פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

אונזה: דייר חדש ומעוצב בשוק הפשפשים

אחד המתחמים הכי חמים של תל אביב, נמצא בכלל ביפו ושוק הפשפשים ממשיך לצמוח ולהתפתח. הצצה לבר מסעדה הכי חדש באזור

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

25/11/2014
צילום: בועז לביא

 

 

 

לאחרונה אור הזרקורים מופנה לא פעם ליפו ובמיוחד לכיוון שוק הפשפשים. בין אם זה בזכות חנויות הוינטג' הכי שוות או מלונות בוטיק חדשים שנפתחים שם. הפעם מדובר בבר קולינרי חדש, וגם הוא איך לא, ממוקם בלב השוק. ONZA ניצב על חורבות מסעדת שרקוטרי, ומציע אווירת בילוי ואלכוהול שמשולבת במטבח מעודכן של השף יוסי שטרית.

 

תקרה חשופה

 

קומה ראשונה של הבר

 

מבט מהגלריה למטה

 

על עיצוב המקום אחראי האדריכל דן טרוים, שהתחיל את התכנון בשאלה הבאה: "איך מחברים בין לילה לאוכל בעיצוב המקום?". טרוים הבין שלא צריך לחבר את שני הדברים, אלא "לתת לכל מהות את מרחב הקיום שלה, ודווקא מחדדים את השוני". "העניין במקום" מסביר טרוים, "נוצר בניגוד הקיצוני שבין המטבח הלבן ושמשדר ניקיון וקור לבין איזור הישיבה והבר שגווני המוקה משרים בו אווירה חמה ולוהטת".

 


הדבר הכי מתבקש מבר בשוק הפשפשים, הוא כמובן להציב רהיטי וינטג' או פריטי יד שנייה מהשוק, וטרוים נמנע מכך בכוונה, כדי ליצור אקלקטיות וחום תוך שהוא עושה שימוש בחומרים מהמרחב היפואי כמו: גגות הבטון של יפו שהפכו לארון יין ,פרזולי ברזל שמעטרים דלתות מעקות ושערים בעיר שהועתקו למעקה שעוטף את קומת הגלריה.

 


תקרת המקום נשמרה כפי שנתגלתה בעת חשיפת הטיח. האדריכל בחר להשאירה בצבעי הבז' והחום המקוריים שנחשפו, ומהם אף שאב את ההשראה לצבעוניות החמה של המקום שבאה לידי ביטוי בחלק מהריהוט ובקירות שחיפה בקרמיקות בגווני הבז והמוקה. תכנון התאורה מאפשר לאריחי הקרמיקה להחזיר אור באופן שיוצר במקום צבעי אש ותחושת חמימות מיוחדת.

 

80 המטרים של בר ONZA, פרושים על פני שתי קומות, כשקומת הגלריה צופה על החלל התחתון ובה שני שולחנות שיתופיים ל-16 אנשים, והבר, בקומת הכניסה עוצב כמעין שולחן עץ שהופך בקצהו לפינת ישיבה ריבועית. הקומה התחתונה שחציה בר וחציה מטבח ניבטת אל הרחוב, ומזמינה את עוברי האורח להיכנס פנימה.

 

קומת הגלריה

 

 

 

 

עוד בשוק הפשפשים:

מרקט האוס: כשמלון בוטיק פוגש את שוק הפשפשים

ד"ש מהעבר: החנויות הוותיקות הכי שוות בשוק הפשפשים

 

 


  • 1.
    עיצוב מדויק ומאוד נכון. כל הכבוד(ללא טקסט)
    א.ד. | (11/28/2014)