פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

על צלע הר: בית מרשים ומחובר לנוף בקייפטאון

מצד אחד נוף פנורמי אל האוקיינוס, מצד שני נוף מדהים של רכסי הרים מפורסמים: המיקום המיוחד של הבית הדרום אפריקאי הצריך יצירתיות אסטרטגית מורכבת במיוחד, אבל התוצאה שווה את הכל

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

05/12/2016
צילום: Adam Letch

המקום: קייפטאון, דרום אפריקה
השטח: 1,120 מ"ר
עיצוב פנים ואדריכלות: Janine Lazard Interiors, SAOTA


הבית המשפחתי שלפניכם ממוקם באזור מדהים מבחינה גאוגרפית – אבל מאתגר מבחינה ארכיטקטונית. מדובר על צלע הר מתחת להר ה- Lion's Head עם נקודת תצפית של 270 מעלות אל עבר האוקיינוס האטלנטי. זו צלע תלולה וחדה למדי שחשופה לרוחות דרומיות חזקות, כמו גם לכביש ראשי וסואן.


כדי לייצר מפלס עיקרי של חדרים מרכזיים, הורמה על עמודים קומה שלמה, שכוללת חדרי ילדים וחללים משניים אחרים כמו חדר הכושר, חדר עבודה, מוסך וכל הצמחייה. קומת הכניסה מוגדרת חלקית בתוך האתר התלול, ובכך ממקסמת את רמת החיים ומעלה את הבית מעל הכביש הרועש. הקומה הראשונה והשנייה נבנו בנסיגה אחורה כדי ליצור מרפסת חיצונית, מרכזית אך מוגנת. גשר זכוכית יוצר את הקשר בין המבנים המקוטעים ברמות העליונות, ומאפשר אור שמש צפוני בין אגפי השינה ולתוך החללים המרכזיים בצד הדרומי של הבית.

 

בשל התלילות והחפירות באתר, המסגרת המבנית של הבית כמעט עוקבת אחר פני הקרקע הטבעיים, כאשר דרמה מובנית זו באה לידי ביטוי במסגרת האסתטיקה הכללית של הבית. באמצעות העלאת החללים המרכזיים מעלה ועם שיקול זהיר של גינון ברחבי קומת הכניסה, הושגה פרטיות והפחתת הרעשים מהכביש. בכל חדרי קומת הכניסה יש חלונות עם זיגוג כפול, סככות נדיבות, תריסי הזזה חיצוניים, ומרזבי פלדה ואלומיניום מחוררים שמסייעים בהצללת החזיתות באופן טבעי. רוב הדלתות והחלונות הן מהרצפה ועד התקרה, מה שמבטיח נוף מרהיב מכל החדרים.


חדר הבידור מכיל בר נחושת ומסך אלומיניום בחיתוך לייזר מותאם אישית, שמציג מרחב מחיה עכשווי, עשיר ומפורט. חדר המשפחה, המטבח, פינת האוכל והסלון פונים דרומה ומשתלבים בצורה חלקה עם המרפסת החיצונית שמעליה ממוקם חדר השינה. בריכת פסיפס כחולה זורמת לכל אורכה של המרפסת ומביאה ים ושמים לתוך חללי המגורים. חדרי השינה ממוקמים אסטרטגית בקומה השנייה עם נוף רחב ידיים וחללי פנים מפוארים. לכל חדר יש חדר ארונות צמוד, חדר אמבטיה צמוד ומרפסת פרטית.


 

עוד בתים מעוצבים בחו"ל:

בריזה מהים: הבית האוסטרלי שעשה את זה בענק
קטנה וחכמה: קוביית מגורים בהתאמה אישית
ישנים במטבח: ביקור בדירה איטלקית מעוצבת וקטנה
דירה או חללית? עיצוב הייטק מאתגר במיוחד


 • 5.
  במיוחד בקייפ טאון
  יש בדרום אפריקה בתים מושלמים | (12/27/2016)    
  מקום מושלם
 • 4.
  קודם כל מדהים
  אני | (12/08/2016)    
  אבל אכן מפחיד קצת.....עם רמת הפשע שיש שם הייתי מחזיקה מאבטחים מסביב לבית
 • 3.
  האמבטיה לחיצה
  אני | (12/07/2016)    
  מלחיץ ממש !! זה שטח פרטי שלהם שם היער הזה אם לא אז כר פורה לסוטים.... והלילה בכלל פחד מוות
 • 2.
  אין דברים כאלה !!! מדהים(ללא טקסט)
  דין | (12/07/2016)    
 • 1.
  וואו. מרשים!!!(ללא טקסט)
  רויטל | (12/07/2016)