פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

בתים מבפנים 2015: הבתים ששווה להציץ לתוכם השנה

הרגע הזה בשנה שמאפשר להציץ לבתים של אחרים הגיע וגם הפעם יש כמה ששווה לנצל את ההזדמנות להיכנס לתוכם. לא יודעים איפה להתחיל? הכנו לכם רשימה של 5 בתים שאסור לכם לוותר עליהם

מאת: טל בבלי

חיכינו חיכינו והנה שוב הגיע הרגע הזה בשנה שבו להיכנס ולהציץ לבתים של אחרים זה דבר שהוא לא רק לגיטמי, הוא גם מתבקש; אירוע "בתים מבפנים" פותח, זו השנה השמינית, את שעריהם של 113 בתים ומבנים פרטיים וציבוריים תל אביביים, ומאפשר לקהל הרחב לשטוף את עיניו ולפתוח את הראש לסביבה, לארכיטקטורה ולעיצוב, במגוון סיורים מודרכים וסדנאות. והכל- בחינם. אז לפני שאתם מסתערים לתור את המבנים האדריכליים והבתים המעוצבים בסיורים ש"בתים מבפנים" ארגן עבורכם, ריכזנו עבורכם חמישה בתים ודירות שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם לפספס:

 


ארוע בתים מבפנים תל אביב 2015 יתקיים בתאריכים 14-15-16 במאי 2015 ברחבי העיר


  
 
כשמעצבת פנים ומעצב מוצר נפגשים

כשמעצבת פנים ומעצב מוצר מתכננים דירת רווק תל אביבי, אי אפשר לבקש תוצאה אחרת שהיא לא מקורית ומיוחדת. הביקור בדירה, בת ה-65 מטרים רבועים בשכונת מונטיפיורי, ימלא אתכם בהשראה נוכח העיצוב המיוחד והפונקציונאלי שנעשה כאן, בניסיון ליצור חלוקת חללים בלתי שגרתית ותנועה חופשית ביניהם: במרכז הדירה ניצבת קוביית העץ שמכילה את רוב הפונקציות בבית: בפאות החיצוניות מוקמו המטבח, הספרייה ופינת העבודה, ובתוכה נמצא חדר האמבטיה. כיאה לדירה שממוקמת בשכונה שפעם הייתה איזור תעשייה ומוסכים, הדירה שופצה בבנייה ירוקה מעץ גלריה ממוחזר, ברזל ופורניר במבוק. לא יודעים מה אתכם, אנחנו שריינו את הסיור כאן ביומנים.
 
 
עיצוב פנים: WID Studio, מיכל אינדיצקי וחגי ויינבלום: 2015. 
איפה? שדרות יהודית 5, דירה 8
מתי? חמישי, 14.5, 21:00-17:00; שישי, 15.5, 16:00-11:00; שבת, 16.5, 16:00-11:00. הסיור פתוח ואין צורך ברישום מוקדם.
 
צילום: אוהד אשר
 
צילום: אוהד אשר
 
 
בית לאספנים בצבי ברוק

בניין המגורים הישן לא מעיד על הדירה המשופצת והצבעונית שנמצאת בו, שתוכננה ועוצבה עבור משפחה צעירה. הדיירים ביקשו כאן לשלב בין כל הצבעים והקווים הנקיים פריטים ומזכרות שנאספו במהלך השנים ברחבי העולם, החל בתמונות בצורת חלונות עגולים של אונייה שנתלו על הקיר ועד תמונות ופסלים במטבח ובחדר האמבטיה. השראה לטיול הבא מובטחת.
 
 
עיצוב פנים: ליאת עברון, 2015.  
איפה? צבי ברוק 7, דירה 10
מתי? שישי, 15.5, 13:00-10:00. הסיור פתוח ואין צורך ברישום מוקדם.
 
צילום: איתי בנית
 
צילום: איתי בנית
 
הדירה שמובילה את מחאת המרפסות בבבלי

המעבר מדירה במרכז תל אביב לדירה ללא מרפסת בשכונת בבלי לאחר שנים רבות, הציב את זוג הדיירים שגר כאן בפני סטנדרטים חדשים שהם לא היו מוכנים לקבל עליהם. לכן, בתכנון החדש של דירתם, הם ביקשו ליצור מרפסת "תל אביבית", כנגד התכנונים המקוריים של דירה טיפוסית בשכונה, ולהפריד בין חלקו הציבורי של הבית לחלקו הפרטי ולהתאים את הדירה לנכה בכיסא גלגלים. את התוצאה הסופית אתם תוכלו לראות בביקור בדירה ועל הדרך להנות מאוסף עבודות של המעצב והיוצר ירון שין (Jewboy). האם המרפסת הייתה שווה את השיפוץ הכולל? אתם תקבעו.
 
 
עיצוב פנים: חן שדמי, 2014
איפה? עוזיאל 2, בבלי
מתי? שישי, 15.5, 12:00-9:00. הסיור פתוח ואין צורך ברישום מוקדם.
 
צילום: גלית דויטש-דביר
 
צילום: גלית דויטש-דביר
 
סדר שיהיה פה: הדירה שהיתה פעם בית משפט

הדירה הזו, שמסתכמת ב-35 מטרים רבועים, משקפת את המציאות של לא מעט צעירים תל אביביים שגרים בדירות קטנטנות.
אבל מה שמיוחד בדירה הספיציפית הזו, הוא ההיסטוריה של הבניין בו היא ממקומת, שתוכנן על ידי האדריכל שלמה גפשטיין כמשרד עורכי דין ונבנה ב-1934. מאז, הבניין שימש כבית משפט השלום עד שנות ה-60 וב-2008 עבר שימור ותוספת בנייה שתוכננו על ידי האדריכל אמנון בר אור.
 
הסיור בדירה בבניין, שהיום משמש כבניין מגורים שמשרדיו הפכו לדירות קטנטנות, ממחיש את האפשרות ליצור מרחב יצירתי וחם גם בדירה בעלת שטח קטן, באמצעות המעצבת שמתגוררת בדירה שתציג כיצד עיצבה את חלל המגורים הזמני שלה באופן פונקציונלי ובתקציב קטן. שיעור שכל תל אביבי חייב לעבור על כל הדעות.
 
 
עיצוב פנים: עינב מאי, 2014.
איפה? יהודה הלוי 14
מתי? חמישי, 14.5, 19:00-16:00; שישי, 15.5, 16:00-12:00; שבת, 16.5, 16:00-12:00. הסיור פתוח ואין צורך ברישום מוקדם.
 
צילום: דניאל ראב
 
צילום: דניאל ראב
 
הבית שזכה בכל הקופה

הסיור בבית הזה יגרום לכם לרוץ ולבדוק אילו זכויות בנייה אתם יכולים לממש בביתכם ואנחנו לא מאשימים אתכם: זהו הבית הראשון של שכונת ביצרון הפסטורלית, שמימש את מלוא זכויות הבנייה לפי תב"ע ג'1, שמאפשרת תוספת בנייה של 65 אחוז על הגג. כך, מדירה בת 65 מטרים רבועים, הדירה הזו, לאחר ההרחבה, הפכה לבית המשתרע על שטח של 185 מטרים רבועים ועוד שטח של 45 מטרים רבועים של מרפסות. הדיירים השכילו לנצל את הגדלת השטח, שאפשרה להם ליצור הפרדה בין קומת המגורים לקומת האירוח, כאשר החלל הציבורי בקומה העליונה והחלל הפרטי בקומה הראשונה. זכו בכל הקופה? כנראה שכן.
 
 
אדריכלות: קרני חורש, 2012.
איפה? רחוב שולמן 8 א', ביצרון.
מתי? שישי, 14.5, 13:30-10:30; שבת, 16.5, 19:00-16:00. הסיור פתוח ואין צורך ברישום מוקדם.
 
 
צילום:שירן כרמל
 
צילום:שירן כרמל