כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  איך זה מרגיש? חשיבות המרקמים בבחירת חומרים לעיצוב הבית

איך זה מרגיש? חשיבות המרקמים בבחירת חומרים לעיצוב הבית

רך או מחוספס? חמים או קריר? גולמי או מלוטש? המרקם של הבית חשוב לא פחות מהנראות שלו, ומשפיע על כל התחושה שהחלל מייצר. השקיעו מחשבה נוספת לפני שאתם בוחרים את החומרים לעיצוב הבית שלכם

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


מהאתר: sylsee

כשחושבים על בחירת חומרים לעיצוב הבית חושבים בעיקר על הנראות: אילו רהיטים יתאימו? באילו צבעים כדאי לבחור? מה למקם ליד מה?; אולם, יש פרמטר חשוב נוסף שלעיתים נזנח – המרקמים של הבית. כן, גם המגע והתחושה הפיזית משפיעים על האווירה שנוצרת בחלל, לכן – כדאי מאוד לקחת בחשבון בבחירת החומרים לעיצוב הבית את המרקמים השונים.

בית שעשוי מחומרים כמו שיש יצור מרקם חלק, בעוד בית שבחירת החומרים בו נשענת על עץ ישדר חספוס וגסות מסוימת. חלל שיש בו הרבה טקסטיל מיד ישרה טקסטורה רכה, ואילו אזור עם בחירת חומרים מתכתיים יעניק מגע קריר. הבנה ובחירת חומרים נכונה לעיצוב הבית, תעזור לכם ליצור את פסיפס המרקמים הנכון, שישרת בצורה הטובה ביותר את התחושה שאתם רוצים שביתכם יעורר.

מהאתר: Period Living

מהאתר: Livingbarbados

המרקם הרך

מרקם רך מבקש טקסטיל, והרבה. שטיחים, וילונות, כריות ושמיכות מיד יכניסו לחלל תחושה רכה וחמימה. גם ריהוט מרופד כמו ספות וכורסאות יוספו לתחושה הזאת, ואם אתם בכלל נועזים אז אפשר לרפד אפילו את הקירות.

עיצוב: Summer Thornton Design

המרקם המחוספס

את המרקם המחוספסת תספק בחירת חומרים טבעיים כמו קש וראטן, עץ לא מעובד, וכן לבנים חשופות ואבנים. תחושת חספוס משדרת טבעיות ונאמנות לחומר, ומתאימה במיוחד לבתים ומרחבים שרוצים ליהנות ממראה אותנטי שמחובר לסביבתו.

עיצוב: Dempsy Hodges Construction

מהאתר: Home-Designing

המרקם החלק

למראה חלק, רצוי להשתמש בחומרים כמו בטון מוחלק, שיש ועץ מלוטש, ובבדים כמו משי וסאטן. המראה החלק משדר ניקיון ויוקרה, ומתחבר בעיקר לסגנונות מודרניים ועכשוויים. מלבד בתי מגורים, מרקם זה מתאים למקומות ציבוריים עם אופי ייצוגי כמו גלריות ואולמות תצוגה.

מהאתר: Interiordesign

הדמיה: Home-Designing

המרקם הקריר

לתחושה של קרירות ייתרמו חומרים כמו מתכות, פלסטיק, זכוכית ועור. אלה יכולים להופיע בפרטי ריהוט שונים ובאביזרים כמו מתלים, מראות ומסגרות של תמונה. המראה הקריר מתאים לבתים בסגנון מודרני או תעשייתי, וכן למרחבים עסקיים וציבוריים.

מהאתר: Dulux

מהאתר: Dulux

המרקם המשולב

לאחר שהבנו את התוכנות של החומרים השונים, זה הזמן לשלב ביניהם. חשבו על התחושות שאתם רוצים להשיג, ובהתאם לכך בחרו במינון הנכון של המרקמים. כל עוד שומרים על איזון והרמוניה, גם מרקמים כביכול זרים כמו רכות וקרירות, יכולים להשתלב בצורה נפלאה ביחד.

עיצוב: Côté Maison

מהאתר: Home-Designing

עיצוב: Tatiana Shishkina

עוד בנושא

רעיונות והשראה

לא מהעולם הזה: השראה מהחלל בעיצוב הבית


ספרייה שנראית כמו טיל, גוף תאורה שמדמה את מערכת השמש, או תמונה מופשטת של ירח – הדרכים לעצב בית שכל כולו השראה מהחלל

רעיונות והשראה

עיטור המופת: עיצוב יוקרתי בסגנון הארט דקו


הוא מפואר, עשיר בצבעים ומרקמים, ומוקפד להפליא – סגנון הארט דקו סוגר כמעט מאה שנים, ועדיין רלוונטי מתמיד. כל הדרכים לשלב בבית את הסגנון המעוטר וליהנות מעיצוב יוקרתי

רעיונות והשראה

השטח שלהם: שטיחים מעוצבים במקומות מפתיעים


במטבח, באמבטיה, בגינה ואפילו על המדרגות – המקומות שבהם לא ציפיתם לראות שטיחים מעוצבים, וחבל שכך

רעיונות והשראה

שיש זה לא רק שיש: שימוש בשיש בעיצוב הבית


שיש יכול לשמש לא רק כמשטח עבודה במטבח, אלא גם כחיפוי קיר או ריצוף, ואפילו להשתלב ברהיטים. כל הדרכים לעשות שימוש בשיש בעיצוב הבית

תגובות

נחמד, שונה מענין ולא שגרתי אהבתי

בהתייחס לדברי המגיב הקודם, לא מדובר בתחושתו של המרקם, אלא בתחושתו של האדם המביט במרקם. אני רואה קיים קשר הדוק בין יצירת מראה מסוים, לבין הצבעים בהם משתמשים להדגשת אותו מראה מסוים. כד ליצור תחושה רכה לחדר באמצעות שימוש בבדים וילונות ושטיחים, זה יהיה לא רלוונטי לצבוע את הקירות בכחול כהה, קר ואפלולי, זה לא הולך ביחד. (תמונה רביעית מלמעלה) רצוי להשתמש בצבעים חמים או ניטרליים.

מה שלום זה ואיך הוא מרגיש? אולי איך אנחנו מרגישים? כי המרקם לא מרגיש כלום, הוא לא יצור חי ונושם.

כתיבת תגובה