כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי ריצוף וחיפוי  //  הריצוף שגנב את ההצגה: חמש דרכים להפוך את הרצפה לדבר הכי מעניין בבית

הריצוף שגנב את ההצגה: חמש דרכים להפוך את הרצפה לדבר הכי מעניין בבית

אנחנו נוטים להאמין שהרצפה צריכה להיות ניטרלית, ולדרוש כמה שפחות תשומת לב – אבל לפעמים קצת העזה יכולה להעניק רצפה מיוחדת שתעצים את כל מראה הבית

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


מהאתר: pillarresources

לרובנו יש נטייה לבחור בריצוף ניטרלי כדי שהרצפה לא תגזול את הפוקוס מיתר האלמנטים בבית. אולם, בעיצוב כמו בעיצוב, תמיד יש מי שמבקש לערער על המוסכמות. הנה כמה פרויקטים שבהם דווקא הרצפה היא הכוכבת הראשית של הבית.

בין אם מדובר בריצוף אבן או בריצוף שיש, ברצפת עץ או ברצפת מבטון, באריחים מצוירים או בטרצו – עם קצת משחקים של גדלים, צורות, צבעים ושילובים, אפשר לקבל רצפה מיוחדת שמשנה את כל פני החלל.

עיצוב: marazzi crogiolo

נסו אריחים מתומנים. מהאתר: firedearth

חגיגה של צורות

דרך טובה אחרת לקבל רצפה מיוחדת היא ליצור צורות בלתי שגרתיות. אפשר שהאריחים עצמם יגיעו בצורות מעניינות – למשל מתומן במקום מרובע; או שאופן ההנחה של האריחים יצור משחק מעניין – כמו הנחה בצורת פישבון, באלכסונים או בשתי וערב.

אריח שיוצר משחק של צורות. מהאתר: nu-heat

צורת הנחה שיוצרת עניין. מהאתר: dinahollandinteriors

קטן או גדול

גם בשיטות ריצוף מסורתיות כמו שימוש במרצפות של גרניט פורצלן, ניתן ליצור עניין בזכות משחק של גדלים. שימוש באריחים גדולים או קטנים מאלה שאנחנו רגילים לראות, מיד יעניק מראה של רצפה מיוחדת, גם אם בפועל היא שגרתית למדי.

מרצפות גדולות. מהאתר: eurotilesandbathrooms

אריחים קטנים. מהאתר: imagebin

ישן מול חדש

ברוח הרטרו, אפשר לקחת שיטות ריצוף קדומות כמו אריחים מצוירים או טרצו, ולצקת בהם רוח עכשווית על ידי התאמה של גודל וצבעים לסגנון העיצוב המודרני. שילוב כזה של ישן וחדש, יעניק לביתכם רצפה מיוחדת שמיד תמשוך את העין.

וריאציה על טרצו. מהאתר: annsacks

אריחים מצוירים בטעם של פעם. עיצוב: cornwall katrine

דוגמאות ייחודיות

עם הטכנולוגיות הקיימות היום אין גבול לכמות הדברים שניתן ליצור. באמצעות הזרקות צבע, חריטות, הדפסים ושיטות נוספות, אפשר לקבל רצפה מיוחדת בכל צבע ובכל דוגמה, אשר תתאים בדיוק לדרישות שלכם.

בחרו את הדוגמה שלכם. מהאתר: ebuild.in

תתפרעו עם הצבע. צילום: Jasper Sanidad, מהאתר: contemporist

המראה הגולמי

לפעמים השיטה הטובה ביותר ליצור רצפה מיוחדת היא פשוט לזרום עם החומר. אם אתם הולכים על פרקט, נסו להישאר נאמנים לעץ הטבע;  אם אתם בוחרים ברצפת בטון, השאירו אותו במראה גולמי; ברצפת אבן, בחרו באבן בחיתוך טבעי.

אבן טבעית באמת. מהאתר: atrafloor

ריצוף של בטון גולמי. לקוח מ-pinterest

שילוב מנצח

עוד דרך נפלאה לרצפה מיוחדת היא שילוב של חומרים וצבעים. אפשר לרצף את הבית עם אותו אריח או סוג ריצוף אבל בצבעים שונים, או ממש לערב צורות וחומרים. השיטה הזאת תדרוש תכנון קפדני מוקדם, על מנת שתתקבל התוצאה לה קיוויתם.

צבעוני וניטרלי. מהאתר: decoist

עץ ובטון. מהאתר: archiproducts

עץ ואריחים מצוירים. עיצוב: Scenario Architecture, מהאתר: madebymood

עוד בנושא

מדריכי ריצוף וחיפוי

חקוקה באבן: חברת פרביטל מובילה בתחום האבן


מחפשים משטחים למטבח? רוצים להחליף את הריצוף ולשפץ את המדרגות? או שאולי אתם מעוניינים בכיור ואמבטיה חדשים? כך או כך, המקום שאליו אתם רוצים להגיע הוא פרביטל

מדריכי ריצוף וחיפוי

פשוט לעצב: לשפץ את הבית ולהישאר בחיים


רבים מאיתנו משתוקקים לערוך שינוי בעיצוב הבית, אך נרתעים מהקושי. על מנת להקל על תהליך השיפוץ, חברת "נגב" משיקה בימים אלה חבילה ייחודית המשלבת ייעוץ אישי עם מעצב פנים וחבילת מוצרים יוקרתיים מהמותגים המובילים באירופה במחירים אטרקטיבים ונוחים.

מדריכי ריצוף וחיפוי

הריצוף שגנב את ההצגה: חמש דרכים להפוך את הרצפה לדבר הכי מעניין בבית


אנחנו נוטים להאמין שהרצפה צריכה להיות ניטרלית, ולדרוש כמה שפחות תשומת לב – אבל לפעמים קצת העזה יכולה להעניק רצפה מיוחדת שתעצים את כל מראה הבית

מדריכי ריצוף וחיפוי

חקוק באבן: מנהלי חברת פארק האבן בראיון בלעדי


ישראל בר ואייל שליבובסקי, מגדולי המומחים בתחום מוצרי האבן הטבעית ומנהלי חברת פארק האבן, מנדבים מניסיונם העשיר

תגובות

כתיבת תגובה