כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  ארגון מחדש: כך המחסן שלכם לא ייראה כמו מחסן

ארגון מחדש: כך המחסן שלכם לא ייראה כמו מחסן

מחסן צמוד הוא חלום של כל בית, אבל לא פעם הוא הופך למעין חור שחור שלתוכו נאבדים חפצים ומזכרות. איך מונעים את זה? הנה 7 טיפים פשוטים לסידור המחסן שיעזרו לכם למצוא את הידיים, את הרגליים ואת התעודות מהתיכון

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


תשאלו כל אדריכל ומעצב – ישראלים אוהבים מקומות אחסון. כמעט בכל פרויקט זאת אחת הדרישות הבסיסיות של הלקוחות, וגם הקבלנים הבינו מזמן שתוספת של מחסן לדירה יכולה לשדרג את הערך שלה פלאים.

במרבית הבניינים שנבנים היום, הדירות נהנות ממחסן צמוד, שלרוב נמצא בחניון או בקומת הקרקע. בבתים פרטיים דואגים להקצות שטח אחסון בגינה, במרתף או בסמוך לחניה. אולם, לא פעם, קורה שהמחסן הופך מבונוס לעול של ממש.

ירימו את היד כל מי שחוששים להיכנס למחסן שלהם, יקומו כל מי שלא יודעים מה מצפה להם בפנים, יאמרו 'אני' כל אלה שהכניסו חפצים למחסן ומאז לא ראו אותם שוב. כן, אתם לא לבד. המחסן הוא מקום מועד לפורענות – אבל עם קצת תכנון מראש והקפדה, תוכלו להשתמש בו בחכמה.

מהאתר: Dailymarketinsight

מהאתר: Residencestyle

  1. הכניסו רק את מה שצריך

הטיפ הזה נראה מובן מאליו, אבל האמת היא שהוא הדבר הקשה ביותר ליישום. אנשים רבים חיים תחת האשליה שבמחסן יש שטח אחסון בלתי נדלה, שרק ממתין לקלוט אליו עוד ועוד פריטים. ובכן, השטח נגמר בסופו של דבר, וכל חפץ מיותר שאתם מכניסים בא למעשה על חשבון חפץ חשוב. במיוחד בסידור הראשוני של המחסן, השתדלו להכניס רק דברים שיש להם ערך עבורכם כיום (ערך יכול להיות גם סנטימנטלי), ולוותר על כל אותם דברים שאולי יום אחד יימצא להם שימוש.

  1. סדרו לפי נושאים

אחרי שהחלטתם אילו חפצים יקבלו כרטיס כניסה למחסן, נסו לקטלג אותם לפי נושאים עיקריים. לאחר מכן תקצו אזורים במחסן שבהם תמקמו כל דבר, למשל אזור לכלי עבודה, אזור לחומרי ניקיון, אזור לציוד מחנאות וכדומה. באופן הזה, כשתיגשו לחפש חפץ מסוים, תוכל לצמצם את החיפוש שלכם לאזור מסוים במקום לפשוט על המחסן כולו.

מהאתר: Garagesolutionslouisville

  1. השתמשו בתיוגים

אם אתם מאפסנים את החפצים בקופסאות וארגזים, כדאי מאד שתכתבו על כל קופסה מה היא מכילה. רצוי להיות כמה שיותר מדויקים בתיאור – אם תכתבו 'ברגים ומסמרים' במקום 'כלי עבודה', למשל, ההתמצאות שלכם במחסן תהפוך לפשוטה ונוחה יותר.

  1. חשבו על הנגישות

מלבד החלוקה לאזורים, כדאי לסדר את המחסן באופן שיאפשר לכם גישה לכל מגירה ומדף. בנוסף, השתדלו לסדר את החפצים כך שדברים שאתם צריכים לשלוף בתדירות גבוהה כמו ניירות טואלט או כיסאות לאירוח, יהיו נגישים יותר מחפצים שמוצאים פעם או פעמיים בשנה כמו אוהל או קישוטים לסוכה.

Gestablishment

  1. חסכו מקום בהיגיון

הרבה מהדברים שאתם מכניסים למחסן יכולים לשמש כמקום אחסון בעצמם. מזוודות למשל, הן פריט שמתבקש לשים בתוכו משהו. ההמלצה כאן היא לא להסתמך על הזיכרון (כי לא, אתם לא תזכרו איפה שמתם כל דבר), אלא על ההיגיון. אם תכניסו למזוודה את התחפושות של פורים, לדוגמה, כנראה שלא תמצאו אותן עד לטיול הבא; אבל אם תכניסו לשם מזוודה קטנה יותר או תיקים, סביר שיהיה לכם יותר פשוט לאתר אותם.

מהאתר: Livabl

  1. צרו מדף בלאגן

הטיפ הזה מיועד לכל מי שלא הקשיב לטיפ הראשון, שזה בעצם כולכם. יכול להיות שבסידור הראשוני של המחסן באמת הצלחתם להכניס רק חפצים חיוניים, אבל במוקדם או במאוחר גם דברים מיותרים יימצאו את דרכם לשם. ההמלצה שלנו היא לייעד מראש 'מדף בלאגן'. המדף הזה יהיה במקום פחות נגיש מהאחרים, וישמש במכוון לאחסון של כל אותם חפצים שממש לא צריך, אבל פשוט אי אפשר לזרוק.

  1. החזיקו מטאטא בהישג יד

נשמע מטופש, אבל זה באמת חשוב. הירידה או ההליכה למחסן הן פעולות מעיקות ממילא, ומרבית האנשים לא יטרחו להיגרר לשם גם עם מטאטא או מטלית לניקוי אבק. אם המוצרים האלה יהיו בהישג יד, לעומת זאת, כנראה שתדירות הניקיון של המחסן תעלה. אחרי הכול, בכל זאת מדובר בחלק מהבית שלכם, ואין סיבה שהוא ייראה כמו מחסן.

מהאתר: Containerstore

עוד בנושא

רעיונות והשראה

הדירה שהתחפשה: בתים שבכלל לא נראים כמו בתים


יש בתים שבשבילם כל יום פורים. מבית שנראה כמו נעל ועד לבית שנראה כמו כלב – הצצה לבתים המחופשים המשונים בעולם

רעיונות והשראה

מינימום תקציב, מקסימום טעם: לשדרג את הבית בעלות נמוכה


לא צריך לשבור, להחליף צנרת או להזמין בעל מקצוע - אפשר לשדרג את הבית גם בעזרת שינויים קטנים של צבע, סידור מחודש של הרהיטים, והוספת פריטים משמחים

רעיונות והשראה

קרובים קרובים: המפגש המעניין שבין עיצוב ואמנות


עיצוב ואמנות הם תחומים שונים אבל גם דומים, והחיבור ביניהם כמעט טבעי. אז איך מעניקים לבית אופי אומנתי? הרעיונות שיעניקו לכם השראה

רעיונות והשראה

אלכסון זה אסון? אלכסונים שעושים טוב לעיצוב הבית


בריצוף, על הקירות, דרך הטקסטיל או פשוט בצורת ההעמדה של הריהוט – עיצוב עם אלכסונים לוקח את הבית לכיוון אחר

תגובות

כתיבת תגובה