כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

רעיונות והשראה  //  ישן פוגש חדש

ישן פוגש חדש

הפכים נמשכים. את זה הפסיכולוגים טענו כבר מזמן, האומנם? האם התאמה זוגית או עיצובית נידונה לשעמום וכישלון? או אולי יוצרת עניין ומרגשת? ומה לגבי הפכים?

מאת: צילום:


כנראה שאם שחור ולבן יכולים לחיות יחד בשלום,  ובמבה עם שוקלד גם… אז ייתכן מאוד שניגודים יכולים לחיות בשלום זה לצד זה.  האם זה יכול להצליח  ככה גם בעיצוב? ואם כן, איך אפשר לעשות זאת בצורה נכונה, שכמו בזוגיות האחד ישלים את האחר . 

 
 
 
שילוב בין חומרים קרים וחמים.
צילום מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/482237072595855598/
 
השילוב של מבנים עם היסטוריה מפוארת ועם ארכיטקטורה ישנה של המאה ה- 18/19 מעורר בי סקרנות גדולה. התחושה המיוחדת כשנכנסים לבתים אלו שכבר מבחוץ זה ברור איך יראה הבית מבפנים, אך ברגע שהדלת נפתחת אלמנט ההפתעה השוני, והקונטרסט, מפתיעים!  השילוב בין ישן לחדש יכול להראות לרגע כחוסר איזון מוחלט. אך זה היופי בבתים עם סגנונות משולבים. השילוב המנצח בין חדש לישן ובין כפרי ומודרני , ובין עתיק לעכשווי יוצר אצלי התרוממות רוח וחדשנות, מול היסטוריה עתיקת ימים. 
 
 
מבנה עתיק בשילוב מטבח ריהוט ותאורה מודרנים.
צילום מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/275212227220507182/
 
 
 
 שילוב של חומרים שיוצרים הרמוניה.
צילום מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/356417758006555050
 
אקלקטיות זה שם המשחק

פעם השילוב בין כפרי ומודרני היה פחות מקובל. בית בסגנון כפרי עם ריהוט בסגנון ענתיק, שנדליר בתקרה ושפה צורנית ועיצובית זהה, ובית בסגנון מודרני עם ריהוט מודרני. היום הכל עובד עם הכל, אין חוקים. יש דור חדש שנוצר העיצוב "האקלקטי" שמכיל השפעות של מספר רב של סגנונות. רק דבר אחד בולט, השאיפה להרמוניה שנוצרת ע"י חיבור נכון של כל האזורים יחד. שפה עיצובית שאין קשר בין החוץ לפנים אך כל אחד בפני עצמו נראה מרשים והניגודיות משלימה ומחזקת אחד את השני. 
 
 
התאמה מוחלטת בין המבנה לריהוט התאורה והאווירה הכללית. שיעומם או שילוב שיוצר הרמוניה? 
צילום מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/407294360044740138/
 
 
לא צריך להרחיק לכת עד טירות בטוסקנה ובתים ביוון ניתן לראות זאת גם כאן , אצלנו, במבנים לשימור.  בתים שלתוך התבנית החיצונית היפה והמהודרת ניתן להכניס את רוח התקופה העכשווית מבלי שהמבנה יאבד את אופיו ומבלי למחוק את ניחוח העבר והשימור. 
השילוב של מבנים עם שפה צורנית עגולה, קשתות,  ריצוף של אבן טבעית , בריקים,  חומרים חמים ולעומתם חומרים קרים כמו נירוסטה, זכוכית וברזל.  הכל בקווים ישרים ובמינימליזם מאופק יוצר איזון ביון כבדות לקלילות בין קר לחם. ריבוי הסגנונות, הקונטרסט בין שתי הגישות עיצוביות שונות מגרה את החושים  ויוצר עניין.  
 
קשתות בתקרה ומיטה עם קווים ישרים.
צילום מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/652459064740356013/
 
מה הסוד להצלחה?

הסוד הוא בדיוק. איזון נכון של חומרים וצבעים ייצרו עניין ויהפכו כל חלל לשונה ומעניין יותר. נגיעות של כפרי מול מודרני, וישן מול חדש שכולל תאורה נסתרת עם אור חם ושילוב של נירוסטה עם עץ.  ואולי הסוד הגדול ביותר להצלחה הוא שאין חוקים, מה שמרגיש לכם נכון מדוייק ומתאים לכם, הוא נכון. כל אחד והעדפותיו האישיות כי כשזה יפה, זה יפה. 
 
משחקים של חם וקר, נירוסטה ועץ – הסוד שבאיזון.
צילום מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/356417758006548617/
 
 
אז הפכים נמשכים?

 
כנראה שאצל בני האדם זה קצת יותר מורכב, כי מה לעשות אצלנו בני האדם נכנסים עוד פרמטרים נוספים. אידאולוגיה, השקפת עולם, ערכים  ועוד הרבה תחומים. אבל אולי דבר אחד בסיסי יכול להיות משותף בין השניים, אולי גם פה כמו בזוגיות כדי לחיות יחד "תחת קורת גג אחת"  האחד נותן כבוד לשני ובכך הם חולקים היסטוריה ארוכה עם מודרניזם מופשט .  אילו הקירות היו יכולים לדבר היינו שואלים את דעתם… בינתיים נוכל להתפאר מהיופי הזה שיוצר הרמוניה מוחלטת. 

עוד בנושא

רעיונות והשראה

עד 120 (אלף): שיפוץ הבית בשלושה תקציבים שונים


אפשר לשפץ את הבית בלי להגיע להוצאות כבדות. זה בדיוק מה שעשו בעליהם של שלושה בתים עם שלושה תקציבים הגיוניים - 30 אלף, 60 אלף ו-120 אלף. תתחדשו!

רעיונות והשראה

מבצע מלביש: אין כמו טקסטיל להלביש את הבית בעונה הקרה


כשקר בחוץ, יכול להיות חמים ונעים בפנים. שטיחים, וילונות, כריות ומצעים הם הדרך הקלה והיעילה לחמם את החלל בשעות היום והלילה. טקסטיל להלבשת הבית כמחמם הרשמי

רעיונות והשראה

גונבים את ההצגה – קירות כוח בעיצובים מפתיעים


יש לכם קיר חשוף בבית ואתם לא יודעים איך לטפל בו? רגע לפני שאתם תולים עליו תמונה שגרתית, בואו לקבל רעיונות לעיצוב קירות כוח משמעותיים

רעיונות והשראה

הכירו את ה-Very Peri – צבע השנה הנבחר של חברת פנטון


חברת פנטון אוהבת להפתיע. אחרי שבחרה בשנה שעברה שני צבעים במקום אחד, הפעם היא יצרה גוון חדש שלא היה קיים עד כה. קווים לדמותו של ה-Very Peri, צבע השנה הנבחר לשנת 2022

תגובות

מה לא עושים בשביל למכור מודרני... לפעמים
זה פשוט לא נדבק עד צורם...

כתיבת תגובה