כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  השטח שלהם: שטיחים מעוצבים במקומות מפתיעים

השטח שלהם: שטיחים מעוצבים במקומות מפתיעים

במטבח, באמבטיה, בגינה ואפילו על המדרגות – המקומות שבהם לא ציפיתם לראות שטיחים מעוצבים, וחבל שכך

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


כמעט בכל בית יש שטיח, וכמעט תמיד הוא פרוש באותם המקומות: מתחת לשולחן בסלון, לצד המיטה של הילד או מול מיטת ההורים. הסיבה לכך היא שיש מקומות רבים בבית שקשה לנו לדמיין בהם שטיח, כמו המטבח, חדר הרחצה או מרפסת.
התפיסה לפיה יש חללים שלא מתאימים לשטיחים נובעת לרוב מסיבות פרקטיות. במטבח השטיח עשוי להתלכלך, בחדר הרחצה הוא יירטב ובמרפסת ייהרס מהשמש. אולם, כיום קיימים שטיחים מעוצבים ממגוון רחב של בדים וחומרים, וקל מאד להשיג שטיחים שעמידים למים או קלים לניקוי, וגם כאלה שמתאימים לשימוש חוץ.
אז אחרי שהתגברנו על העניין הפרקטי, כל מה שנשאר זה להשתחרר מההנחות המקובלות, ולגלות חללים חדשים שבהם ניתן ליהנות משטיחים מעוצבים ומלאי אופי.

מהאתר: One Kings Lane

שטיחים מעוצבים במטבח

ברוח הבוהו-שיק, אנחנו מוצפים מכל עבר בתמונות של מטבחים עם שטיחים מעוצבים – אך רובנו עדיין לא מעזים לשלב שטיח במטבח הפרטי שלנו. כל עוד בוחרים בשטיח שניתן לכבס או שקל לנקות, לא אמורה להיות בעיה לקשט גם את המרחב הזה עם שטיח במראה מיוחד.
שטיחים מעוצבים במטבח יעניקו לחלל הזה חמימות, וגם יעזרו להבדיל אותו מיתר האזורים בבית. מומלץ לבחור בשטיח שמתאים בצורתו למבנה המטבח – אם המטבח שלכם מאופיין במעברים צרים, למשל, פרשו שם שטיח שגם הוא צר ומוארך.

מהאתר: WSJ

לקוח מ-Pinterest

שטיחים מעוצבים בפינת האוכל

פינת האוכל היא אזור נוסף שלרוב לא נמצא בו שטיחים. בדומה למטבח, גם כאן אנחנו חוששים שהשטיח יתלכלך ממאכלים שעשויים ליפול או מרטבים שיכולים לטפטף.
עם זאת, שטיחים מעוצבים בפינת האוכל, יכולים לתרום רבות למראה של המרחב הזה, ולהוסיף לו חום וביתיות. בנוסף, בבתים רבים פינת האוכל היא חלק מהסלון או מהמטבח, והשימוש בשטיח יסייע לנו להגדיר אותה כאזור נפרד שעומד בפני עצמו.

תכנון ועיצוב: שירלי דן, צילום: שי אדם

מהאתר: Mainstreetorientalrugs

צילום: Madeline Tolle, מהאתר: Dwell

שטיחים מעוצבים בחדר הרחצה

כשאנחנו חושבים על שטיח בחדר הרחצה, לרוב עולה לנגד עינינו מוצר שהוא בין שטיח למגבת – אבל אפשר לשלב בחדר הרחצה גם שטיחים מעוצבים ממש כמו שיש באזורים אחרים בבית.
שטיח בחדר הרחצה יכול להכניס אמירה עיצובית מעניינת, ואף להוות תחליף לאלמנטים דקורטיביים אחרים כמו אריחים מעוטרים או מראות מקושטות.
רצוי שהשטיח הנבחר יתאים לא רק לצבעים של חדר הרחצה, אלא גם לסגנון שמאפיין אותו. כך למשל, חדר רחצה מודרני יבקש שטיח במראה מאופק, בעוד שבחדר רחצה אוריינטלי אפשר להתפרע עם שטיח צבעוני בשלל דוגמאות.

עיצוב: אריאלה עזריה ברקוביץ, צילום: אלעד גונן

עיצוב: קרן ניב טולדנו, צילום: איתי בנית

לקוח מ-Pinterest

שטיחים מעוצבים בגינה או במרפסת

אנחנו נוטים לשייך את השטיח למרחב הפנימי של הבית, אבל גם בגינה או במרפסת אפשר לשלב שטיחים מעוצבים בקלות. שטיחים מעוצבים בחלל החוץ, יזכירו לנו שגם המרחב הזה הוא חלק מהבית, ויעניקו לו תחושה חמה ונינוחה. השטיחים גם יעזרו בתחימה של האזורים השונים במרחב החיצוני, ויפרידו למשל בין פינת הישיבה היומיומית לאזור האירוח הרשמי.
בבחירה של שטיח שמיועד לאזור החיצוני של הבית, חשוב לבחור בכזה שיחזיק לאורך זמן גם בתנאים של גשם או של שמש חזקה. רצוי כמובן שהשטיח הנבחר גם יהיה קל לניקוי.

מהאתר: Bobvila

מהאתר: Freshome

מהאתר: Housebeautiful

שטיחים מעוצבים על הקיר או המדרגות

אין כאן שום דבר חדש. למעשה שטיחים מעוצבים שתלויים על הקירות או פרושים על גרם המדרגות, נתפסים לרוב כרעיון מיושן שכבר יצא מחיינו. אולם, רעיונות וסגנונות נוטים לחזור על עצמם, במיוחד בעולם העיצוב.
כל עוד אנחנו בוחרים בשטיחים מעוצבים בסגנון עכשווי או מוצאים דרך מקורית להניח אותם – שטיחים שפרושים על הקיר או המדרגות יכולים להכניס לבית אמירה עיצובית מעניינת. אפשר למשל לתלות על הקיר שטיח קטנטן – כזה שנראה כמעט כמו תמונה. באשר למדרגות, שם אפשר לפרוש את השטיח רק על חלק מהגרם, וכך להימנע ממראה מסורבל ומתחושה של כבדות.

מהאתר: Leclair Decor

לקוח מ-Pinterest

מהאתר: Style by Emily Henderson

מהאתר: Style by Emily Henderson

עוד בנושא

רעיונות והשראה

התחום האפור: כוחו של בטון בעיצוב הבית


לפני שאתם קוראים לו קר ומנוכר ומחפשים איך להסתיר אותו - בואו לגלות את כל הדברים הנפלאים שאפשר לעשות עם בטון בעיצוב הבית

רעיונות והשראה

לא מהעולם הזה: השראה מהחלל בעיצוב הבית


ספרייה שנראית כמו טיל, גוף תאורה שמדמה את מערכת השמש, או תמונה מופשטת של ירח – הדרכים לעצב בית שכל כולו השראה מהחלל

רעיונות והשראה

עיטור המופת: עיצוב יוקרתי בסגנון הארט דקו


הוא מפואר, עשיר בצבעים ומרקמים, ומוקפד להפליא – סגנון הארט דקו סוגר כמעט מאה שנים, ועדיין רלוונטי מתמיד. כל הדרכים לשלב בבית את הסגנון המעוטר וליהנות מעיצוב יוקרתי

רעיונות והשראה

השטח שלהם: שטיחים מעוצבים במקומות מפתיעים


במטבח, באמבטיה, בגינה ואפילו על המדרגות – המקומות שבהם לא ציפיתם לראות שטיחים מעוצבים, וחבל שכך

תגובות

כתיבת תגובה