כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  השראה: 7 רעיונות לעיצוב הכניסה לבית

השראה: 7 רעיונות לעיצוב הכניסה לבית

למרות שהוא ממש לא החלל הכי גדול בבית גם את איזור הכניסה אפשר לתכנן ולעצב נכון. איך? הנה כמה רעיונות

מאת: לימור קלר צילום:


מי שמעצב בית מתמקד בדרך כלל בחדרים – סלון, מטבח, חדרי שינה – ולפעמים קצת זונח עוד כמה פינות שאסור לפספס. איזור הכניסה לבית הוא בדרך כלל תחום ומאוד מוגדר אבל גם בו אפשר להפתיע ולתכנן באופן שיהיה גם נכון וגם מעוצב. יצאנו וביקשנו מכמה מעצבות לשתף אותנו ברעיונות שלהן לגבי כניסות לבית כדי לספוג קצת השראה:

 
טורקיז נועז כבר בכניסה

מה קרה כאן: מבואה שהייתה סגורה לחלוטין נפתחה כדי לאפשר קשר עין בין הכניסה לבין המטבח והסלון, גם אם על חשבון אחסון של מעילים ותיקים. חלקו העליון של הקיר נהרס, ובמקומו תוכננו נישות גבס שמיועדות לאחסון חפצים קטנים כמו דואר, מפתחות ומשקפי שמש. בחלק העליון בוצעה הנמכה ייעודית לשיקוע תאורה ועבודות הנגרות בוצעו בגוון פורניר כדי להתאים אותן לשולחן ולכיסאות שהיו בדירה לפני השיפוץ. גוון הטורקיז בקירות מתקשר לסדרת בדים מעוצבים שנבחרו לסלון.
 
טיפ של מעצב: סיון קונוולינה ממליצה: אל תשכחו להתאים בין צרכי הדיירים ואורחות חייהם לבין שמירה על פונקציונליות. עבור דייר אחד זו מראה גדולה שאפשר להביט בה לפני שיוצאים מהבית, עבור אחר זה מקום אחסון לתיקים של הילדים ולמעילים אבל בסופו של דבר הפונקציונליות מכתיבה את התכנון, והעיצוב משלים אותה.
 
אבל מאיפה הפריטים: שולחן וכיסאות – איקאה, נגרות – נגריית יאני, גוף תאורה – סוהו ריהוט ותאורה, צבע קיר – טמבור.
 
(צילום: טל ניסים)
 
הרהיט שעושה את כל ההבדל

מה קרה כאן: לפעמים, מה שהכניסה לבית באמת צריכה הוא רהיט אחד שיעשה את כל העבודה. כאן, למשל עיצבה פלורה לזובסקי רהיט שמשלב עץ וברזל ומכיל שלושה חלקים שניתנים להרכבה לפי הצורך: מגירה למפתחות, מכתבים ושאר פיצ'פקעס, מדף לאחסון ו-ווי תלייה לז'קטים, תיקים וכובעים. כאופציה ניתן להוסיף גם מראה מלבנית מתחת למדף או מעל המגירה והרהיט כולל מספר מצבי מנח, שניתן לקבל על ידי הטיית הצירים ב- 90 מעלות – הכול תלוי בחלל, ברצון ובצורך של הלקוח. 
 
טיפ של מעצב: פלורה לזובסקי ממליצה: חשוב שמבואת הכניסה לא תהיה עמוסה וחסומה על ידי חפצים, בין אם הם שימושיים ובין אם לא, ולשמור על קו אסתטי ונעים שייצר אווירה טובה בכניסה.
 
 

צילום: אילנית תורג'מן
 
 
המקום היחידי לארון

מה קרה כאן: כניסה לבית קטן במיוחד נוצלה כשטח אחסון של כל הבית, משום שזה היה החלל היחיד שהיה ניתן ליצור בו ארון. מאחר שנוצר  מסדרון מאד ארוך, יצרה המעצבת "שבירה" על יצירת מספר תכנים: ספסל, ארון כניסה משולב עם מראה, תאורה מעניינת, משרביות בדרך וריצוף לא שגרתי שיסיח את הדעת מהאורך.
 
טיפ של מעצב: מרב זהר ממליצה: מבואת הכניסה היא קבלת הפנים לנכנסים לבית, ולכן יש בה הזדמנות לומר בה את דבר הדיירים לנכנסים בשעריו. לעיתים היא צריכה לשדר צניעות ולעיתים יש בה דרישה ל"שואו", בהתאם לבעלי הבית ולטעמם.
 
אבל מאיפה הפריטים: ריצוף – אור באבן, נגרות – ארז נגר בכפר, תאורה – יהודה אוזן, משרביות – איטונג, ספסל – לולה חיפה.
 
צילום: אלון מאור
 
 
סטייל של פעם בכניסה

מה קרה כאן: מבואת הכניסה נמצאת בצומת מרכזי בבית בסגנון אקלקטי, כשמצידה האחד הסלון ומצידה השני פינת האוכל והמטבח. דלת כניסה בת יותר ממאה שנה פורקה מבית בשכונת הבוכרים בירושלים ועברה תהליך שימור והתאמה למפתח החדש. במרכז המבואה תלויה קופסת תכשיטים שהוסבה לגוף תאורה שמאיר באור רך וארגז מסעות אינדונזי עתיק עשוי עץ טיק הוסב לשידת כניסה ומבדיל בינה לבין הסלון.
 
טיפ של מעצב: נורית גפן ממליצה: המבואה צריכה לתת סוג של הפסקה מהבית עצמו ולאפשר אלמנט הפרדה בלי חסימה בקירות. שידת כניסה היא אלמנט חשוב הן באספקט ההפרדה הנדרש והן באלמנט העיצובי שמרמז על אופיו של הבית פנימה ותאורה ייעודית תדגיש את שני האלמנטים גם יחד.
 
אבל מאיפה הפריטים: שימור דלתות – יאיר מור, וילונות – רנבי.
 
צילום: גיל ירום
 
הכניסה המרחפת

מה קרה כאן: כדי ליצור כניסה מזמינה נבחר כאן למבואה רהיט שמזמין את הנכנסים ומתקשר לעיצוב הכולל של הבית. הרהיט תוכנן כך שיתאים לאחסון של כל הדברים הקטנים שבאים איתם הביתה מתוך כוונה להשאיר אותם בכניסה. צבע השידה שנבחר הוא אותו גוון שמלווה את כל הבית וחוזר במקומות שונים – כדי ליצור בעזרת הצבע מעין שביל לא מסומן המרחף אל כל חללי הבית ודלת הכניסה חודשה ונצבעה בגוון שמנת. 
 
טיפ של מעצב: נרקיס ברזני ממליצה: כדאי לנצל את הכניסה לבית לרכישת רהיט עם אחסון סמוי, לדברים קטנים כגון מגירות ותלייה. זהו המקום הראשון אותו אנו פוגשים כשאנו נכנסים, ורצוי "לזרוק" אליו את כל פריטי היום יום – מפתחות, מכתבים, תיקים ועוד כדי ליצור מראה נקי ומזמין. 
 
אבל מאיפה הפריטים: שידת כניסה – לוז דיזיין, שולחן מטבח ופרחים באדנית – פלורליס, כוננית לבנה – חידוש רהיט מחנות ללין
 
צילום: שי אפשטיין
 
 
כניסה גדולה במיוחד

מה קרה כאן: בקיר הארוך של המבואה הזו, שמגיע לאורך 4 מטרים, הועמדה קונסולה גדולה יחסית בגודל של כמעט שני מטרים. טפט בגרפיקה גדולה קיבל השראה ממנורה בצורת פרח בפינת האוכל, והצבעוניות שלו מתכתבת עם הצבעוניות של המטבח ופינת האוכל גם יחד. בשל גודל המבואה בחרה המעצבת לזרום עם הקיר ושילבה בו מראות בגדלים שונים שנתלו לאורך הקונסולה.
 
טיפ של מעצב: ורד בן סימון ממליצה: מאחר שמבואת הבית היא גם הרושם הראשוני שלו והיא זו שמקבלת אותנו כל יום, חשוב ליצור סיפור נעים לעין שלא יימאס עלינו. אני ממליצה על גוונים רגועים ונעימים עם קריצה קטנה של צבע שתרמוז לנו בהמשך על הסיפור של הסלון והמטבח.


אבל מאיפה הפריטים: קונסולה – איקאה, קונסולה, מראות ושאר אביזרים – פלורליס
 
צילום: ריקי בירנבוים
 
 
כניסה ללא מבואה

מה קרה כאן: גם בבית הזה לא הייתה מבואה של ממש, אלא רק קיר כניסה, ולכן היה צריך ליצור מבואה בעזרת רהיט. הקריטריונים לרהיט היו שלא יתפוס הרבה מקום, שיהיה ארוך מספיק כדי למלא את הקיר אבל גם צר, כדי לא להפריע למעבר בגלל פינת האוכל שעומדת מנגד.
 
טיפ של מעצב: הילה ברונשטיין ממליצה: קונסולה הפכה לפריט עיצובי נחשק בכל בית ולמבואת הכניסה אפשר להשתמש בה כשהיא עם רגליים או תלויה, ובכל מקרה עליה להיות גם מעוצבת וגם פונקציונלית כדי שיהיה אפשר להניח בה תיקים, מפתחות, מכתבים או את הרצועה של הכלב.
 
אבל מאיפה הפריטים: וינטג׳ גלרי שוק הפשפשים
 
צילום: ברק רובין
 
 

עוד בנושא

רעיונות והשראה

מעיפה את הסכך: עיצוב תקרה עם צמחים


חג סוכות מזכיר לנו כמה כיף להרים את הראש ולראות ירוק – אז למה שלא תשלבו בתוך הבית תקרה עם צמחים אמתיים?

רעיונות והשראה

5 טעויות נפוצות בעיצוב חלל פתוח בבית – והדרכים להימנע מהן


יותר ויותר אנשים בוחרים לוותר על הקירות ולעצב קומות ואזורים שלמים בבית כחלל פתוח וזורם. אם גם אתם הולכים בכיוון, שימו לב שאתם עושים את זה נכון

רעיונות והשראה

מתוק לו מתוק: מעצבים את הבית בצבעי דבש


על הקירות, בריהוט או בפריטים המשלימים – שילוב של צבעי דבש בבית יבטיח לכם מראה מתקתק לאורך כל השנה

רעיונות והשראה

זמן מטאל: שילוב מתכות בעיצוב הבית


ידיות אלומיניום, מעקה ברזל ומדפים שעשויים מפליז – בואו לגלות כמה דברים נפלאים אפשר ליצור משילוב של מתכות בעיצוב הבית

תגובות

כתיבת תגובה