פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

תל אביב בשחור לבן: ביקור במלון דיזנגוף אבניו

מי שמתחבר לעיצוב בשחור ולבן ימצא מפלט מוצלח מהמולת החיים במלון התל אביבי החדש. מה מצפה לכם כאן על הקירות ובין החדרים? בואו לגלות

מאת: לימור קלר

18/03/2015
צילום: יכין ינקלביץ

 

 

סיור במסדרונות של מלון דיזנגוף אבניו בתל אביב ממפה את תל אביב בנקודות הציון החשובות ביותר לביקור: 29 חדרים, שכל אחד מהם נושא שם של אתר אחר, מרכיבים את מלון הקונספט האורבני החדש השוכן בלב ליבו של הרחוב הוותיק המתעורר. יפו העתיקה, מגדל האופרה, בן יהודה, לילינבלום, שדרות רוטשילד, כיכר דיזנגוף וחוף גורדון ייחרטו בתודעתכם בדיוק כפי שנצבעו בלבן על דלתות העץ השחורות של כל חדר. 

 

הבניין שבו מצוי המלון, שממוקם בדיזנגוף 133, שימש בעבר כבניין דירות קטנות, ובמשך שנים עמד מוזנח ומפויח, עטוף פלדה וללא מעלית. ההחלטה הראשונית כאן הייתה לעצב מלון שזהותו היא סוג של "מיני תל אביב". כחלק מעבודת העיצוב, עליה הופקדה יפעת אשכנזי שוחט, נוצרה התמודדות עם אילוצי מבנה, תקציב וצרכים מאתגרים, כמו תוספת של מעלית נגישה ושמירה על מסגרת קירות פנימית קיימת עד כמה שיותר. לאחר שפוצח המבנה התכנוני, נולד עיצוב מינימליסטי אורבני, שמתבטא במינימום פרטים לתחושה אוורירית, בקווים דקים ושחורים המכניסים את התנועתיות של העיר, אך מצד שני גורמים לעין לחפש טיפה של צבע, אותו מוצאים במבט אל החלון ואל המתרחש בחוץ. בנוסף הודגשו חומר וצורה שיחברו את המבקרים לרחוב, למשל מנורת לילה שעשויה מצינורות מים, סולם ברזל כמתלה בגדים, מנורת רחוב, ארונות פתוחים ודליי פח בלובי. 
 
 
 
 
 
 
גולת הכותרת העיצובית של החדרים היא תמונת ענק מודפסת על קיר מרכזי. לצורך כך נשלח צלם כדי להנציח בתמונות את הצורניות של תל אביב, ותמונות אלה הפכו לטפט בצבעי שחור-לבן כדי למזג בין העבר להווה. היצע החדרים נע בין דרגת האקונומי והקלאסי, ללא מרפסות, לבין חדרי הסופיריור והפרימיום, כשהאחרונים ממוקמים בקומה הרביעית של המלון וכוללים מרפסת שמש עם פינת ישיבה, חלקן פונות לרחוב דיזנגוף.
 
רק בלובי הקטן תמצאו צבעוניות עירונית, שמתאפיינת בצבעי יסוד של העיר הגדולה: אדום, צהוב, כחול, שחור ולבן עם חומרי גלם של ברזל, חלודה, עץ טבעי ותאורת רחוב.  מבחוץ עוצב המלון כהמשך של הפנים, והוא מתמזג בצורה שקטה ולא מוחצנת עם הסביבה. המרפסות והמעקות המקוריים של המבנה נחשפו והודגשו בשחור, לאחר שהורדו קורות הפלדה שכיסו אותם, ותכנון המבנה המקורי משנות ה-30 קיבל את מקומו הראוי.
 
 
 
 
 
 
 
בהתחלה שווק המקום כמלון דירות, וכדי שיהיה אפשר להתגורר בו לתקופות ממושכות אובזר כל חדר במטבחון עם כלים ואף מיקרוגל במידת הצורך, אבל כיום הוא מוגדר כמלון בוטיק ופתוח לתיירים וגם למי שמעוניין לציין יום הולדת, לחגוג אירוע או לבלות בסביבה עבור 1,200-550 שקלים ללילה, תלוי בעונה, לא כולל ארוחת בוקר.
 
 
 
הכתבת הייתה אורחת המלון
 
 

 

 


  • 1.
    נראה מעניין
    ben | (04/17/2015)    
    הכל זה עניין של קונספט.. אני אהבתי