פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

איך אפשר לגור בזה: 6 הבתים הכי הזויים שראיתם

מבחוץ קשה להאמין שמדובר בבית, אבל אם תתקרבו, אין סיכוי שלא תתאהבו. זה מה שקורה כשאדריכלים מתפרעים עם החופש האמנותי

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

30/03/2017

כשאנחנו חושבים על "בית" אנחנו בדרך כלל מדמיינים קובייה סטנדרטית, אולי עם גג רעפים, אולי לא, אבל לא ממש מעבר. לעומת זאת, יש כמה אדריכלים שלא בהכרח חושבים בתוך הקופסה - או בתוך הקובייה אם תרצו - והבתים שהם מוציאים תחת ידיהם נראים אחרת לגמרי ממה שאנחנו מדמיינים. ממבט ראשון, יכול להיות שהם בכלל לא נראים כמו בתים. אבל כשמתקרבים ומסתכלים על הפרטים הקטנים, אפשר לראות מצד אחד את היופי והגאונות שבעבודה, ומצד שני גם חופש אמנותי שלקחו אותו צעד אחד יותר מדי. אז מה אתם אומרים על הבתים האלה?

 

זה בית או קווה-קווה?


על הבית הזה שבקוריאה אמר האדריכל: "עיצבנו את הבית כאדריכלות מפוסלת בטבע, סוג של גבעה אדריכלית, במטרה ליצור הרמוניה מושלמת עם הקונטקסט הסביבתי מוקף ההרים". לנו זה נראה כמו קווה-קווה מאוריגמי, ומה דעתכם?

 

אדריכלות: HyoMan Kim - IROJE KHM Architects, צוות התכנון: KyungJin-Jung, SeungHee-Song, SuKyung-Jang, JiYeon-, Kim, צילום: Sergio Pirrone

 

בואו להציץ גם לתוך הבית >>

 

זה בית או גדר נגד ילדים?


במשרד האדריכלים השבדי הזה לקחו את המשימה של "הרבה ירוק מסביב" ברצינות, והחליטו לתכנן את הבית כך שהגינה תמשיך בו וכאילו תשתלט על המבנה כולו ויצרו רשת עץ ענקית שמקיפה את הבית כולו ועליה מתחילים להשתרג צמחים מטפסים. איפה הילדים השובבים שמנסים לעלות במדרגות, זה מה שאנחנו שואלים את עצמנו.

 

אדריכלות: Tham & Videgård Arkitekter, צילום: Aike E:son Lindman

 

בואו להציץ גם לתוך הבית >>

 

זה בית או צינור של ענקים?


בעיית הדיור איננה רק בעיה ישראלית, אלא הפכה בשנים האחרונות לבעיה גלובאלית. החיפוש אחר פתרונות דיור אלטרנטיביים ויצירתיים הוביל את חברת EXPOBRAX הברזילאית לחשיבה שונה על המושג "בית", ולכן הם בנו את חצי הצינור העצום הזה באמצע הג'ונגל הברזילאי. איזה ענק זרק פה שאריות של תעלת מיזוג?

 

אדריכלות וצילום: Marko Brajovic

 

בואו להציץ גם לתוך הבית >>

 

זה בית או חללית של חוצנים?


תוואי שטח שאינו שטוח יכול להיות בעיה עבור מי שמתכנן בית, אבל במקרה הזה החליטו המתכננים לנצל את השטח. הבית ההודי הזה בנוי מגוף פלדה המונח על שני פירי בטון, ומוטה בזווית כזאת שהוא מקביל לשיפוע הגבעה הקיימת. אתר נחיתה של אורחים מגלקסיה נידחת או לא?

 

אדריכלות: Malik Architecture, צילום: Bharath Ramamrutham

 

בואו להציץ גם לתוך הבית >>

 

זה בית או אנדרטה?


הבית הברזילאי הזה מורכב למעשה משלושה מלבנים גדולים, על גבי שני "בלוקים" מקבילים זה לזה, מונח בהצלבה המלבן העליון. בשני המלבנים התחתונים תוכננו האזורים החברתיים שביניהם משתרעות הגינה ובריכת השחייה. אותנו זה טיפ-טיפה מחזיר למסע לפולין, אבל רק לרגע.

 

אדריכלות: Studio Guilherme Torres, צילום: Denilson Machado - MCA Estdio

 

בואו להציץ גם לתוך הבית >>

 

זה בית או... מה בעצם רואים פה?


אדריכלות ימי הביניים שבגלנהאוזן, גרמניה, מתאפיינת בבנייה מסיבית וצפופה, וכמעט ללא חלונות. הבית הזה מצד אחד משמר את הגיאומטריה והצורניות החיצונית של המבנים העתיקים בעיר, ומצד שני קורא תיגר על היעדר החלונות - ומפגיז איתם. עוד לא החלטנו כמו מה זה נראה לנו, אבל מה שבטוח הוא שהמרפסת נמצאת בתוך מגירה. כן.

 

אדריכלות: Seifert Stoeckmann, צילום: Juergen Holzenleuchter, Quirin Leppert, Arwed Messmer

 

בואו להציץ גם לתוך הבית >>

 

 


עוד בתים מרשימים בעולם: 
הפרד ומשול: עיצוב מדהים לבית בקנדה
לחופש נולד: עיצוב בית נופש בברצלונה
נבדל: עיצוב בית כפרי מודרני בברזיל
קיץ על החוף: עיצוב בית פורטוגלי ב-100 אלף יורו
רומן רוסי: עיצוב בית כפרי מודרני במוסקבה