כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  אל הירח ובחזרה: כך תוכלו לראות את השמים מהבית

אל הירח ובחזרה: כך תוכלו לראות את השמים מהבית

רוצים לספור כוכבים בזמן שאתם שוכבים על הספה? מחלונות תקרה ועד לפטיו פתוח במרכז הסלון – כל הדרכים לראות את השמים מהבית

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


עיצוב: Horacio Cherniavsky, צילום: Viviana Pozzoli, מהאתר: ArchDaily

דמיינו לעצמכם שהייתם יכולים להביט בעננים, לצפות בכוכבים, או פשוט להרגיש את קרני השמש המלטפות – בלי לקום מהספה בסלון. עכשיו תפסיקו לדמיין ובואו לגלות את הפתרונות והדרכים שיאפשרו לכם לראות את השמים מהבית.

חלון תקרתי

דרך אחת לראות את השמים מהבית היא לקבוע חלונות בתקרה. מעצבת הפנים שיר רותם בחרה בדרך הזאת בפרויקט של שיפוץ בית פרטי. "רצינו לשמר את האור הטבעי שהיה בחלל ולכן עשינו שימוש בוויטרינות זכוכית גם בכניסה, שמכניסות אור וירוק לתוך הבית", מסבירה שיר רותם.
גם המעצבת דלית ונגרובסקי השתמשה בחלונות תקרה בבית שעיצבה, מתוך מטרה להכניס את החוץ והגינה פנימה ולתת תחושה של מרחב. רעיון דומה ניתן לראות גם בפרויקט של המעצבת הדס ישעיהו, שתכננה חלונות תקרה משופעים שמכניסים את השמים למטבח.

עיצוב: שיר רותם, צילום: עמית גושר

עיצוב: דלית ונגרובסקי, צילום: אלעד גונן

עיצוב: הדס ישעיהו, צילום: ליאור טייטלר

תקרה שקופה

למה ללכת רק על חלון, אם אפשר לתכנן תקרה שלמה שתאפשר לכם לראות את השמים מהבית? תקרה שקופה תהפוך את חופת השמים לנוכחת ביותר, ותעניק תחושה של בית פתוח. שימוש לב שתקרה כזאת פחות מתאימה בחללים כמו חדרי שינה, שבהם רוצים לשלוט בכמות האור הנכנסת.

מהאתר: County Windows

לקוח מ- Pinterest

פטיו פתוח

עוד דרך לראות את השמים מהבית בלי הרבה מאמץ, היא ליצור פטיו פתוח. בשונה ממרפסת שנתפסת כאזור חיצוני ונפרד, הפטיו הוא חלק מהבית, ומשתלב בתוך הזרימה של חלל הפנים. מלבד חשיפה לשמים, פטיו הוא גם הזדמנות להכניס הביתה צמחיה ותחושה של טבע ומרחב.

לקוח מ- Pinterest

עיצוב: Studio Mumbai Architects, מהאתר: home designing

תקרה נפתחת

מה עושים אם רוצים ליהנות מתחושה של פטיו פתוח, אך גם להיות מוגנים מפני מרוחות וגשם? הפתרון האידאלי כאן הוא תקרה נפתחת. תקרה כזאת תאפשר לכם לא רק לראות את השמים מהבית, אלא גם להרגיש אותם. עם זאת, תוכלו לסגור אותה בכל פעם שתרצו לקבל מחסה.
האדריכלית דור קונפינו תכננה באחד הפרויקטים שלה תקרה כזאת, שנפתחת ונסגרת באופן חשמלי.

התקרה במצב סגור | אדריכלות: דור קונפינו, צילום: ליאור טייטלר

התקרה במצב פתוח | אדריכלות: דור קונפינו, צילום: ליאור טייטלר

תקרה שמדמה שמים

שיטה קצת אחרת לראות את השמים מהבית או מכל חלל סגור אחר, היא ליצור תקרה שמדמה שמים. היום כבר קיימות חברות רבות שמציעות תקרות שנראות כמו שמים, וגם משתנות בהתאם לשעות היום ולעונות השנה. תקרות כאלה מתאימות לחללים שאליהם לא מגיע מספיק אור טבעי, כמו מרתפים, משרדים חשוכים, ואפילו קליניקות ובתי חולים.

מהאתר: Design

מהאתר: Save-Money-Cutcarbon

עוד בנושא

רעיונות והשראה

זה זה או זה זה? דילמות בעיצוב הבית


עיצוב סימטרי או אסימטרי? לשים טלוויזיה בסלון או לא? אריחים מצוירים או חלקים? ומה עדיף - פינת אוכל עגולה או מרובעת? השאלות הגדולות של עיצוב הבית נפגשות לקרב ראש בראש

רעיונות והשראה

בוהו, סקנדינבי או אקלקטי? מדריך סגנונות העיצוב הגדול


בעידן של היום, כשאנחנו מוקפים בתמונות וברעיונות מכל עבר, קצת קשה להיסגר על סגנון העיצוב שמתאים לנו. בשביל זה ריכזנו עבורכם את המדריך הבא שיעזור לכם לנווט בין הסגנונות השונים

רעיונות והשראה

מנורות זה לא הכול: דרכים מקוריות להאיר בית חשוך


התאורה הטבעית היא לא הצד החזק של הבית? תמיד קיימים חומרים בהירים, גימורים מבריקים ורהיטים נמוכים שיעזרו לכם להאיר את החלל חשוך

רעיונות והשראה

איך עיצוב נולד? המדריך לעיצוב בהשראת קונספט


יש תמונה שאתם אוהבים במיוחד? חפץ שמדבר אליכם? רעיון שמשפיע עליכם? כך תוכלו להפוך את הדברים האלה לקונספט וליצור עיצוב בהשראה שנוגעת לכם באופן אישי

תגובות

כתיבת תגובה