כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

רעיונות והשראה  //  איך לשלב פינת עבודה בחוכמה בחדר השינה

איך לשלב פינת עבודה בחוכמה בחדר השינה

רוצים ליצור בחדר השינה פינת עבודה, אך תוהים כיצד לעשות את זה נכון, כך שמבצרכם הפרטי לא יהפוך למקום עבודה של ממש? כמה עצות לשילוב חכם של פינת העבודה בחדר השנה בכתבה שלפניכם

מאת: נועה סלור צילום:


אחד מהחסרונות המרכזיים של תרבות העבודה המאפיינת את העולם המערבי היא חדירתה אל החיים הפרטיים שלנו. למעשה, נוכל להמשיל את העבודה לביצה: ברגע שניכנס אליה, היא תטביע אותנו בתוכה יותר ויותר עד כדי שיהיה לנו קשה לצאת ממנה. במציאות כזו, רובינו מוצאים את עצמינו, בין אם מתוך בחירה ובין אם בכורח הנסיבות, משלבים בחדר השינה שלנו פינת עבודה. 

על אף שייעודו המקורי של חדר השינה הוא לשמש לשינה בלילה ולהירגעות במהלך היום, לפעמים פשוט אין לנו ברירה, אלא ליצור בו גם פינת עבודה שבה נוכל להשלים פערים ולסיים את מה שלא הספקנו במשרד. רוצים לדעת כיצד לשלב פינת עבודה בחדר השינה באופן נכון? כמה טיפים לפניכם. 
 
גודל שולחן העבודה

יש להקפיד שמידותיו של שולחן העבודה שימוקם בחדר השינה לא יהיו גדולות מידי ולא ייתפסו מקום רב מידי בחדר. שולחן העבודה המשרדי הטיפוסי הוא אומנם גדול ורחב, אך יש להיזהר מלהפוך את חדר השינה למקום העבודה האמיתי שלכם, שכן אחרת חיייכם המקצועיים ישתלטו באופן מוגזם על עולמכם האישי והתסכול על כך יגיע במהירות האור. ייתכן שהמשמעות של שילוב שולחן עבודה קטן מימדים היא שניתן יהיה למקם עליו מחשב נייד בלבד,ולא מחשב נייח, אך דווקא העובדה שמסך מחשב גדול לא יהיה תקוע לכם בחדר השינה היא בהחלט משמחת. 


(עיצוב פנים: קרן אטלס דרור, צילום: אלעד שריג)  


ליד החלון, ליד שקעי חשמל ורחוק מהמיטה

על מנת שפינת העבודה שבחדר השינה שלכם תמלא את ייעודה, מיקום שולחן העבודה צריך להיעשות על-פי 3 כללים בסיסיים. 
הכלל הראשון: ליד החלון- שמש שחודרת דרך החלון היא מקור אור בלתי נדלה, שהוא עוצמתי הרבה יותר מכל תאורה אחרת. מעבר לכך, בסוף השבוע כאשר תאלצו לעבוד על המחשב, יהיה לכם נחמד לקבל קצת השראה בדמות כל מה שיישקף אליכם מבעד לחלון.
הכלל השני: באזור בחדר שיש בו מספיק שקעי חשמל – כדי שתוכלו גם להפעיל גם את המנורה, גם להדליק את המחשב הנייד וגם להטעין את הפלאפון בעת ובעונה אחת.
הכלל השלישי: במרחק מהמיטה – משום כשהמיטה קרובה מידי אל שולחן העבודה, היא תקרוץ לכם מהצד ותגרום לכם לרצות להתחפר בה הרבה יותר מאשר לעבוד. 

צבע כחול כצבע אידיאלי


בחירת הצבעים שישלטו בחדר היא סוגייה לא פשוטה, מאחר שמדובר בחדר שינה שהוא גם חדר עבודה. למרות זאת, ניתן להתגבר על הקושי באמצעות בחירה של גווני צבע רגועים ומתונים, שלא יהיה ביניהם קונטרסט גדול מידי. גווני הצבע הכחול, שנחשב לצבע המעורר שלווה, נינוחות ואפקטיביות יכולים להתאים לחדר שינה שהוא גם חדר עבודה. בסופו של יום, חשוב כי תהיו רגועים בחדר הפרטי שלכם, גם כאשר הוא ישמש אתכם לעיסוקיכם הפרטיים וגם כאשר ישמש אתכם למטרות עבודה. 


(עיצוב: קארים ראשיד, צילום: נתן דביר)

יצירת חציצה מעוצבת בחדר השינה

אופציית החציצה רלוונטית לאלו שחדר השינה שלהם גדול במיוחד והם יכולים להרשות לעצמם ליצור הפרדה פיקטיבית בתוך החדר בין אזור השינה לבין חדר העבודה. היתרון המרכזי של יצירת חציצה כזו הוא ברור: כך יוכלו דיירי חדר השינה גם ליהנות מפינה אינטימית שמספקת את מלוא הפרטיות וגם לעבוד ביעילות מבלי להרגיש שהגבולות בין העבודה לחיים הפרטיים מטשטשים. מעבר לכך, מחיצות לא רק יגדירו את האזורים השונים בחדר, אלא תהיה להן גם פונקציה עיצובית והן יוכלו להעצים את האווירה שנוצרה בחדר. עולם עיצוב הפנים מציע אינסוף אפשרויות ליצירת חציצה ידידותית לעין ולא אגרסיבית, כגון: פרגודים בסגנונות שונים, מחיצות ניידות, לוחות גבס, מחיצות הזזה מזכוכית או אמצעי חציצה מעוצבים אחרים. 


(צילום מסך מתוך אתר : סטודיו לאומנות בעיצוב פרגודים תאורה ומחיצות יפניות)

ירוק לצד קרינה 

חדר השינה הוא אולי לא המרחב הראשון בבית שאליו הייתם מכניסים צמחייה, אך בשל היותו של חדר השינה שלכם מרחב דו-תפקודי, מסתובבים בו מכשירים חשמליים רבים שהם פולטי קרינה, כמו: טלוויזיה, מחשב נייד, פקס,  טלפון אלחוטי, שעון רדיו וסדין חשמלי לעונה הקרירה, שעלולה לחדור לגופכם. 
כדי לאזן את רמות הקרינה בחדר השינה ניתן להכניס אליו עציצים שיספחו אותה אליהם. 
כמובן שעציצים וצמחייה יכניסו גם הרבה ירוק אל תוך חדר השינה, יטהרו את האוויר שאתם נושמים ואף יסייעו במניעת הצטברות של עובש כתוצאה מהלחות שמצטברת בחדר. אם אתם מוטרדים מכמויות הפחמן הדו חמצני שהעציצים בחדר השינה יפלטו בלילה, תוכלו פשוט להציב קקטוס קטן ומדליק ליד המחשב הנייד וכך לפחות תתמודדו עם מקור קרינה מרכזי אחד


(צילום: יחסי ציבור) 

 

עוד בנושא

רעיונות והשראה

עומדים על הסף: טיפים לעיצוב הכניסה לבית


כולם מדברים על עיצוב פנים, אבל כשמדובר בבתים פרטיים הרושם מתחיל עוד הרבה לפני שפותחים את הדלת. ככה תשקיעו בעיצוב הכניסה לבית שלכם

רעיונות והשראה

לא רק מודרני: הצבע הלבן בעיצוב כפרי


שבועות כאן, וזה בדיוק הזמן לשבור את הסטיגמה ולראות איך אפשר ליצור עיצוב שהוא לבן וכפרי גם יחד

רעיונות והשראה

כולם מדברים על עיצוב, אף אחד לא מדבר על סדר


לכבוד חג הפסח, פנינו אל כמה מהמעצבים המובילים בארץ כדי לשמוע מהן הבעיות העיקריות שמקשות על ישראליים לשמור על הסדר בבית – וגם כיצד אפשר לפתור זאת

רעיונות והשראה

כל יום חג: שלושה טרנדים מנצחים בסידור הבית


הבית שלכם מתוקתק ומצוחצח – אבל איך הוא ייראה בעוד שבוע? לכבוד פסח, הצצה לשלושה טרנדים בסידור הבית, שיבטיחו לכם בית מאורגן לאורך כל השנה

תגובות

כתיבת תגובה