פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

אל תדליקו אותנו: 6 גופי תאורה שנשבעים שלא ראיתם

גופי התאורה האלה ממלאים כראוי את פונקציית ההארה המיועדת להם, אבל נוכחותם יכולה להאיר את הסביבה גם כשהמתג כלל אינו מורם. קבלו 6 מנורות שלא יכולנו להישאר אדישים אליהן

מאת: לימור קלר

04/12/2017

 

מנורה בעיצוב נעמה גרנית. צילום: מיכה לובטון

 

 

יש גופי תאורה שממלאים את הפונקציה שלה נועדו - להאיר פינה או להציף אזור שלם באור, ויש כאלה שעושים כמה פעולות יחד – מאירים את החלל אבל גם שופעים סטייל, אמירה ויצירתיות כמו שהם. כן, גם באור יום וגם כשלא צריך להפעיל את המתג או ללחוץ על מקש התאורה בשלט החכם. מהתקרה, על השולחן, מהרצפה או על הקיר ובכל חדר שבו תשהו – בחרנו 6 מנורות בעבודת יד שנשמח להדליק את נורותיהן כל השנה.

 

 

ריקוע של כתר


כשמו כן הוא, גוף התאורה "כתר הרימון" של המעצבת נעמה גרנית. הוא עשוי מנחושת, 100% עבודת יד, בתהליך שכולל ריקוע, חימום, הלחמה, ניסור וטכניקות מעולם הצורפות שהופכות אותו לתכשיט של ממש בבית. גרנית, שלמדה צורפות ויצרה תקופת מה תכשיטים, עברה לייצור תכשיטים גדולים יותר, שגם מאירים, והחומרים איתם היא עובדת הם נחושת ופליז. חלקם one of a kind וחלקם ניתנים לשחזור בחומר ובגודל משתנה, כמו כתר הרימון.

 

עיצוב: נעמה גרנית. צילום: מיכה לובטון

 

 

משחק בין ממדים 


גוף התאורה FlatLight Ellipse הוא חלק מסדרת גופי התאורה המינימליסטית FlatLight בעיצוב ערן פורת, המיוצרת‭ ‬בתהליך‭ ‬המשלב‭ ‬תהליכי‭ ‬ייצור‭ ‬חדשים‭ ‬ומסורתיים‭ ‬בברזל ומותאמת לנורות פחם ולד‭.‬ ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬מקור ההשראה המרכזי הוא המחקר המתמיד של היחסים שבין דו ממד לתלת ממד ומה קורה לשני ממדים במפגש עם חומר וחלל. מכאן נולדה שפה של שימוש בצורה וחומר, המהווה השראה למוצרים נוספים מאותה משפחה. להשיג בסטודיו ערן פורת, בחנות האטסי ובגלריות אסופה וסאגה בשוק הפשפשים יפו‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬.‬‬‬‬‬‬‬‬

 

צילום: סטודיו ערן פורת

 

 

חתום בעיפרון


המעצב הדני טום רוסו Tom Rossau ישב ושרבט על נייר השראות ורעיונות לגוף התאורה הבא שלו. בעודו מתלבט ומשרבט, גילה כי התשובה נמצאת ממש בין אצבעותיו - העיפרון. כך נוצר ה-Pencil Lamp, גוף תאורה עם אהיל המורכב מלא פחות מ-72 עפרונות ומוצע כמנורת תקרה, רצפה או שולחן. להשיג בכלי אור, רמת השרון.

מנורת עיפרון, כלי אור. צילום: סטודיו רוסאו

 

 

אור וקקטוס בדירה אחת


תאורה וצמחייה הלכו תמיד ביחד, ובמקרה של מנורת השולחן LIGHTUS מדובר בשילוב מבריק ביחידה אחת, שתתאים לשולחן קטן או גדול, מזנון או שידה. לקקטוס הנצחי והיפה הוסיף מעצב גופי התאורה חיים אבגי נורה חמימה שתשפוך עליו אור חם ונעים ותעצים את הקקטוס ויחד איתו תייצר גוף תאורה הרמוני וייחודי. הם נתונים בקופסת עץ אלון מלא בגימור טבעי, ואיתם נורת פחם וכבל בד צבעוני. להשיג בסטודיו במתחם התחנה, תל אביב.

 

LIGHTUS של חיים אבגי. צילום: תמוז רחמן

 

 

מהתערוכה לבית


כדי להאיר עבודות אמנות בתערוכה בברצלונה התבקשו Goula / Figuera Studio ליצור ספוטים שיאירו ציורים בזוויות שונות אך בשל לו"ז קצר – ללא קיבוע כלשהו לקירות או לתקרה. כשבידם הנתון הזה, שימוש ברצפה וברהיטים בלבד, יצרו גוף תאורה שיאיר את הציורים בהצלחה ולא יגנוב מהם את ההצגה. כשנסתיימה התערוכה, שכללו את המוצר ויצרו ממנו את Fa, גוף תאורה ביתי מעט גדול יותר, שבו משולב מגנט לאחיזת המנורה. יש לו מבחר צבעים כמו שחור, צהוב, אדום או כסף, והוא מתאים לתאורת קריאה בסלון, לאווירה או אפילו אור לשידת צד קטנה. להשיג ב-Home Adventures.

 

עיצוב: Pablo Figuera and Álvaro Goula. צילום: Goula/Figuera studio

 

 

פרח בשחור וזהב


פרח הגלדיולה היווה את ההשראה למנורה שעיצב ערן חדד, מעצב ובעלים של חנות התאורה "שקע ותקע". זרועות האלומיניום המכופפות צבועות בשחור ומאפשרות שינוי קוטר בהתאמה אישית, והמחברים ובתי המנורה עשויים פליז. המנורה יכולה להתאים לבית בסגנונות שונים בזכות המראה הנקי של הגוף והשילוב של הצבעים שחור וזהב.

 

הדמיה: שקע ותקע

 

 


עוד גופי תאורה מעוצבים:

מוארים ומאירים: 10 גופי תאורה בעיצוב ישראלי מלא השראה

המצעד: 5 מנורות בעיצוב שלא שוכחים

גוף ישראלי: 10 גופי תאורה שיפתיעו אתכם

 


  • 1.
    תאורה מעל מראה
    Bel | (01/02/2018)    
    אפרופו גופי תאורה יש לי שאלה ,להיכן צריכה להיות מכוונת המנורה מעל המראה? למטה או ישר .אשמח לתשובה והסבר