פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

קמין לבית: איך משלבים קמין גם בדירה בבניין?

קמין לבית: אם תמיד חלמתם על קמין בבית וויתרתם כי אתם גרים בבניין דירות מסתבר שיש פיתרון חדשני וייחודי בשבילכם שמשלב בין פינוק ליוקרה ובטיחות וחדשנות טכנולוגית

מאת: יואב ג'ינו

צילום: יח"צ

15/11/2010

הגשם דופק על החלונות, הרוח נושבת. חורף בחוץ אבל בפנים חם ונעים. מול הספה בסלון בוערת אש. בקמין הלהבות רוקדות, מאירות ומחממות את החדר.

אם היה נדמה שאת התמונה הרומנטית שלמעלה יכלו להגשים עד כה רק בעלי בתים פרטיים, באו אנשי "אורטל פתרונות חימום" והפכו את היוצרות.

מעכשיו ניתן ליהנות מקמיני גז מפנקים ויוקרתיים גם בבתי דירות. טל גרוס, המהנדס הראשי והבעלים של החברה מספר: "בשנים האחרונות עבדנו באופן אינטנסיבי על פיתוח של ארובות חכמות שמאפשרות התקנה של קמינים שפועלים באמצעות גז גם בבתי דירות. הרגשנו שיש צורך במוצר כזה בשוק שבו מגדלי דירות במרכזי הערים תופסים את מקומן של הוילות והבתים הפרטיים ואני שמח להגיד שהצלחנו".

מה החידוש הגדול של הארובות החכמות?
"התקנה של קמין חייבה, עד עכשיו, התקנה של ארובה גדולה ומסורבלת יחסית שהשימוש בה היה בלתי אפשרי במגדלים ובבתי דירות. בקמין החדש שפיתחנו יצרנו מערכת סגורה ובטוחה שיונקת חמצן מבחוץ ופולטת את גזי הבעירה דרך צינור שקוטרו 6 ס"מ בלבד – לעומת 15 ס"מ בקמין רגיל.
ההקטנה של הצינור מאפשרת לנו להתקין מעין ארובות שפולטות את גזי הבעירה גם במגדלים ובבתי דירות ללא צורך בקבלת אישורים מהשכנים או מהעירייה. פשוט משום שמדובר בצינור שכמעט ולא רואים אותו והוא אינו מפריע בשום צורה".

האם התקנה של קמין בעל ארובה חכמה משפיעה על פנים הבית?
"כמעט ולא. הקטנת הקוטר של הצינור מאפשרת הולכה שלו בתוך קירות או בתוך הנמכות גבס נמוכות ומאפשרות מעבר בין קומות וקירות ולמעשה, אפשרויות ההתקנה הן בלתי מוגבלות – מה שמאפשר לאדריכלים ובעלי בתים גמישות תכנונית מוחלטת".

איזה עוד יתרונות יש לקמין בעל ארובה כזאת?
"מבחינה עיצובית, ניתן להתקין את כל דגמי הקמינים שקיימים בקטלוג שלנו – 60 במספר – בכל חלל. איכות החום שמייצר הקמין היא טובה במיוחד והיא טובה מזו של מזגן ורמת הנצילות האנרגטית שלו גבוהה ועומדת על 90%, מה שהופך את המוצר למוצר ירוק. ובהשוואה לקמינים שמופעלים בנפט או סולר מדובר שעלות ההפעלה שלו זולה ב-30 עד 40 אחוזים".

ומה עם הבטיחות? מה קורה במקרה של תקלה?
"מדובר במוצר בטוח לחלוטין. מערכת הצינורות סגורה ומותקנים בה שני מנגנוני אבטחה וצינור נוסף שמטרתו פליטת גזים במקרה ושני המנגנונים אינם עובדים. כך שאין מצב שבו גז, מכל סוג שהוא, עלול להתפזר בבית. בזכות מנגנוני הבטיחות האלה אנחנו החברה היחידה שמשווקת קמין כזה שיש לה תו תקן אירופי ואנחנו נמצאים עכשיו בהליכי קבלת תו תקן ישראלי".

כמה זמן לוקח להתקין את המערכת?
"יום אחד. המתקינים שלנו מגיעים בשמונה בבוקר ובחמש ההתקנה מסתיימת. ההתקנה מתקיימת, בדרך כלל, בשלב הבנייה של הדירה או הבית ואחרי שהבנייה מסתיימת אנחנו מגיעים לעוד שעתיים. כמובן שניתן להתקין את המערכת גם בבתים קיימים".

חברת "אורטל פתרונות חימום" הוקמה בשנת 1986 ומאז היא מתמחה בייצור של קמינים שמופעלים באמצעות גז, עץ ונפט. החברה פיתחה ליין ייחודי של תנורי גז שהיא משווקת בהצלחה בארה"ב  ובאירופה והיא פועלת גם בשוק המקומי בהצלחה רבה.

לפרטים נוספים: "אורטל פתרונות חימום", החרש 14 , א.ת.ב' נוה נאמן, הוד השרון. טל' 09-7402828. אתר החברה: www.ortal-heat.co.il