פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

המשפיעים הגדולים: חלון לעתיד חדש

חברת קליל, יצרנית התריסים, שמה לעצמה למטרה לספק חלונות באיכות ובעיצוב בלתי מתפשרים – והכל תוך שמירה על הסביבה. "בעוד עשור", מקווים בחברה, "תחום הבניה הירוקה יכנס לכל בית בארצנו".

מאת: תוכן שיווקי

11/04/2019
צילום: באדיבות קליל
הסיפור של קליל מחזיר אותנו 20 שנים אחורה, אל הזמן בו פיתחה החברה את המוצר המזוהה עמה ביותר – החלון הבלגי. חלון זה מזכיר בצורתו את דגמי החלונות שאמני מתכת מפרזלים מברזל, אך הוא עשוי מפרופיל אלומיניום –  חומר קל ועמיד יותר, אטום ושאינו דורש תחזוקה. פיתוח זה היווה נקודת מפתח בחיי החברה, שמאז צמחה והוסיפה לפתח חלונות בעיצובים שונים. דגמי החברה מאפשרים חופש יצירתי לאדריכל, ומיוצרים על פי הדרישות הייחודיות של כל פרויקט.
 
מאפשרים חופש יצירתי, התריסים של קליל
 
מאז הקמת החברה, באיזה שלב התחלתם להרגיש שהיא הופכת לגורם משפיע על תחום העיצוב בישראל?
"מלבד פיתוח החלון הבלגי, קליל החליטה להיות שותפה של הלקוח לכל אורך התהליך. לצורך כך, הקמנו אולמות, הכשרנו מתקינים מורשים, והתחלנו להעניק אחריות לשבע שנים. אם בעבר הקבלן רק דאג 'לסגור במשהו את הפתח בקיר', עכשיו השתנו חוקי המשחק – והחלון הפך לדבר עם משמעות עיצובית". 
 
 היום לחלון יש משמעות עיצובית
 
לא עוד 'פתח בקיר'
 
מהו חזון העיצוב של חברת קליל?
"היתרון המובהק של חברת קליל הוא היכולת שלה להתאים מוצר ללקוח, גם מבחינת טעמו העיצובי וגודל התקציב שלו, וגם מבחינת התנאים הסביבתיים של ביתו. האקלים הארצישראלי מאופיין ברוחות ואבק, ולכן חברת קליל עושה שימוש בצבעים עמידים, בציפויים ייעודיים ובפרופילים מותאמים. בנוסף, פיתחנו את סדרת הזכוכיות קליל גלאס, המציעה פתרונות לצרכים השונים של הלקוחות, תוך מתן דגש על בידוד מרעש, מקור ומחום". 
 
 התאמה מלאה לצורכי הלקוח
 
כמשפיעים, איך אתם רואים את העיצוב בישראל בעתיד הקרוב והרחוק יותר? 
"אנחנו מפתחים מוצרים לפי טרנדים עכשוויים, תוך עמידה בכל הדרישות לבניה ירוקה – כמו חלונות ותריסים אטומים לחדירת מים ואוויר, ומבודדים רעש. קליל גם משקיעה מאמצים להעביר מידע לאדריכלים ולקבלנים לגבי הזכוכיות המתאימות לשמירה על הסביבה. לצערנו מרבית הבונים והמשפצים אינם בעלי אג'נדה ירוקה, אבל הם כן שמחים לחסוך בחשבון החשמל. מהסיבה הזאת, קליל מפתחת מוצרים שהם גם ירוקים וגם חסכוניים, כמו חלון באטימות גבוהה, שמעניק נוחות וחסכון באנרגיה".
 
 בחזית הבניה הירוקה
 
מהם האתגרים באג'נדה הזו?
"האתגר בפיתוח מסוג זה הוא להצליח לשלב עיצוב מתקדם עם עליונות טכנולוגית. בדרך כלל כשהחלון אטום או מבודד במיוחד הוא עבה ובומבסטי ורחוק מלהיות משאת נפשם של הלקוחות. הכיוון היום הוא להשיג מינימום אלומיניום עם מקסימום נוף – כלומר חלונות גדולים אך כמעט לא נוכחים. צריך לחשוב כיצד להשתמש בחומרים הנכונים ואיך לשלב אותם כדי ליהנות משני העולמות". 
 
 מינימום אלומיניום, מקסימום נוף
 
לאן עוד יש לשאוף?
"הכיוון ברור - שיפור הפתרונות המוצעים כך שנעבוד בבנייה ירוקה וחכמה, תוך מתן מענה לכל גורמי האקלים, אך מבלי להתפשר על העיצוב. אנחנו רוצים ומאמינים שבעוד עשור תחום הבניה הירוקה יכנס לכל בית בארצנו, והלקוחות ייהנו מבית חם בחורף וקריר בקיץ ללא השקעה גדולה". 
 
לא מתפשרים על העיצוב
 
מוזמנים להתרשם מהאתר של חברת קליל >>