פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

מרחיבים חללים: כך תגדילו את החלל בקלות באמצעות צבע

איך אומרים? אם החיים נותנים לך לימונים - תכין לימונדה? אז אם גם אתם זכיתם לגור בדירה עם שטח קטן או חדרים קטנים - הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להגדיל אותם בעזרת כמה משיכות מברשת

אם נפל בזכותכם לגור בדירה עם שטח קטן או שאחד החדרים בה קטן במיוחד, יש כל מיני דרכים ואפשרויות להגדיל אותו, ולא רק באמצעות הרהיטים, התאורה והפריטים בו – גם הבחירה של הצבעים יכולה לתרום רבות כדי ליצור אשליה של חדר גדול יותר. איך עושים את זה? אספנו בשבילכם כמה טיפים ועקרונות שיעזרו לכם.

 

שוברים את המיתוס


בואו נתחיל משבירת מיתוס: צבע אף פעם לא מקטין את החדר. רבים נוטים להירתע מהוספת צבעים לחלל, אך האמת היא שעצם הוספת הצבע יוצרת עניין בחלל ומוקד משיכה עיקרי לעין – דבר אידיאלי כשמדובר בחלל קטן, כשהצבע מטשטש את גודל החלל.

 

עיצוב פנים: דנה שקד. צילום: תומר רובנס

 

עיצוב פנים: נטלי אלל. צילום: איתי מזוז

 

צרו עניין בחדר


השתמשו בצבע ובטקסטורות שונות, שמלבד ליצור עניין עיצובי בחלל, הם יעשו עבורכם את העבודה של הגדלתו. למשל, אם תיצרו באמצעות צבע אלמנט של פסים לאורך – בכל צבע שתרצו- לא רק שהם יהוו מוקד עניין בחדר, הם יצרו אשליה של חדר גבוהה ושל המשכיות.   

 
באדיבות בי ג'י פיינט
 
 
לפני:
 
באדיבות בי ג'י פיינט
 
אחרי:
 
באדיבות בי ג'י פיינט
 
 

רדו בטון


דרך נעימה ומעוצבת במיוחד להתמודד עם חלל קטן ומרובע היא לצבוע כל קיר בטון אחד גבוה או נמוך מהקיר השני. לדוגמא, אם בחרנו בגוון הכחול הקיר הראשון בחדר יהיה בצבע כחול כהה והקיר הבא יהיה בצבע כחול בהיר יותר. המחשבה שעומדת מאחורי השיטה הזו  היא כשאנחנו מסתכלים על חלל הצבוע בכמה צבעים שיש ביניהם קשר- נחפש את ההמשכיות של הקו הזה. במניפה של בי ג'י פיינט, תוכלו למצוא שלל גוונים וטונים של כל משפחות הצבעים הקיימות. ואם זה לא מספיק – מדובר בתוצאה מעוצבת ויפה במיוחד. 

 

באדיבות בי ג'י פיינט

 

המשיכו את הקו


ואם בהמשכיות עסקינן, דרך נוספת שתיצור את האלמנט של חלל מוגדל היא צביעת החדר באותם גוונים של החדר שלפניו או הפרוזדור. כך ניצור קשר והמשכיות בין החללים השונים ותחושה של חלל רחב וגדול יותר.

 

עיצוב פנים: קרן אור ש. בלוטרייך מבית 'קרן אור בבית'. צילום: טטיאנה פאוטוב

 

אל תשכחו את התקרה


אם בחרתם לצבוע את קירות החדר בצבע מסויים – צבעו את התקרה באותו צבע. כך תצרו את האשליה כי הקיר נמשך וארוך יותר. כשהקיר והתקרה אינם צבועים באותו צבע ברור יותר לעין איפה הקיר נגמר, ולכן החדר נראה נמוך יותר.

 

עיצוב פנים: תמי אקהאוס. צילום: מאיה חבקין