פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

הלוחש לצמחים

אפשר להבין בעלי חיים מבלי להבין את שפתם. אילן בר חש את סביבת הגן, ויודע לחבר בין סוגי צמחים ואלמנטים אחרים, המפיחים בגן חיים ומקנים לו ייחוד – "גינות אילן"

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

צילום: יח"צ

07/06/2010

משחר ילדותו גילה אילן אהבה לצמחים ולסביבתם. בבגרותו רכש את השכלתו הרשמית באנגליה, הידועה במסורת גינון עתיקת ימים. הוא רכש שם ידע נרחב, שכלל היכרות עם זני צמחים רבים, המסווגים כצמחיית נוי, מאכל ומרפא. במסגרת לימודיו ב -Kew-Garden  נחשף אילן גם לטיפוח זני צמחים, הנמצאים בסכנת הכחדה ולמד דרכי פעולה להחזרתם לטבע.
מאז שפתח את חברת "גינות אילן" בשנת 1982, מקפיד אילן להעשיר את ידיעותיו בכל הקשור לעיצוב גינות ודרכי הטיפול בהן, תוך התמקדות בגינות אקולוגיות וחסכוניות במים. בגינותיו משתמש אילן בחומרי הדברה ודישון שמקורם בטבע ובפסולת הגן והבית. מעבר לכך, הוא מקפיד על שלושה עקרונות, המוסיפים לגן אנרגיות חיוביות:

1. קווים מעוגלים המיושמים בשבילים, בדוממים ובתיחום אזורי צמיחת הפרחים, המעודדים זרימת אנרגיה חיובית, המשפיעה על הגן וגם על הבית הנמצא בתוכו.
2. ניגודים, היוצרים השלמה, לדוגמא: רכות זרימת מים מתונה משלימה את תחושת הקשיחות ויציבות הסלע – תנועה מול יציבות. אדמה חשופה מסמלת יציבות ובטחון, מאדירה את תנועתיות העץ, המסמל צמיחה והתפתחות. צבעוניות אחידה מבליטה פריחה מגוונת. שילוב של חומרים מהטבע בעלי טקסטורה שונה, ליצירת מראה ותחושה של שלמות, כאשר חומר אחד מייצג את חוזק ויציבות והאחר מסמל רכות ותנועתיות.
3. גולת הכותרת בגינותיו של אילן הם אלמנטים של מים, שהם מקור האנרגיה החיובי ביותר בטבע, מטהרים, מרעננים ומחדשים את כוחות החיים: בריכות נוי עם צמחי מים ודגים, מפלים קטנים ומים זורמים על סלעים.

אילן, ששמו הולך לפניו בהבנת צורכי הלקוחות, השכיל לפתח עיצוב של גינות מיוחדות: גינות מישוש וריח למוגבלים בראייה, גינות מיוחדות לקשישים, גינות מותאמות למשפחות עם ילדים, או, להבדיל, עם כלבים. לכן, כאשר מבקשים מאילן להגדיר את סגנון העיצוב שלו תשובתו מסתכמת במילה אחת "אין". כל גינה, שהוא מקים, היא שונה, ייחודית ומותאמת לצורכי הלקוחות ולאופיים.

הגנים של אילן הם לא לתצוגה בלבד. הם מקור שמחה ואושר לבני הבית ואורחיהם. אהבתו לטבע ולצומח משולה ליין, המשתבח עם השנים. הניסיון הרב והידע המצטבר, שבסיסו אהבה, תוססים בקרבו, מושרשים בו ומועברים ללקוחותיו, כשהם מלווים תמיד בהבנה, שמחת יצירה והמון אהבה.     

גינות אילן: 052-2792273, ginoti@netvision.net.il