פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

גם גינה וגם נוף

גם אם אתם גרים בדירה אינכם חייבים לוותר על גינה מטופחת ומרגיעה. פיני פדלון מ"גן ונוי פדלון" שמתמחה בגינות גג ומרפסות מספר איך עושים את זה

מאת: טלי מור

28/06/2010
תכנון הגינות: פיני פדלון, גן ונוי פדלון
מי אמר שאי אפשר לגור בבניין ולהרגיש כמו בבית על הקרקע? הטרנד הלוהט היום הוא המעבר מהבית הפרטי אל מגדלים גבוהים במרכזי הערים – להתראות לגינה הפרטית ושלום לנוף שנשקף מהחלון? ממש לא. מתברר שלא חייבים לוותר על הירוק בעיניים גם כשגרים בקומות הגבוהות. 
 
חברת גן ונוי פדלון מתמחה מזה כשלושים שנה בהקמה ואחזקה של גינות גג ומרפסות בבניינים ומגדלים רבי קומות. החברה, בניהולו של פיני פדלון, הוקמה כחברת גננות רגילה  אולם מהר מאוד ולאור דרישה של לקוחותיה שעברו מהכפר אל העיר ועם צירופם של לקוחות חדשים החלה להתמחות בכל מה שקשור להקמה ואחזקה של גינות מסוג זה.

"אנחנו מקימים גינות מא' ועד ת' וחוסכים ללקוחות שלנו כאבי ראש. אנחנו מספקים את הצמחים, המיכלים, האדמה ומערכת השקיה ממוחשבת שפוטרת אותם מהצורך להתעסק בהשקיה"

"גינות גג ומרפסות מחייבות התייחסות שונה לבחירת הצמחים, לניקוז ולהשקיה", מסביר פיני פדלון. "כשאנחנו באים לעצב גינות כאלה אנחנו בודקים את הטעם של הלקוח אבל גם את כיווני האוויר של המרפסת או הגג, בודקים האם ומתי הם מוצלים על ידי בניינים שכנים ובוחרים את הצמחים בהתאם". תשומת לב מיוחדת ניתן בתהליך לניקוז המיכלים. "עם השנים חל שינוי באופן שבו בונים מרפסות וגגות ובבניינים חדשים לא ניתן להשתמש במערכת הניקוז של הבניין כדי לנקז עודפי מים. משופ כך, פיתחנו אביזר ניקוז ייחודי למיכלים שבהם נמצאים הצמחים. כך גם חוסכים מים ומונעים השקיה עודפת וגם מונעים שלוליות והכתמה של הרצפה".

מבט בתמונות הגינות שעיצבה החברה מגלה גינות מרהיבות ועשירות בצבעים וצמחים שבהן ממוקמות פינות חמד קטנות. "אנחנו מקימים גינות מא' ועד ת' וחוסכים ללקוחות שלנו כאבי ראש. אנחנו מספקים את הצמחים, המיכלים, האדמה ומערכת השקיה ממוחשבת שפוטרת אותם מהצורך להתעסק בהשקיה. וכשצריך אנחנו גם בונים פרגולות ודקים ומספקים רהיטים כמו שולחנות, כסאות ופינות ישיבה, נדנדות, ואפילו אביזרי נוי ותאורה".

כמה מים צורכת גינה כזאת? "משהו כמו שתי אמבטיות בחודש" אומר פיני בחיוך, "המערכת הממוחשבת משקה בשעות האופטימליות לצמחים והשימוש במים הוא מחושב וחכם. בכלל מדובר בגינות שהאחזקה שלה,ן פשוטה הרבה יותר, אנחנו מגיעים לטפל בגינות אחת לחודשיים-שלושה וזה הכל". 

גן ונוי פדלון, טל' 03-6499555, נייד: 054-6606160. אתר החברה: www.gfadlon.co.il