטי עיצוב קטנים יחסית, מה שמדגיש את שני האלמנטים בו זמנית. החצר הפנימית נועדה לפעילויות חברתיות, ושוררת בה אווירה אינטימית שחודרת אל הבית דרך דלתות ענקיות וקיר זכוכית גדול. 


בואו לסיור מעוצב בבית:

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

תוכניות הבית:

 

 

 

 


עוד בתים מעוצבים מחו"ל שאסור לפספס:

קטנה וחכמה: קוביית מגורים בהתאמה אישית

ישנים במטבח: ביקור בדירה איטלקית מעוצבת וקטנה

דירה או חללית? עיצוב הייטק מאתגר במיוחד


 • 4.
  "בית צנוע"(ללא טקסט)
  נ. | (12/16/2016)    
 • 3.
  קשה להבין את הבית
  לא אהבתי את הכתבה | (12/16/2016)    
  כתבתם ״בואו לסיור מעוצב בבית״ אבל התכוונתם ל״בואו לראות את הספה שוב ושוב בעדשה מעוותת״. כלום לא ראינו. צורפו תוכניות מסקרנות של קומת חדרי השינה. גם אם אנשים לא מעוניינים שיצלמו להם את החדרים, מה בקשר להסבר על חלוקת החלל הזו? ובאמת אין תמונות של המטבח? כתבה שנראית כמו תמונות מקטלוג של חברת רהיטים ולא תוכן של מגזין עיצוב.
 • 2.
  ואוווווווו מדהים!!!(ללא טקסט)
  שני | (12/16/2016)    
 • 1.
  עולה פחות מבית 5 חדרים בפתח תקווה(ללא טקסט)
  תקווה | (12/15/2016)