פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

מה לבטון צרוב ולירוק מרווה: 8 טרנדים בעיצוב שימשיכו איתנו ל-2018

מה נאמץ גם בשנה הבאה? על מה לא נוכל לוותר? מה לא נרצה לשנות? מה רק התחיל וברור שימשיך איתנו לפחות עוד שנה? עם איזו צבעוניות נשבור את השגרה? ואיזה טרנד לא ימאס עלינו כל כך מהר?

16/01/2018
שירלי כץ, מערכת בניין ודיור
חלקנו אוהבים חידושים וחלקנו פחות. כשאנחנו מעצבים את הבית שלנו אנחנו חושבים בעיקר על מה שאנחנו אוהבים, הטעם האישי שלנו הוא זה שמנחה את הקו הכללי, מצד אחד, אנחנו רוצים לשמור על ייחודיות, אבל מצד שני, מפחדים שאם נבחר אלמנטים מיוחדים מידי אז ימאס לנו די מהר. השילוב הזה, בין הטעם שלנו, לבין הטרנדים המובילים, צריך להיות מאוזן ומאופק. כאשר, האיזון הוא נכון ומדויק, מתקבלת תוצאה אופטימלית, אשר מייצרת סביבת מגורים נעימה וייחודית המתאימה בדיוק עבורכם.
 
אז אם אתם רוצים לשלב קצת טרנדים, בתוך הטעם האישי שלכם, הנה כמה שיישארו אנחנו לפחות עוד שנה.
 

טרנד 1: ריהוט ממוחזר וחומרים טבעיים 

מתוך חשיבה על איכות הסביבה והתחזקות המגמה האקולוגית, נעשה שימוש בחומרים ממוחזרים מבלי להתפשר על אסתטיקה. רהיטים, חיפויים וגופי תאורה, שעשויים מחומרים טבעיים, שעברו עיבוד מסוים והפכו למשהו אחר לגמרי, ימשיכו להפתיע אותנו גם השנה. 
 
 

A post shared by MILK (@milk_living) on

 
 

טרנד 2: המונוכרומטיות תמשיך לשלוט

לבן, בז', שחור ואפור, ימשיכו להוביל את עיצוב החלל. שמירה על מונוכרומטיות נורדית שנשברת בנגיעות צבע קלות.
 
 

A post shared by Poritz & Studio (@poritzandstudio) on

 

טרנד 3: ירוק מרווה (Sage)

ירוק יהיה הצבע שישבור לכם את המונוכרומטיות. אליו מצטרף גם צבע הטרקוטה (Terracotta). שניהם צבעים שמשרים שקט ורוגע, קשורים לאלמנטים של טבע וכדור הארץ, ומתחברים גם הם להתחזקותה של המגמה האקולוגית.
 
 
 

A post shared by Yke (@ynterior_) on

 

טרנד 4: בדי קטיפה מלטפים

הבד הנעים שמוסיף מיד חמימות ויוקרה, ימשיך גם השנה לרפד לנו את הסלון ולפעמים גם את הקירות.
 
 
Pierre Frey Magazine, צילום: Philippe Garcia
 

 טרנד 5: ספות רביצה או ספות מחבקות

אין כמו לנחות על ספה מחבקת בסוף היום. משטחי הרביצה שמאפשרים לייצר אווירה של שחרור וחופש ימשיכו לקחת חלק משמעותי מהסלון או מפינת המשפחה שלנו. ניתן לערום או לפזר אותם בהתאם לאווירה שמבקשים לייצר.
 
 
 

טרנד 6: קיר אומנות גדול

יצירות אמנות מוגדלות, תמונות וצילומי ענק על קיר שלם או אפילו טאפט שמשנה את האווירה – כל אלו ימשיכו איתנו ויקבלו ביטוי משמעותי בהתאם לסגנון ולתקציב הנתון. 
 
 

A post shared by Kristina Marlén (@krmarlen) on


טרנד 7: בטון פראי / צרוב

 
הבטון עשה דרך ארוכה מאז שנחשב לחומר המשמש לבניה בלבד. כבר בשנות ה-50 של המאה ה-20, בראשיתה של האדריכלות הברוטליסטית, החלו להשתמש בו כחומר דקורטיבי. בשנים האחרונות, הוא תפס תאוצה מחודשת, ואנחנו כבר יכולים לראות אותו בבתים רבים, חשוף, מוחלק או בעל מרקמים וטקסטורות שונות ומשונות. כאשר, הבטון עובר תהליך של צריבה באמצעות חומצות מיוחדות הוא מקבל מראה פראי המזכיר סלעים בטבע. מגמה זו נקשרת אף היא עם מגמת איכות הסביבה והרצון ליצור מראה טבעי ופחות מעובד.
 
 

A post shared by Concrete Lab (@dwell_the_space) on

 

טרנד 8: צורות גאומטריות

 מסתמן כי, הטרנד הגאומטרי, אשר פילס את דרכו לחזית האדריכלות המודרנית, ימשיך לקבל ביטוי ניכר בעיצוב הבית גם בשנת 2018. הסגנון הגאומטרי, מתבטא בשלל צורות וממשיך לפלרטט עם הקווים הישרים והנקיים. ייתכן, שעל חשבון המרצפות גאומטריות נראה יותר קירות עם הדפסים, חריטות ותבליטים גאומטריים מיוחדים. מגמה זו תמשך גם בעולם הטקסטיל לבית  ונראה עוד ועוד בדים וריפודים  הנושאים הדפסים גאומטריים שונים, החל מפסים, ריבועים, משולשים וזיגזגים, ועד משושים ומבנים גאומטריים מיוחדים המיוצרים במיוחד (custom made) על פי דרישות המעצבים.
 
 

A post shared by bdg_interior (@bandunginterior) on

 


  • 2.
    להחליט שמשהו טרנדי, וכשכל העדר יגיע אליו לזלזל בהם(ללא טקסט)
    למה ומדוע | (01/23/2018)    
  • 1.
    מה חדש בזה? הכל כבר רץ כמה שנים(ללא טקסט)
    ענתי | (01/23/2018)