פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

לטוס רחוק עם העיצוב: דירה קטנה של סוכנת נסיעות

קירות ורדרדים נצבעו בלבן כדי להקנות מראה גדול יותר, למונוכרמטיות החדשה נוספו נקודות צבע שחורות, שכבות של טקסטורות, ספרייה גדולה וכמובן, מפת עולם

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

19/03/2019
צילום: זאב ביץ

 

רהיטים משלימים ואביזרים הוכנסו לבית שהולבש

 

 

מספר נפשות בבית: 1

מיקום: רעננה

השטח: 80 מ"ר

עיצוב פנים: לייה סלה

 

 

נתוני הפתיחה של הדירה הקטנה, השייכת לסוכנת הנסיעות שעובדת מהבית, היו רצפת עץ מייפל, קירות בהירים בגוון ורדרד ורהיטים אפורים ברובם. "הדירה הייתה יפה ומאורגנת אבל פלטת הצבעים יצרה אחידות חיוורת ואפקט שטוח", מעידה המעצבת לייה סלה. הדרישה הראשונה של הדיירת הייתה להלביש את הבית ללא הוספת צבעים, אבל מהסתכלות ראשונה ידעה סלה, כי עם עבודה נכונה בשחור-לבן ואפור ונגיעות של צבעים אחרים שיתמכו במונוכרומטיות, ניתן יהיה להעניק לבית עומק וליצור חלל שלם ומעוצב יותר.

 

 

עוד דירות קטנות ומעוצבות:

דירות קטנות: דירה ביתית ומלאת השראה של מעצבת בברצלונה היפה

כאן לא מפחדים מאתגרים: דירה קטנה ומעוצבת

קטנה קטנה, אבל מתוחכמת: עיצוב דירת 50 מ"ר לרווק ביפו

 

 

ההחלטה הראשונה היתה להחליף את צבע הקירות ללבן כקונטרסט לרצפה, מה שגרם לתחושה נתפסת של חלל גדול ופתוח יותר. הדבר הבא היה להוסיף נגיעות של צבע שחור ולהחליף את כל הריהוט– פינת האוכל, הכורסאות, המזנון והתאורה - למעט הספה האפורה.

 

מלבד הספה האפורה הוחלף כל הריהוט . שטיח: שטיחי איתמר

 

המעצבת בחרה להוסיף עניין על ידי שימוש בטקסטורות וצבעים. אחד מקירות הסלון טויח בטקסטורת בריקים, כטיח עדין שלא תופס נפח ומקום בחדר. אלמנט הגבס של קיר הטלוויזיה חופה בטפט לבן עם טקסטורה עדינה, כדי שלא ייראה כקיר גבס לא מטופל. כדי להבליט אותו נצבע הקיר שמאחוריו בשחור. "לעבוד עם לקוחה בעל טעם טוב ואהבה לעיצוב זוהי חוויה אמיתית שמאפשרת יצירתיות ותעוזה ״, מעידה המעצבת.  בקיר הטלוויזיה היה מזנון  קטן בעל המדפים פתוחים ובמקומו עוצב במיוחד מזנון ארוך יותר וסגור.  נבחר ווילון דמוי פשתן, מחוספס אך אוורירי וקליל, דבר שתרם להיווצרות שכבות של טקסטורות עדינות המשתלבות בהלבשת הבית.  המזנון הקטן בעל המדפים הפתוחים הוחלף ליחידה גדולה וסגורה. הווילון נבחר מבד דמוי פשתן, הבד מחוספס מעט אך אוורירי וקליל, דבר שתרם להיווצרות שכבות של טקסטורות עדינות המשתלבות בהלבשת הבית.

 

פינת האוכל, לשבור את המונוכרומטיות עם צמחייה חיה 

 

קיר הטלוויזיה טופל על ידי טפט עם טקסטורה

 

מונוכרומטיות במטבח

 

לחדר העבודה הוכנסו רהיטים מינימליסטיים ומדפים אסתטיים לשימוש יומיומי. הוא נצבע בלבן, וקיר אחד נצבע באפור עם נגיעה של כחול. שאר האביזרים נוספו בהתאמה למקצועה של הדיירת ולחדר עצמו.

 

דקורציה של מפות קורצת לעבודתה של הדיירת כסוכנת נסיעות

 

בחדר השינה נותרה המיטה הקודמת. את הכיתוב שעל הקיר הביאה עימה הדיירת מאחת הנסיעות שלה לחו"ל, וכדי להדגיש אותו נוספה לקיר טקסטורה של טיח מתקלף בגוון עדין. אליהם נוספו וילון מכותנה ומצעים ואביזרים מדויקים.

 

נקודות התאורה הועברו לתקרה כדי להוסיף גופי תאורה שיחמיאו לחדר

 

סטיילינג על רקע טיח במראה מתקלף

 

מדף בחדר השינה

 

הספרייה, פריט שהרבה מתעלמים ממנו על אף השינוי העצום שהוא מייצר בחלל, ממוקמת בסופו של המסדרון. המעצבת אירגה את הספרייה לפי צבעים והוסיפה אביזרים ותאורה מה שייצר מראה נקי ואסטטי לעומת עומס אקראי.

 

לספרייה נוספו חפצים כדי ליצור סטיילינג מושלם

 

המרפסת הקטנה היתה עמוסה ולא בשימוש. הוחלט להשאיר רק שתי כורסאות ולהוסיף שולחן קטן ואביזרים משלימים וכך להפוך אותה למקום שבו ישתו את הקפה של הבוקר ובה יישבו לשיחת ערב באווירה מרגיעה, "מעין פינה קטנה שרק מחכים לשבת בה", מציינת המעצבת. "הוספת טקסטורות ודרמה עם שילוב קונטרסטי של שחור-לבן ואביזרים עדינים ומדויקים הפכה דירה יפה לקסומה ומיוחדת".

 

פינה מזמינה במרפסת


רשימת ספקים חלקית:

רהיטים משלימים: אייטמס גלרי

פינת אוכל וכורסאות: איי.די. דיזיין

אביזרים: שוורץ הום קולקשיין

כלי קרמיקה: אורית לוי רמה"ש

 שטיחים: שטיחי איתמר