כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  האנוי והנוי: חמישה עקרונות לעיצוב הבית בנוסח וייטנאם

האנוי והנוי: חמישה עקרונות לעיצוב הבית בנוסח וייטנאם

וייטנאם מציעה לנו הצצה לעולם אותנטי, שמחובר לטבע ולמלאכת היד. עם חומרים טבעיים, בדים ארוגים, גופי תאורה ייחודיים, קרמיקה מסורתית וצמחים, תוכלו להכניס אופי וייטנאמי גם בבית שלכם

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


עיצוב: sophie meyer, מהאתר: blisssaigon

בדרום-מזרח אסיה שוכנת וייטנאם, מדינה שמסתירה בין נופיה היסטוריה כואבת ועקובה מדם. לצד פצעי העבר והקשיים של ההווה, וייטנאם היא מדינה צבעונית שחוגגת בדרכה את היופי שבפשטות, ומציעה חוויה אותנטית. אם המראה הווייטנאמי מעורר בכם השראה, תוכלו להחיל אותו גם על עיצוב הבית שלכם, וזאת בעזרת שימוש נכון בחומרים, בטקסטיל, בגופי תאורה, בחפצי נוי ובצמחים. חמשת העקרונות לעיצוב הבית בסגנון וייטנאם – התחלנו.

צילום: Linh Nguyen, מהאתר: designsponge

חומרים טבעיים

בווייטנאם נעשה שימוש נרחב בחומרים טבעיים כמו עץ, במבוק וראטן. חומרים אלה משמשים גם לבניית הבתים, וגם לבניית הריהוט והפריטים המשלימים. שילוב של שולחן מבמבוק או כיסא מראטן, יוכלו להפיח רוח וייטנאמית גם בבית שלכם. באופן דומה, כדאי לשמור גם על פלטת צבעים טבעית של גווני אדמה שהולמת את העיצוב הווייטנאמי.

מהאתר: pilgrimagevillage

מהאתר: albawellnessvalley

טקסטיל

כמעט בכל מקום בווייטנאם ניתן לפגוש בנשים שאורגות בדים, וברוכלים שמציעים שמיכות, כריות ומפות בעבודת יד. הטקסטיל הווייטנאמי הוא בעל נוכחות בולטת, ומאופיין בצבעוניות עזה ובדוגמאות מגוונות. בית בסגנון וייטנאמי לא יהיה שלם בלי איזו מפת שולחן, שטיחון או ציפית שעשויים מהבדים המקומיים.

צילום: Linh Nguyen, מהאתר: designsponge

עיצוב: Eugenie & Caroline, מהאתר: tammydesign

גופי תאורה

עוד אלמנטים שבולטים בעיצוב הווייטנאמי הם גופי התאורה. בווייטנאם יש שני סוגים עיקריים של גופי תאורה – מנורות קלועות מבמבוק או ראטן, ואהילים צבעוניים שעשויים ממשי. מנורות הבמבוק והראטן מעודנות ומתאימות לשימוש בחללי הבית השונים. העששיות, לעומת זאת, הן יותר מסורתיות ומתאימות בעיקר לשימוש בחוץ או בפינות זולה.

מהאתר: genubies

לקוח מ-Pinterest

קרמיקה ואביזרים

אם אתם רוצים לעצב את הבית בסגנון וייטנאם, חשוב מאד לשלב אביזרים וחפצים אופייניים. בווייטנאם יש תעשיית קרמיקה ענפה, שמייצרת מגוון רחב של כלי אוכל וחפצי נוי. תצוגה של כלים כאלה מיד תוסיף אופי וייטנאמי לביתכם. בנוסף, כדאי להכניס גם מוצרים מסורתיים כמו סלסלות קש, כובעים וייטנאמיים טיפוסיים או מניפות.

עיצוב: Amaï ceramics, מהאתר: pulpcollectors

צילום: Linh Nguyen, מהאתר: designsponge

מהאתר: thegrapevyne

שילוב צמחיה

וייטנאם, כפי שציינו, היא מדינה שמחוברת לטבע ולסביבה. לצד השימוש בחומרים ובצבעים טבעיים, מומלץ להכניס הביתה גם עציצים וצמחים. שילוב של צמחיה בעיצוב הבית, ישלים את המראה הווייטנאמי שאתם מבקשים לקבל.

מהאתר: indiechine

צילום: Linh Nguyen, מהאתר: designsponge

עוד בנושא

רעיונות והשראה

מעיפה את הסכך: עיצוב תקרה עם צמחים


חג סוכות מזכיר לנו כמה כיף להרים את הראש ולראות ירוק – אז למה שלא תשלבו בתוך הבית תקרה עם צמחים אמתיים?

רעיונות והשראה

5 טעויות נפוצות בעיצוב חלל פתוח בבית – והדרכים להימנע מהן


יותר ויותר אנשים בוחרים לוותר על הקירות ולעצב קומות ואזורים שלמים בבית כחלל פתוח וזורם. אם גם אתם הולכים בכיוון, שימו לב שאתם עושים את זה נכון

רעיונות והשראה

מתוק לו מתוק: מעצבים את הבית בצבעי דבש


על הקירות, בריהוט או בפריטים המשלימים – שילוב של צבעי דבש בבית יבטיח לכם מראה מתקתק לאורך כל השנה

רעיונות והשראה

זמן מטאל: שילוב מתכות בעיצוב הבית


ידיות אלומיניום, מעקה ברזל ומדפים שעשויים מפליז – בואו לגלות כמה דברים נפלאים אפשר ליצור משילוב של מתכות בעיצוב הבית

תגובות

כתיבת תגובה