כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  איך מסתירים חפצים שפוגעים בעיצוב הבית? ממש כך

איך מסתירים חפצים שפוגעים בעיצוב הבית? ממש כך

הכבל של הטלוויזיה, הכביסה המלוכלכת, פח האשפה במטבח וקערת האוכל של הכלב – לכולנו יש חפצים שאנחנו מעדיפים לא לראות. אז איך מסתירים דברים שמכערים את מראה הבית? הנה כמה שיטות מסתור מעוצבות במיוחד

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


בשלב עיצוב הבית אנחנו חושבים על כל הפריטים שאנחנו רוצים להראות ועל כל החפצים שאנחנו מעוניינים להציג, אבל כשמגיעים לשלב המגורים אנחנו מגלים שגם יש כמה דברים שהיינו מעדיפים להסתיר. אלה יכולים להיות הכבלים שמשתלשלים ממוצרי החשמל, וזה יכול להיות פח האשפה במטבח – כך או כך, בכל בית יש אובייקטים שההסתרה יפה להם.
בכתבה הבאה ריכזנו עבורכם את הדברים השכיחים שפוגמים במראה הבית, וגם את שיטות ודרכים שיעזרו לכם למצוא להם מסתור הולם. לגזור, לשמור ולהחביא היטב.

מכונת כביסה, מייבש ובגדים מלוכלכים

כל מה שקשור בניקיון הבגדים שלנו – מסל הכביסה ועד לחבל התלייה, מהווה סכנה לפגיעה במראה הבית. לא בכל הבתים יש חדר שירות שבו ניתן להסתיר את מכונת הכביסה והמיישב, ובמקרים רבים המכשירים האלה יושבים בתוך חדר הרחצה, במסדרון ואפילו במטבח. כדי לשמור על מראה נקי של הבית ולא רק של הבגדים, כדאי להסתיר את מכונת הכביסה בתוך ארון שירות. באופן דומה, רצוי לתכנן נגרות שתשמש לכביסה המלוכלכת, ותימנע מצב של בגדים שזרוקים בכל פינה או מבצבצים מסלי בד.

מכונת הכביסה והמייבש מוסתרים מאחורי ארון | מהאתר: Organized-Home

נגרות שמשמשת לכביסה המלוכלכת | מהאתר: Digs-Digs

מזגנים ורדיאטורים

עוד בפינת הדברים שעדיף להסתיר בבית – מזגנים ורדיאטורים. כיום ניתן לתכנן מראש מזגנים נסתרים, אבל עדיין יש בתים רבים שבהם המזגנים גלויים לעין. כדי להסתיר את המזגן או את מקבילו החורפי הרדיאטור, ניתן לתכנן נגרות ייעודית. הנגרות יכולה להיות שידה או קונסולה שתקיף את המכשיר, או אפילו ארון של ממש שייבנה מסביבו.

המזגן מוסתר בתוך ארון | לקוח מ-Pinterst

הרדיאטור מחופה בשידה | עיצוב: ,Linhans design מהאתר: Fanilyhandyman

הציוד של חיות המחמד

אנחנו אוהבים את חיות המחמד שלנו, אבל לא תמיד כיף להיתקל בצלחת האוכל שלהם, או למצוא את המיטה שלהם באמצע הסלון.  גם כאן, עם קצת יצירתיות, ניתן לתכנן מקום מסתור מעוצב. את צלחות האוכל והמים אפשר להשחיל לתור מגירה, או להסתיר מתחת לרהיט כמו שולחן צד. באשר למיטה, אותה אפשר לשל בתוך נגרות קיימת כמו שידת הצד שליד המיטה או בחלל שמתחת למדרגות.

קערות האוכל מוסתרות במגירה | מהאתר: Gearonhoffman

אפשר להסתיר את ארגז הצרכים מתחת לרהיט | מהאתר: Thesprucepets

המיטה היא חלק מהשידה | מהאתר: Thesawguy

כבלים וחיבורי חשמל

השקעתם בספה ובפלזמה, אבל בכל פעם שאתם יושבים בסלון אתם נאלצים לראות את חיבורי החשמל? לפי מעצב הפנים יוסי שאול, אחד האתגרים הגדולים ביותר בעיצוב בתים הוא להסתיר את הצנרת והחוטים שנלווים למכשירים החשמליים. "בבית חדש מומלץ לרכז את כל הממירים בארון התקשורת ולהעביר צנרת בקוטר 5 ס"מ מהארון לכל עמדת טלוויזיה. כך מעלימים את עמדות המכשירים הקלאסיות ומקבלים קירות נקיים ללא רהיטים ועם מסך בלבד", מסביר שאול. "לצורך העלמת כבלי החשמל של המחשב, המדפסת, הראוטר ושאר האביזרים, ניתן לתכנן שולחן עבודה עם דופן כפולה במרכזה מוסתרים החווטים. במשטח השולחן פותחים פתח עגול בקוטר מינימלי, ממנו בוקעים הכבלים כמעט בלי שיראו אותם".

ומה באשר לכל אותם כבלים קטנים של טלפונים ניידים, מנורות ומטענים? את כל אלה ניתן להצמיד לדופן של רהיט קרוב, להשחיל בתוך מגירה, או לרכז בתוך תופסן כבלים ייעודי לקבל מראה מסודר. אפשרות אחרת ושונה היא לוותר על המאבק, ולהפוך את הכבלים לאלמנט מעוצב בפני עצמו. היום יש מדבקות קיר שניתן להדביק מסביב לכבלים כדי לשוות להם מראה של ענף למשל. באופן דומה, ניתן ליצור עם הכבלים צורה מעניינת שתשמש כתמונה על הקיר.

צנרת הטלוויזיה מוסתרת בתוך זרוע מיוחדת | עיצוב: יוסי שאול, צילום: שי אפשטיין

כדאי לרכז את הכבלים במתקן ייעודי | מהאתר: Architecturaldigest

אפשרות אחרת היא להפוך את הכבלים לאלמנט מעוצב | לקוח מ-Pinterst

פחי אשפה

אי אפשר לדבר על חפצים שמכערים את מראה הבית מבלי להתייחס לפח האשפה. בבתים עם מספר רב של נפשות, לא ניתן להסתפק בפח אשפה קטן שאפשר להשחיל לארון שמתחת לכיור במטבח. זה מוביל לכך שמשפחות רבות רוכשות פחים גדולים וממקמות אותן במקום בולט לעין. כדי ליהנות מפח גדול, אך להימנע מפגיעה בנראות הבית, רצוי לתכנן פח סמוי. הפח הסמוי יכול להיות חלק מנגרות נפרדת או להשתלב בתוך האי או ארונות המטבח.

נגרות ייעודית לפח | מהאתר: Decoratorist

הפח מוסתר באי | מהאתר: Decoist

עוד בנושא

רעיונות והשראה

מעיפה את הסכך: עיצוב תקרה עם צמחים


חג סוכות מזכיר לנו כמה כיף להרים את הראש ולראות ירוק – אז למה שלא תשלבו בתוך הבית תקרה עם צמחים אמתיים?

רעיונות והשראה

5 טעויות נפוצות בעיצוב חלל פתוח בבית – והדרכים להימנע מהן


יותר ויותר אנשים בוחרים לוותר על הקירות ולעצב קומות ואזורים שלמים בבית כחלל פתוח וזורם. אם גם אתם הולכים בכיוון, שימו לב שאתם עושים את זה נכון

רעיונות והשראה

מתוק לו מתוק: מעצבים את הבית בצבעי דבש


על הקירות, בריהוט או בפריטים המשלימים – שילוב של צבעי דבש בבית יבטיח לכם מראה מתקתק לאורך כל השנה

רעיונות והשראה

זמן מטאל: שילוב מתכות בעיצוב הבית


ידיות אלומיניום, מעקה ברזל ומדפים שעשויים מפליז – בואו לגלות כמה דברים נפלאים אפשר ליצור משילוב של מתכות בעיצוב הבית

תגובות

כתיבת תגובה