פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

בין הכפר למהודר: בית מעוצב שאיחד שתי משפחות

ד"ר רוני חן ובן זוגו עו"ד דניאל פדר התחילו את דרכם המשותפת בתכנון בית חדש, שיהייה בו מקום גם לשתי המשפחות שלהם וגם לקליניקה. קבלו הצצה

14/04/2016
תוכן שיווקי | צילום: מלכה שמיר

"כשאנשים מנסים להגדיר את המקצוע שלי הם אומרים שאני מעצב רהיטים. אלא שאם תשאלו אותי, אומר שאני בונה תפאורות לחיים של אנשים. זו הזכות שהוענקה לי בחיים הללו וכך גם מגיעות אלי המתנות הגדולות - הלקוחות שלי", מספר מעצב הרהיטים רענן גוטליב והבעלים של "גלריית גוטליב".

 

 

"מה שהנחה אותי בפרויקט הנוכחי, בית יוצא דופן במושב, הוא השמירה על איזון עדין בין מראה מודרני, נקי ולא מוגזם, לבין הנוחות ותחושת הפינוק המתבקשת כאשר גרים בסביבה כפרית. ההתייחסות לחלל הפתוח, המזמין לתוכו את מרחבי החוץ, הצורך בבחירה של רהיטים קלילים, בגוונים רגועים, המשתלבים עם מרכז החלל וכוללים פרטים שניתן לראות מכל כיוון".

 

"בקליניקה, לעומת יתר חלקי הבית, חשוב היה ליצור אווירה שונה, שמחה ולא מחייבת, על מנת שהמטופלות ובני זוגן יחוו נינוחות, בדומה לאירוח בסלון נעים ולא בקליניקה שגרתית".
 
 
 
 
 
 
הסיפור יוצא הדופן של ד"ר רוני חן, רופא נשים בכיר ובן זוגו, עו"ד דניאל פדר, הוא סיפור מהאגדות. לאחר שנים רבות, בהן היו השניים נשואים ובעלי משפחות ובגיל מאוחר יחסית, חשו שהם אינם נמצאים במקום הנכון להם. בתהליך מורכב, יצאו מהמסגרות הקודמות וכיום הם חיים ביחד, בזוגיות מבוססת כבוד ואהבה. ולא זו בלבד, אלא שעם תחילת התהליך, שיתפו בו את בני משפחותיהם ומאז, הם חיים בהרמוניה מעוררת השראה עם נשותיהם לשעבר ועם ילדיהם הבוגרים (בן ושלוש בנות, בגילאי 23-18).
 
 
 
 
 
 
בשנים האחרונות, חולקים השניים משק במושב בית נחמיה, עם שרון, גרושתו של רוני ובנותיהם. לאחר תכנון שארך כחמש שנים, בנו את בית חלומותיהם כאשר כחלק מהתכנית, נבנה בצמוד, גם ביתה של שרון. בבית החדש של השניים, הוכנו חדרים גם עבור הילדים הבוגרים של בני הזוג ובחלק אחר של הבית נבנתה קליניקה משוכללת, עבור המטופלות של ד"ר חן.
 
 
הבית, שתוכנן ועוצב על ידי אדריכל עומרי דודש מסטודיו ARCASA, נבנה על ידי חברת אוסטק שמיר, בהתאם לעקרונות של בנייה ירוקה ובחיפוי לבני חרס מתוצרת Vandersanden, בלגיה. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקליניקה של רוני:
 
 
 
  
 
 
 

 • 4.
  מנורות מעל האי
  תשובה לשאלה | (04/24/2016)    
  סדרת SKAN של VIBIA, ניתן למצוא בקמחי תאורה
 • 3.
  הלכתי להקיא(ללא טקסט)
  אני | (04/22/2016)    
 • 2.
  מנורות
  שושן סלקטר | (04/21/2016)    
  הבית מעוצב להפליא. המנורות מעל האי מדהימות היכן ניתן לרכוש כאלה? תהנו ומחכה לקבל תשובה.
 • 1.
  אוף זה מושלם.
  נועה | (04/21/2016)    
  הרבה פעמים ראיתי בתים יפים ומרשימים שלא עשו לי חשק לגור בהם. הבית הזה הוא כל כך מקסים. הכותרת באמת קולעת למטרה. מצד אחד החלום הישראלי על בית במושב קרוב לאדמה ולצמחי א"י ומצד שני, חללים יפים ומפנקים. כאילו עכבר העיר עבר לגור עם עכבר הכפר והביא איתו כמה דברים טובים בלי לנסות להפוך את הכפר לעיר.