פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

ההיסטורי והעכשווי: בניין משרדים בגבולה של מצודה רומאית

משרדי המטה החדשים של Reale Group בטורין שבאיטליה נפתחו לאחרונה. הבניין נבנה בגבולה הדרום-מערבי של המצודה הרומאית של העיר והחליף בניין אשר נבנה בשנות ה-70.

04/07/2017
טקסט: Iotti + Pavarani Architetti | צילום: Fernando Guerra | FG SG fotografia de arquitectura

משרדי המטה החדשים של Reale Group בטורין שבאיטליה נפתחו לאחרונה. הבניין נבנה בגבולה הדרום-מערבי של המצודה הרומאית של העיר והחליף בניין אשר נבנה בשנות ה-70. ההיסטורי והעכשווי מתמזגים ביחסי-גומלין דיאלקטיים ומחישים תהליכי התחדשות של המרקם החברתי-אורבני של העיר. הפרוייקט, אשר פותח בסינרגיה על ידי המהנדס רוברטו טוזטי (Roberto Tosetti) מ-Artecha ומשרד האדריכלים Iotti + Pavarani, מגדיר מחדש את הבלוק כולו.

 

 

 

 

החללים החדשים יאכלסו 800 עמדות עבודה, 150 מקומות חנייה וחדר ועידות ל-280 אנשים ויכסו כ-23,500 מ"ר תוך הדגשת נוכחותה של חצר פנימית רחבה (1700 מ"ר) הנראית לעין מחזית הרחוב.
 
 
 
 המתחם כולו "סופג" את הסביבה ומציג חזית היסטורית, פתרון יצירתי אשר שומר על הרמוניה עם הבניינים בסביבה. המעטפה האדריכלית הופכת לנקדות משען, מרכז משיכה במרקם האורבני המקיף את מרכז העיר טורין: הבניין ממקד את תשומת-הלב אל עצמו ובעזרת סידור פשוט וקפדני של ארבע החזיתות, יוצר התערבות מודרנית אשר גם קשורה באופן אינטימי למקום.
 
 
כקונטרפונקט לחזיתות החשופות לרחוב, פסאדה יותר שקופה ועדינה פונה לחצר הפנימית ומתאימה לגן המרוהט. מערכת של חזית פנימית עם פרופילים של אלומיניום מאולגן בצבעים שונים, חלונות ומחיצות זכוכית יוצרים את האפקט של יער מלאכתי הרגיש לשנויים באור הטבעי.  
 
 
 
 
 
 
 
 

 עוד מהעולם:


  • 2.
    בניין מכוער להפליא. מהמכוערים שראיתי(ללא טקסט)
    קורא | (07/05/2017)    
  • 1.
    שאני אמות.. בנו בניין טיפוסי עם חצר פנימית, הורס..(ללא טקסט)
    יאללה יאללה | (07/05/2017)