פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

גם הבית שלכם רוצה שיאהבו אותו

רומנטיקה לא מתחילה ונגמרת בולנטיין והיא הרבה מעבר לשושנים ונרות ריחניים, אז איך תגרמו לבית שלכם לעודד אהבה ורומנטיקה במשך השנה כולה, הכנו לכם מדריך "דביק" אבל יסודי

מאת: שירלי כץ

13/02/2019

לכל מי שרוצה שהאהבה תישאר איתו כל השנה, עיצוב רומנטי הוא הרבה מעבר לשושנים מפוזרות על המיטה ונרות ריחניים, שמבשמים את הבית. ישנן מחוות עיצוביות, שהן חלק מהסגנון עיצובי. טקסטיל רך, צבעי שמנת לצד אדומים, תאורה מדוייקת והרמוניה בחלל ייצרו עבורכם בית מרגיע שבא לחבק. אז לכבוד הולנטיין, הרשו לנו להעניק לכם את הטיפים שלנו. באהבה כמובן.

 
מתוך האתר: https://www.styleathome.com/decorating-design/tabletop-ideas/mediagallery/everything-you-need-to-create-the-perfect-valentine-s-day-tablescape
 
אמבטיה במראה הרומנטי – שילובים של הרבה זהב. צילום: Stacey Brandford. אתר: Style at home
 
טקסטיל

כיסויי מיטה, "כרבוליות", פרוות וכריות.. קודם כל, בגלל שלהתכרבל זה באמת רומנטי, ושנית, אין ספק, שיש בכוחו של הטקסטיל, למסמס גם את הקשוחים ביותר מבינכם, כורסת קטיפה, ערימת כריות רכות, שטיחים ווילונות ארוכים, מייצרים באופן מידי חמימות ומראה שלם ומרוכך.
 
טקסטיל מרכך את האווירה. צילום: Simon Whitmore. אתר: Ideal home
 
צילום: Stacey Brandford. אתר: Style at home
 
 
 
 
תאורה 

לתאורה יש תמיד תפקיד חשוב ביצירת האווירה המתבקשת בחלל. זה נכון שיש גופי תאורה שנחשבים "רומנטיים"–  פליז, נחושת והעיליים עם זכוכיות או קריסטלים, בעלי מראה ווינטג'י, משתייכים לקטגוריה זו. אבל, עוצמת האור והגוון משפיעים הרבה יותר על עיצוב האווירה. כל גוף תאורה יכול לייצר אווירה על ידי הוספת מתגי דימר לשליטה בעוצמת האור על פי הצורך. ואם רוצים חיזוק נוסף, אפשר להוסיף גרלנדות קטנות ומנצנצות, שמשלימות מיד את האווירה.
 
 
 
צבעים וטאפטים

הצבע האדום נקשר לאהבה, לתשוקה ולרומנטיקה. אבל כיוון שמדובר בצבע דומיננטי במיוחד חשוב לשלב אותו במינונים נמוכים ועל פלטת צבעים טבעית ומרוככת – עץ טבעי, לבן-שמנת. נגיעות קטנות עושות את העבודה. אבל אם רוצים את זה בגדול אז צביעה של קיר בצבע עמוק (בגוון אדום, סגול או אפילו כחול) או השתלטות על קיר עם טאפט פרחוני יכניסו מיד לאווירה.
 
 
 
רהיטים

רהיטים מרופדים בעלי קימורים מעוגלים. רהיטי וינטג' ומוצרי רטרו מוסיפים גם הם רק מעצם הרומנטיקה שבגעגוע..
 
כיסאות מקומרים. צילום: .James Merrell 
 
אקססוריז

לקטגוריה זו נכנסים כל הפריטים הקטנים, אבל הלא פחות חשובים, כשמבקשים להשיג עיצוב או אווירה רומנטית בחלל. הפריטים, שמשאירים חותם ומוסיפים את ה"מגע האישי", החם והייחודי, שכל כך מתבקש, בעיצוב הרומנטי – נרות ריחניים, אגרטלים עם פרחים טריים, מסגרות יפות עם תמונות אישיות, ספרים וכלים מנצנצים ונוצצים. 
 
 רומנטיקה מינימליסטית - לפעמים כל מה שצריך זה לדאוג שתמיד יהיה אגרטל עם פרחים טריים. צילום: Alex Lukey. אתר: Style at home
 
 
 
הרמנויה של חפצים

עושר ושפע הם אבני היסוד של העיצוב הרומנטי. שילוב בין חומרים שונים, צבעים עזים ויצירת עניין בכל פינה בבית.