כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  בחזית בעיצוב: הסיבות להשקיע במראה של חזית הבית

בחזית בעיצוב: הסיבות להשקיע במראה של חזית הבית

היא הדבר הראשון שמקבל את פנינו ואת פני האורחים שלנו – אז למה רבים מאתנו נוטים לזנוח את חזית הבית? הסיבות והדרכים לעצב חזית בית בלתי נשכחת

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


חזית הבית היא לא רק דלת. היא השער שמוביל לגינה, היא שביל הכניסה, היא הצמחייה שמצדי השביל, היא סוג הריצוף גם וצורת הקירות ומבנה החלונות. אז לא, חזית הבית היא לא רק דלת – היא המכלול של כל מה שאנחנו רואים כשאנחנו ניצבים בפעם הראשונה מול מבנה.
"החזית היא חלון הראוה, והיא זו שמרמזת על מה שקורה בפנים הבית", אומרת מעצבת הפנים דורית סלע. "כיום יותר ויותר אנשים מבינים את חשיבות של חזית הבית, את ההפתעה שהיא מעניקה ואת ההרמוניה שהיא יוצרת בין הפנים והחוץ".

עיצוב: דורית סלע, צילום: עודד סמדר

בשביל הרושם

אומרים שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני – וכאן בדיוק נכנסת חזית הבית. החזית ודלת הכניסה הן הדבר הראשון שאנחנו והאורחים שלנו רואים, ולכן יש להן השפעה מכרעת על הרושם שהבית יוצר. בנוסף, עיצוב החזית גם יכול לבדל את הבית מיתר הבתים שסביבו ולהעניק לו מראה ייחודי.
כדי ליצור חזית בית מרשימה אפשר לבחור בחומרים יוקרתיים כמו שיש וזהב. אפשרות נוספת היא לבחור באלמנטים מונומנטליים כמו דלת גדולה במיוחד, חלונות מאורכים או אבני שביל רחבות.

עיצוב: דור קונפינו, צילום: ליאור טייטלר

עיצוב: דן והילה ישראלביץ', צילום: אסף פינצ'וק

יעלה איבגי. יהודית הופמן מג'ר

בשביל עיצוב הפנים

החזית גם יכולה לבשר על סגנון העיצוב של חללי הבית, וליצור קשר מעניין בין הפנים והחוץ. דוגמה לכך ניתן לראות באחד הפרויקטים של המעצבת ענת באב"ד. בפרויקט הזה היא עיצבה בית במראה של אחוזה ספרדית, והדבר מורגש כבר בשביל הכניסה המרוצף אבן ובחזית המקושתת.
מעצבת הפנים עדי ארונוב חיברה גם היא את חזית הבית אל עיצוב הפנים. בבית שעיצבה יש קיר בטון שמוביל אל דלת הכניסה ונמשך לתוך פנים הבית, ובכך יוצר קשר חומרי וסגנוני בין שני האזורים.

ענת באב"ד. אסף הבר

עיצוב: עדי ארונוב, צילום: עמית גושר

עיצוב: עדי ארונוב, צילום: עמית גושר

בשביל להתחבר לסביבה

עיצוב חזית הבית גם יכול לחבר את המבנה אל סביבתו. אם הבית בנוי באזור אורבני, אפשר לעצב את החזית בסגנון מודרני ועם חומרים עכשוויים. לעומת זאת, אם הבית נמצא במושב, עדיף להעניק לחזית מראה כפרי יותר ולעטוף אותה בצמחייה.
מי שהגדיל לחבר את חזית הבית אל הסביבה הוא מעצב הפנים כפיר וקס שעובד בהתאם לעקרונות הבניה הירוקה. המעצב תכנן בית אקולוגי עבור בני משפחתו, וזה מתחיל כבר בחזית שמעוצבת עם חומרים טבעיים או ממוחזרים ומאופיינת במראה קליל ולא מתיימר.

עיצוב: מיכל זיוון, צילום: ליאור טייטלר

עיצוב: שרי בר-נע גבעון, צילום: דרור קאליש

עיצוב: כפיר וקס, צילום: דרור ורשבסקי

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

גם וגם: שילוב סגנונות מדויק


האישה רצתה עיצוב כפרי אבל הגבר העדיף ללכת על מראה מודרני. בעזרת שילוב סגנונות נכון, התקבלה דירה שעונה על הדרישות של שניהם

עיצוב בתים פרטיים

בחזית בעיצוב: הסיבות להשקיע במראה של חזית הבית


היא הדבר הראשון שמקבל את פנינו ואת פני האורחים שלנו – אז למה רבים מאתנו נוטים לזנוח את חזית הבית? הסיבות והדרכים לעצב חזית בית בלתי נשכחת

עיצוב בתים פרטיים

מהחוץ אל הפנים: תכנון בית פרטי בשפלה


תכנון בית פרטי הוא עניין לא פשוט, שבו צריך לקחת בחשבון גם את הנראות של המבנה וגם את עיצוב הפנים. בפרויקט הזה נוצר קשר מיוחד בין החוץ לפנים, וזאת הודות לשימוש בחומרי גלם דומים

עיצוב בתים פרטיים

גוד וייבס: הרמוניה ואנרגיה בבית פרטי


לפני שהאדריכלית ניגשה לתכנן את הפרויקט הזה, היא הכינה מפות אסטרולוגיות ונומרולוגיות לכל בני המשפחה – הכול בשביל לשמור על האנרגיה בבית

תגובות

כתיבת תגובה