פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

כותבים מהבית: ביקור בפינת העבודה של רוביק רוזנטל

הוא לא מבין מי רוצה מטבח בתוך הסלון והספרים נערמים מכל עבר: ביקשנו מרוביק רוזנטל לצלם עבורנו את המקום בו הוא יוצר. שאלון מיוחד לכבוד שבוע הספר

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

צילום: עדנה רוזנטל

 

 

בימים אלו אני: "משלים כתיבה של דוקטורט על השפה הצבאית, מתחיל בכתיבת ספרים בעקבות הדוקטורט, מלווה את ספר הילדים החדש שלי 'חנות המילים של נועם', עורך ספר על שפת הפרסום שכתבה ד"ר עירית זאבי, כותב מאמרים בשורה של אתרים וכתבי עת, מופיע ומרצה".

 

המקום בו אני כותב: "בחדר העבודה המשותף לי ולאשתי, ד"ר עדנה רוזנטל, שהיא מורה ועורכת. חדר העבודה גדול למדי, אבל קצת צפוף לשנינו. הדירה עצמה גדולה, חמישה חדרים, אבל שאר החדרים משמשים למגורים ולאירוח".

 

פינת העבודה שלי: "שולחן כתיבה גדול שהספרים נערמים עליו. מעליו ומצדדיו וגם בחדרים האחרים בניתי ספרייה בענייני לשון הכוללת מאות ספרים. עם הספרייה הזו ועם מה שיש במחשב ובאינטרנט הכל-יכול אני לא נזקק כמעט לישיבה מדכאת בספרייה ציבורית או אוניברסיטאית. כמעט כל ספר או מידע שאני זקוק לו הוא בהישג של שליחת יד. הכל סביב המחשב הנייח. כבר עשרים שנה כמעט שלא כתבתי שורה בכתב יד".

 

 

 

ההשראה שלי בבית מגיעה מ: "המטבח. אני אוהב לבשל (וגם לאכול), הבישול מאפשר לי לשבור את הישיבה מול המחשב, לארגן את הראש ולהמשיך".

 

הכי אהוב עליי בבית: "תיבת המצעים העתיקה, עשויה מעץ עבה עם גילופים ופיתוחים. היא נודדת במשפחה כבר כמאתיים שנה ומזכירה לי את העבר האירופי של משפחתי, שהוא חלק ממה שאני".

 

על עיצוב הבית שלי אחראי: "רובו עוצב על ידי המשפחה שרכשה אותו עם הקמת הבית לפני שישים שנה, כולל ארונות קיר יפהפיים. המטבח והשירותים עוצבו מחדש, כשהמעצב הוא השיפוצניק בהתייעצות אתנו".

 

אם היית יכול לבחור מעצב אחר לבית: "זו הייתה הכלה שלי, שרון קדם. עבודת העיצוב שעשתה בבית הפרטי שלה ביד אליהו מעוררת השראה".

 

אם הייתי יכול לגור בכל מקום בעולם: "תל אביב. אותה תל אביב שבה נולדתי ובה אני חי היום. אם יגרשו אותי, אעדיף את ברלין, אבל בהרבה כאב לב. בכל מקרה, אני טיפוס אורבאני".

 

 

טיפ תיירותי ללוקיישן מעוצב אחד בעולם: "איצטדיון המרקאנה. הייתי בו פעם אחת לפני שנים רבות, ואני משער שהיום, לקראת המונדיאל, הוא מרהיב. אז הוא נראה מעט מוזנח, אבל מי שעיצב אותו ידע לתת מכל מקום ביציעים המכילים כ- 200 אלף איש תחושה שהוא קרוב למגרש ושותף למה שמתרחש בו. וחוץ מזה, הוא עוד משבצת בפסיפס המטריף של ריו דה-ז'נירו, העיר היפה ביותר בעולם".

 

אדריכל אחד שאני מעריך: "אני לא מאוד קרוב לעולם האדריכלות ולכן אענה על דרך השלילה. כמעט כל הדירות בשכונות של בתי דירות הנחשבות של המעמד הבינוני-גבוה מעוצבות רע בעיני. חדרי המגורים קטנים, מסדרונות צרים ומיותרים, והכל ממוקד בחדר האורחים ובשופוני. הגרוע הוא רעיון המטבח בתוך הסלון. מי רוצה לגור במסעדה?". 

 

"חנות המילים של נועם", ספרו החדש של רוביק רוזנטל, רואה אור בימים אלו בהוצאת כתר 

 

 


  • 1.
    יהודי גליציאני נודד
    noam | (06/19/2014)    
    למרות העבר המשפחתי שלו, חולם על ברלין. חכה, תגור שם ותשמע הערות אנטישמיות עדינות כל יום