בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  יותר זה יותר: עיצוב מקסימליסטי

יותר זה יותר: עיצוב מקסימליסטי

מיציתם את הקו העדין והנקי? שבעתם מסגנונות כמו יפני ונורדי? מאסתם בצבעוניות מונוכרומטית? כך תעצבו בעושר ובאושר

מאת: מורן מוזס צילום:


כל המרבה הרי זה משובח | צילום: Caseys Furniture, מהאתר: Freshome
 
כולם מדברים על מינימליזם, ומפארים את העדינות של הסגנון היפני ואת הניקיון של הסגנון הנורדי. אומרים לנו – פחות זה יותר, וכל המוסיף גורע, ומזהירים לא להגזים. למה בעצם? למה לא להעמיס, לגדוש ולהתפרע? כל הדרכים לעיצוב שנותן את המקסימום. 
 
צבעים ועוד צבעים

בתור התחלה תגידו יפה שלום לגווני העץ, האפור והשמנת, וחבקו אליכם את משפחת הצבעים. הצבעוניות יכולה לקבל ביטוי בחיפוי הקירות ובריצוף, או דרך הריהוט והפריטים המשלימים. אפשר לבחור בכמה צבעים עיקריים ולבנות הכול סביבם, או להשתחרר לגמרי מחוקי התאמות כאלה ואחרים ולקבל כל צבע וצבע בברכה.
 
 צבעוניות של סגול, כחול וצהוב | צילום: Dulux UK , מהאתר: Freshome
 
 מקבלים כל צבע | עיצוב: Emma Lewis, מהאתר: Elledecor
 
עירוב חומרים

אחרי שערבבנו צבעים, הגיע הזמן לערבב חומרים. אנחנו מספרים לעצמנו שעץ לא הולך עם פלסטיק, ושקטיפה לא מתאימה למתכת – אבל לפעמים דווקא מהיעדר החיבור נולדים עיצובים מרתקים. במקום לקנות מוצרים מתוך מחשבה על האופן שבו הם ישתלבו בחלל, אנחנו מציעים לרכוש פריטים שמושכים את עיניכם, והדרך לחבר ביניהם כבר תבוא מעצמה.
 
פלסטיק וקטיפה בכפיפה אחת | עיצוב: Noz Design, צילום:Colin Price Photography , מהאתר: Freshome
 
גם פסלים עתיקים יכולים להשתלב | עיצוב: Luke Edward Hall, צילום: Bill Batten, מהאתר: Thespaces
 
נפלאות הטפט

דרך מעולה ליצור עיצוב מקסימליסטי היא להשתמש בטפט. מצד אחד הטפט הוא אלמנט דומיננטי שמיד יוצר תחושה של עומס בחלל, מצד שני קל מאד להוריד או לכסות אותו אם רוצים שינוי. בנוסף, יש היום היצע נפלא של טפטים שמאפשר לקחת את העיצוב למקומות מיוחדים ואקזוטיים, שלא ניתן להגיע אליהם רק באמצעות ריהוט ותמונות. 
 
העיצוב מופיע על הקיר | עיצוב: Murals Wallpaper- Jan Davidsz, מהאתר: Housebeautiful
 
כמה צבע בטפט אחד | צילום: Apartment therapy, מהאתר: Frokenturkos
 
שכבות של בדים 

עוד פתרון מצוין הוא שימוש בטקסטיל. למצעים, וילונות, שטיחים וכריות יש כוח רב בעיצוב מקסימליסטי. באמצעות פריטים כאלה ניתן ליצור שילובים מרגשים של הדפסים, טקסטורות, צורות וצבעים. זה המקום להתפרע ולקבוע את הטון של כל העיצוב בחלל.
 
כמה כריות מיטה אחת צריכה? כמה שיותר | עיצוב: House of Fraser, מהאתר: Housebeautiful
 
שמחת הטקסטיל | מהאתר: Hellomagazine
 
מוטיב חוזר

אם אתם לא מתחברים לשילוב של כל כך הרבה דברים שונים, אתם יכולים לבחור פריט מסוים אחד ולהציג אותו פעמים רבות בחלל. ניתן ליצור למשל קיר שגדוש בתמונות כמו בגלריות של פעם, או למלא את החדר בצלחות צבעוניות. השיטה הזאת מעבירה את המסר: זה לא בלאגן, כך בחרנו לסדר. 
 
התמונות עושות את העבודה | עיצוב: ,Alyssa Rosenheck – Sean Anderson Design מהאתר: Elledecor
 
מרוב צלחות לא רואים את הקיר | עיצוב: Martina Mondadori, צילום: Filippo Pincolini, מהאתר: The Spaces
 
חברו את הנקודות

אל תטעו – מקסימליזם הוא לא ערבוביה אקראית. אם רוצים לעצב בהגזמה אבל עדיין לשמור על שיק, יש להקפיד על חיבור בין כל הצבעים, הדוגמאות והמרקמים. איך עושים את זה? עם תכנון מראש. הדבר הטוב ביותר הוא ליצור לוח השראה סביב תמונה או מוטיב שמדבר אליכם, ומשם לגזור את כל הפריטים שיעצבו את החלל. באופן הזה גם אלמנטים לכאורה לא קשורים ידברו באותה השפה, ויצרו רושם של עיצוב מלא מחשבה.
 
הטפט, הספה, המראות והכריות נבחרו כולם בהשראת טווס | עיצוב: House of Fraser, מהאתר: Housebeautiful
 
מהשטיח נגזרת הצבעוניות והצורניות של יתר הפריטים | עיצוב: James McDonald, מהאתר: Elledecor

עוד בנושא

רעיונות והשראה

שעת כושר: מכניסים את הספורט הביתה


כל חובב כושר מכיר את הקושי להתלבש, לצאת מהבית ולהתחיל להתאמן. עם חשיבה יצירתית ניתן ליצור פינת אימונים נוחה בתוך הבית, שאפילו תכניס אופי לעיצוב הכולל

רעיונות והשראה

מעבר לקשת: קשתות באדריכלות המודרנית


כשאנחנו חושבים על קשתות באדריכלות, מיד עולה בראשנו מבנה רומי עתיק ושבור למחצה – אבל זה ממש לא מסתכם בכך. הקשתות כבר מזמן מצאו וביססו את מקומן באדריכלות המודרנית, והן יפות ומרגשות מתמיד

רעיונות והשראה

רואים שקוף: שובם של הבריקים מזכוכית


שנים לאחר שיצאו מהתודעה, מעצבים רבים חוזרים לעשות שימוש בבריקים מזכוכית. בואו ללמוד על החומר והטכניקה, ולגלות את הדרך הנכונה לעשות שימוש באלמנט הזה

רעיונות והשראה

ערבוביה: מעצבים בסגנון אקלקטי


הסגנון האקלקטי הוא כאוס – אבל כאוס שנמצא תחת שליטה. חמישה עקרונות לעיצוב שלא חושש לקחת השראה ממגוון מקורות, אבל שומר על איזון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *