כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  חלל עובר בינינו: איך לטפל באזור הפתוח שמקשר בין קומות הבית?

חלל עובר בינינו: איך לטפל באזור הפתוח שמקשר בין קומות הבית?

הכירו את החלל העובר או הכפול – השטח שמקשר בין קומות הבית השונות. החלל הזה מאתגר את טובי האדריכלים והמעצבים, אבל אם מצליחים לפצח את הטיפול בו זה בהחלט משתלם

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


עיצוב: רון שפיגל, צילום: רגב כלף

בכל בית דו קומתי ומעלה, יש חלל שמקשר בין הקומות השונות. בעגה המקצועי החלל הזה נקרא חלל עובר או כפול. הטיפול במרחב זה מאתגר לא פעם גם אדריכלים ומעצבים מנוסים, כיוון שנדרש כאן מענה עיצובי לאזור גבוה במיוחד.

בתוך כך, עיצוב החלל העובר גם טומן בחובו פוטנציאל גדול. יש כאן הזדמנות לצאת באמירה ייחודית, להכניס טוויסט מעניין, וליצור אפקט מרשים ובלתי נשכח. מגופי תאורה מעוצבים ועד לרעיונות שוברי שגרה – השיטות לעצב את החלל העובר בבית.

עיצוב: איריס פלס אזולאי, צילום: ליאור טייטלר

מהאתר: Dsigners

תלו גופי תאורה דומיננטיים

אחת השיטות הנפוצות היא לתלות גוף תאורה בעל נוכחות, שיורד מהקומה העליונה אל התחתונה. גוף התאורה יכולה להיתלות מהתקרה, או להיות מוצמד לקיר גדול שחולש על שתי הקומות. במקרה כזה, כדאי לדאוג למתג הדלקה בכל קומה בה עובר גוף התאורה. כמו כן, יש לחשוב מראש על האופן שבו ניתן יהיה להחליף נורה או לנקות אבק.

אדריכלות: studio Andrew Burges, מהאתר: Dezzen

עיצוב: JBS Building & Developmen, מהאתר: Decoist

צרו אלמנט מתמשך

אפשרות נוספת היא לתכנן ספריה, מערכת מידוף או כל אלמנט אחר, שיתפרס לכל אורך הקיר המשותף שבין הקומות. באחד הפרויקטים שלו, יצר האדריכל רון שפיגל, ספריה שעוברת דרך כל הקומות בבית. הייחוד של הספרייה הזאת הוא שבכל קומה מונחים בה ספרים אחרים – במרתף ספרי ילדים, בקומת הכניסה ספרי בישול ונוי, ובקומה העליונה יש בה ספרי פנאי.  מעצבת הפנים איריס פלס אזולאי, תכננה מצדה מדפים שמטפסים על גבי הקיר המשותף.

עיצוב: רון שפיגל, צילום: רגב כלף

עיצוב: איריס פלס אזולאי, צילום: ליאור טייטלר

מהאתר: Houzz

הגדילו את החלונות

רעיון מעניין אחר, הוא לזרום לחלוטין עם הגובה של החלל, וליצור חלונות גדולים בהתאם. באותו אופן ניתן ורצוי לתלות וילונות מאורכים, שיהפכו את כל המראה למונומנטלי. יש לתת את הדעת מראש על האופן בו ניתן יהיה לפתוח, להצל ולנקות את החלונות.

עיצוב: Cleer Studio, אדריכלות: Bernard Khoury, מהאתר: Homedesigning

מהאתר: Contemporist

אדריכלות: Jeff Jordan, מהאתר: Dezzen

חשבו בגדול

עד כאן הרעיונות הקונבנציונליים, ועכשיו הצצה לכמה בתים שלקחו את החלל העובר למקום אחר. במקרה אחד, בחרו לנצל את הגובה לטובת קיר טיפוס ביתי. במקרים אחרים פרסו רשת חזקה בין הקומות שמשמשת כאזור משחק לילדים או כפינת מנוחה לכל המשפחה. במקרה של חלל עובר בין קומות, נראה שהתקרה היא הגבול.

מהאתר: Houzz

מהאתר: Instasaver

מהאתר: D-S-style

עוד בנושא

רעיונות והשראה

אינסייד אאוט: דרך מפתיעה לשלב בין פנים וחוץ


אנחנו רגילים להפריד בין הרהיטים ששייכים לפנים הבית לבין אלה ששייכים לגינה או למרפסת – אבל דווקא השבירה של החלוקה הזאת יכולה להיות הדבר הנכון בשביל הבית שלכם, וליצור מפגש מעניין של פנים וחוץ

רעיונות והשראה

הכינו את המניפות: סגנון הקוסטל הוא הדבר הכי חם בקיץ הזה


הקיץ כבר כאן וזה בדיוק הזמן לפנות את הדרך לסגנון הקוסטל שיעצב לכם בית בסגנון חוף ים. אז מי אמר שאין חדש תחת השמש?

רעיונות והשראה

חג הביקורים: מעצבים אירוח חוץ לכבוד שבועות


הטמפרטורות עולות, מותר לפגוש קרובים, וחג שבועות כבר בפתח – והנה לכם שלוש סיבות להתאים את הגינה לאירוח חוץ חגיגי ומזמין

רעיונות והשראה

הוצאו מהקשרם: אלמנטים שגרתיים במקומות יוצאי דופן


רעפים שנמצאים על הקיר במקום על הגג, ריצוף שמופיע דווקא על התקרה, אמבטיה שממוקמת בחדר השינה ומקרר שמככב במרכז הסלון - גם אלמנטים שגרתיים יכולים להיות מפתיעים ולהעניק לכם בית ייחודי, אם רק משנים להם מקום

תגובות

כתיבת תגובה