פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

מי אמר סלפי ולא קיבל? המראות שישדרגו לכם את הבית

היא מכפילה את החדר, מוסיפה אסתטיקה ומתאימה לחללים השונים - קבלו מספר הצעות מקוריות לשימושים במראה כאלמנט עיצובי מפתיע

17/12/2017
יוספה קמחי, מערכת בניין ודיור

כל בית צריך מראה. ואנחנו אומרים אפילו - כל חדר. המראה מביאה איתה רק יתרונות ושדרוגים: היא מגדילה ויזואלית את החדר, מכפילה את כמות האור, מוסיפה אלמנט עיצובי לחלל ומשקפת לנו את המתרחש בתוכו. כולל את עצמינו. מי אמר סלפי ולא קיבל?

 
מתוך פרויקט בעיצובה של אריאלה עזריה ברקוביץ'. צילום: עודד סמדר
 
רעיונות נוספים לשדרוג הבית:
 
 
להכפיל את החדר

"אם יש שיטה אחת בטוחה ובדוקה להגביר את תחושת הגודל של חלל סגור, זוהי ללא ספק התקנת מראה". אומרים מומחי העיצוב של מרכז העיצוב דיזיין פלוס בב"ש. "ככל שהמראה גדולה יותר כך גדלה ההשפעה על תחושת החלל. אנחנו ממליצים להתקין מראה על גבי דלת הארון. אם יש ברשותכם ארון הזזה,  אפשרות יעילה יותר תהיה להחליף את דלתות הארון לכאלו עם מראות. האפקט שייווצר הוא שהחדר ירגיש גדול פי שניים מגודלו האמיתי. מומלץ גם להציב את הארון אל מול חלון, מכיוון שכך האור שייכנס יאיר את כל החדר ויגרום לתחושה שישנם שני חלונות בחדר".
 
 
מראות בחדר השינה מגדילות את החלל צילום: יח"צ באדיבות דיזיין פלוס המרכז לעיצוב הבית באר שבע
 
לא רק בחדר השינה

"מראות לא רק נותנות תחושת מרחב ואשליית גודל" אומרת המעצבת אריאלה עזריה ברקוביץ'. "אני משלבת מראות כמעט בכל חללי הבית. ניתן לחפות קיר מטבח במראות, חדרי שירותי אורחים לכל אורך ההיקף, מסדרונות, קירות שלמים בחדר השינה והסלון ועוד. כל עוד המראה אלגנטית ומשתלבת היטב בחלל. השוק מציע היום מגוון רחב של צבעי מראות המעניקים למראה גוון ייחודי. בבית עם אלמנטים מהטבע, למשל, הייתי משלבת מראת זכוכית ירקרקה. בבית עם נופך דרמטי הייתי משלבת מראה כהה באיזור בולט, וכן הלאה". 
 
 
גם במטבח אפשר, מתוך פרויקט בעיצובה של אריאלה עזריה ברקוביץ'. צילום: אלעד גונן
 
"טיפ חשוב לאנשים שמזמינים מראה לחיפוי קיר שלם, שהיא גדולה במיוחד: ראשית, כמובן, למדוד במדויק את המידות, ושנית – לקחת בחשבון את הדרכים לעלות אותה אל תוך ביתכם מבלי שתיפגם. הרבה אנשים לא חושבים על זה ומקבלים מראה עם חיתוכים, באופן טבעי, שאינה לטעמם".
 
 
מתוך פרויקט בעיצובן של הדס רוט ושירה מוסקל מהלל אדריכלות. צילום: לירן שמש
 
סיפור מסגרת

שוק המראות מוצף אין ספור דוגמאות וסגנונות, כאשר כאן אנו מדברים למעשה על המסגרת. בין אם כיחידה עצמאית או כמראה משולבת עם רהיט כגון שידת טואלט, למסגרת המקיפה את המראה יש אימפקט גדול מאד על הקו העיצובי שהיא מספרת.
 
 
שידה משולבת מראה עגולה מתכווננת 4340 ש"ח. להשיג ב-B teen, צילום יח"צ
 
לדברי מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של מותג הצבע BG PAINT: "בבואנו לבחור מראה לבית, אל לנו להתייחס אליה כאל אובייקט עיצובי נפרד משאר החלל. המראה צריכה להמשיך ולהתאים לקו העיצובי שבחרנו ולכן חשוב להתאים אותה לסגנון בכלל ולצבע הקירות בפרט. בחדרי רחצה למשל, אם נבחר צבע ייחודי לקירות, כמו תכלת לשמל, רצוי להתאים מראה בצבע לבן או בצבע אחיד אחר שמשתלב עם הרקע. כמו כן, טרנד נפוץ נוסף היום הוא התאמת התאורה שמאחורי/ מעל/ לצד המראות באופן שמחמיא למראה, לצבע הקירות ולסגנון הכללי של החלל".
 
 
מראה ארוכה בחדר האמבטיה. צילום: יח"צ באדיבות חלמיש
 
 
מראה סאנשיין 149 ש"ח להשיג בגולף & קו. צילום: יונתן בלום

"מראות משתלבות נהדר בסגנון המודרני העכשווי כמו גם עם סגנון קלאסי בפרובאנס" אומרת עזריה ברקוביץ' "הכל שאלה של שילוב. בבית בסגנון כפרי, למשל, הייתי משלבת מסגרת מחומרים טבעיים כמו עץ או אבן, ובבתים מודרניים אני אוהבת להשתמש בחיתוכי פאזה – מסגרת אלכסונית אשר תוחמת את המראה ומעניקה גימור יוקרתי".
 
מראה דקורטיבית בסגנון עתיק 445 ש"ח, להשיג בחותם. צילום: עדי שושן
 
 
מראה אקרילית בעיצוב קארים ראשיד, החל מ-1,200ש"ח באליתה ליוינג. צילום: יח"צ
 
 
שילוב מושלם בין המראות לקירות הצבועים בזהב. צילום: יח"צ באדיבות BG PAINT
 
מראה ענקית בחדר הרחצה עם מסגרת מוזהבת מתוך פרויקט בעיצובה של שירלי דן. צילום: שי אדם

  • 1.
    מראות עם תאורת לד מובנית
    נירית | (12/27/2017)    
    לאחרונה נתקלתי במראות לד של פיקסול, וכמובן שהשתמשתי עבור לקוחות שלי, ממליצה בחום! חבל שלא רואים אותן בכתבה שלכם. הנה האתר שלהם: www.picsol.co.il