כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  ישראלי ברשת: הבלוג שמשלב יצירה עם חוויות בניחוח אירופאי

ישראלי ברשת: הבלוג שמשלב יצירה עם חוויות בניחוח אירופאי

היא גרה בגרמניה ברילוקיישן, ובין התאקלמות להתנדבות היא מוצאת זמן ליצירה, לכתיבה ולירידי אמנות. הכירו את דלית עינב-קדרון – הבלוגרית שתרגש אתכם עם חוטי צמר וטאץ' כפרי

מאת: רחלי זוסימן צילום:


גולשים אל: MY PIECE OF CRAFT

מאחורי הקלעים: דלית עינב-קדרון
שנת הקמה: 2016
כמות גולשים חודשית: כ-1200
מספר פוסטים: 16
תחום עיסוק: CRAFT (מלאכה ועבודות יד), DIY
 
צילום: הדר קדרון
 
ספרי קצת על הבלוג שלך.
"לבלוג שלי אני קוראת 'בית לחובבי CRAFT' והקמתי אותו במטרה לשתף ולחלוק את הסקרנות והאהבה שלי לעולם המלאכה והאומנות. אני מאלו שמתרגשות מחוטים וחרוזים, חייבת להיות מוקפת בצבעים וטקסטורות, וכשאני נכנסת לחנויות יצירה, הלב שלי דופק ואני מרגישה כמו ילדה בחנות ממתקים…
 
 
 
 
אני מדלגת וקופצת בין העולם הפיזי הסובב אותי לעולם הוירטואלי, בין מדינות ויבשות, בין תחומי CRAFT שונים, ומכל אלה אני מלקטת לבלוג את אוסף התכנים הפרטי שלי. הבלוג הוא עולם תוכן מלא שאני מגישה על מנת להעניק השראה וידע, בתקווה שכל פוסט יגרה את החושים ויוביל לעיסוק ביצירה. 
 
ההשראה היא זו שנותנת לי את החשק 'לעשות משהו עם הידיים' ולכן אני אוהבת לכתוב על הדברים שנקלטים ברדאר ההשראה שלי, דברים שמרגשים ומעשירים אותי ועושים לי את הדגדוג הזה באצבעות שלאחריו אני חייבת להתחיל יצירה חדשה, בדרך כלל בתחום הטקסטיל. אני נוהגת ללכת לתערוכות ולירידים המובילים בעולם (לשמחתי יש רבים כאלה בגרמניה, היכן שאני גרה), לסקור את הטרנדים והחידושים, לכתוב על חומרי גלם ומוצרים מכל התחומים, לספר על אומנים מרחבי העולם שמסקרנים אותי ולרכז הדרכות DIY מבלוגים שונים. 
 
בבלוג אני כותבת על חוויות ה-CRAFT האישיות שלי, מציגה את העבודות שלי, משתפת את מקורות ותהליכי הלמידה שלי, נותנת טיפים כיצד לחפש השראה, מעבירה הדרכות DIY ומראה שבעצם כמעט כל אחד יכול לעסוק ביצירה". 
 
 
אבל למה בכלל הקמת את הבלוג?
"הבלוג קם מתוך הסיפור המשפחתי שלי. אני חיה כבר שנתיים בדרום גרמניה, במסגרת רילוקיישן שעשיתי עם משפחתי עקב העבודה של בעלי. לאחר שנים של עבודה בתפקידים אינטנסיביים בישראל, כמנהלת קטגוריות מוצרים בחברות ריטייל שונות, קיבלתי במתנה הרבה זמן פנוי, שאפשר לי לחזור לתחביבי היצירה שהתחלתי עוד כילדה, ולהתחבר חזרה אל הלימודים שלי ב'שנקר' כמהנדסת טקסטיל. 
 
 
נחשפתי בגרמניה לתרבות עשירה מאד של DIY. יש כאן שפע של חומרי יצירה שניתן למצוא בכל מקום: חנויות יצירה חמודות ומקומיות, חנויות רשת, חנויות של חוטים (שנראות כמו בוטיק אופנה), וירידי יצירה, המרכזים מאות דוכני יצירה ואלפי מבקרים. במקביל, גיליתי עולמות קסומים של יצירה ואומנות דרך בלוגים, אינסטגרם ופינטרסט והרגשתי רצון עז לחלוק את הדברים הנפלאים שאני נחשפת אליהם עם עוד אנשים שאוהבים את התחום הזה כמוני. 
 
 
אני משלבת בבלוג גם אנקדוטות וסיפורים אישיים שלנו 'בניחוח אירופאי'. למשל, בחופשת הסקי האחרונה שלנו באוסטריה, כשהמשפחה שלי עלתה לגלוש בהרים, נשארתי 3 ימים בצימר ולימדתי את עצמי כיצד לארוג שטיח קיר בטכניקה מסוימת. את כל שלבי העבודה והיצירה שלו תיארתי בפוסט, בליווי תמונות אריגה, חוטי צמר ואוירה כפרית אוסטרית קסומה.
 
 
 
 
 
 
 
הבלוג הוא ממש כמו מלאכת יד שאני רוקמת לאט לאט, מתקדמת ופורמת ושוב מתקדמת. יש לי המון רעיונות לגביו, וכנראה שרק הזמן יעצב אותו לכדי צורתו הסופית".
 
 
מה את עושה בחיים חוץ מהבלוג?
"מאחר ואני כרגע בתקופת רילוקיישן, אני לא עובדת אבל עדיין מאוד עסוקה, וכמו שאומרים – 'לא מבינה מתי יש זמן לעבוד'. בהתחלה הקדשתי את עצמי אך ורק להתאקלמות של משפחתי ושלושת ילדי בארץ הזרה, שהתחלנו בה את חיינו מהתחלה, ומאז שנכנסנו לשגרה אני מתנדבת בבית ספר הבינלאומי שלנו בכל הזדמנות,  מעבירה מדי פעם שיעורי יצירה או שיעורים על החגים, ותמיד יש איזה טיול על הפרק שאני מתכננת לחופשה הבאה שלנו באחת המדינות סביבנו.
 
 
בכתיבת בלוג יש המון עבודה מאחורי הקלעים שמעסיקה אותי כי כל פוסט זו הפקה קטנה הכוללת צילום, עריכת תמונות, כתיבה וגם את עבודות המלאכה והיצירות עצמן, שלוקחות זמן. גם איסוף החומרים לעולם התוכן שאני כותבת עליו מחייב קריאה והתעדכנות אינסופית.
 
מאיפה מגיעים הרעיונות ליצירות?
"אני מקיפה את עצמי במקורות השראה מאזור מגורי, מהטיולים שלנו בכל אירופה וגם מהעולמות הוירטואליים שאליהם אני גולשת. בפינטרסט אני אוספת כבר מעל לשנתיים ספריה עשירה של השראות, יצירות והדרכות, אבל כיום דווקא האינסטגרם מרגש אותי יותר ואני שואבת ממנו המון רעיונות ו'דגדוגי אצבעות'. אני עוקבת שם אחרי אומנים וקהילות יוצרות ורואה את העשייה שלהם, תהליכי העבודה, החומרים, הסדנאות שהם מעבירים וגם את חייהם הפרטיים, איפה הם מטיילים ומה מקורות ההשראה שלהם, וזה מוביל לעוד מקורות. זה בור בלי תחתית של השראות!
 
בנוסף, על מנת להתמודד עם השפע הענק של חומרי היצירה שהוא מאד מבלבל, אני חסידה של שימוש בערכות יצירה איכותיות שמדייקות ומקצרות לי את תהליך הלימוד. אני מתחילה איתן, לומדת את הטכניקה והחומרים וממשיכה הלאה ליצירות אחרות. אני משתתפת גם בסדנאות ON LINE אינטרנטיות המועברות על ידי מיטב האומנים בעולם, בלי שאצטרך לקום מהכיסא. מדהים עד כמה למקום הגיאוגרפי שאתה נמצא בו אין משמעות ואפשר היום להיות מחובר לכל מקום בעולם ולקבל ידע ללא תלות איפה אתה נמצא. כמישהי שעברה למדינה חדשה וזרה, החיבור הזה מאד עזר לי".
 
 
ויש פידבקים?
"אני מקבלת פידבקים מאד חמים ומחממי לב, אנשים מודים לי שהעברתי אליהם את התשוקה ליצירה, שהכנסתי אותם לעולם שהם לא הכירו או שהם נהנו לקרוא הדרכה מסוימת ולמדו ממנה. מישהי למשל כתבה לי שיש לה כל כך הרבה מטלות לעשות בבית אבל היא לא יכולה לקום מהכיסא ולהפסיק לקרוא את הפוסט.
 
בעקבות הבלוג והשלוחה הפייסבוקית שלו הכרתי חברים חדשים רבים שחולקים את אותה אהבה לתחום. חשוב לי לקיים דו שיח עם הקוראים, לדעת מה מעניין אותם ואני כמובן מגיבה ונהנית מכל תגובה. בקרוב אני גם מתכננת לארח כותבים נוספים שיוסיפו לבלוג תכנים נוספים מרחבי העולם".
 
 
לפני סיום, לא תתני לנו טיפ קטן?
"אני ממליצה מכל הלב למצוא זמן ליצירה, גם אם החיים עסוקים ודחוסים. העיסוק ביצירה מדבק וממכר ומאפשר התכנסות, ריכוז, יכולת להביע את עצמך וסיפוק עצמי בעולם מקביל ומרגיע. 
 
כדי לעסוק ביצירה לא צריך להיוולד עם כישרון. אומנות היא נרכשת ונלמדת, ולמרות שאני חסידה של מקורות מרחבי הרשת, אין תחליף בעיני ללמידה מהאומנים והיוצרים, אלה שעוסקים במלאכה במשך שנים ויכולים ללמד את האומנות על בוריה, על כל הטיפים והטריקים שלה.
 
בנוסף, אני דוגלת במשפט של Joseph Chilton Pearce שאני מאד אוהבת, וכפרפקציוניסטית, אני בעצמי צריכה להתמודד איתו כל העת, כי ביצירה אין נכון ולא נכון – צריך לשים את הפחד בצד ולתת לידיים להתחיל לעבוד. אז תזכרו: TO LIVE A CREATIVE LIFE, WE MUST LOSE OUR FEAR OF BEING WRONG".
 
 
 

אוהבים בלוגים? בטח תאהבו גם את אלה:

ישראלי ברשת: הבלוג שכל אמא חייבת להכיר

ישראלי ברשת: הבלוג שהתחיל את אמפריית סדנאות ה- DIY

ישראלי ברשת: הבלוג שכל חובבי התפירה והנייר מוכרחים להכיר 

עוד בנושא

רעיונות והשראה

עיצוב בארץ הפלאות: הסגנון הפסיכדלי מבלבל את הבית


נמשכים לצבעים זוהרים ולצורות מתעתעות? אוהבים לערער את תפיסת המציאות? בואו לגלות איך אפשר ליצור עיצוב פנים בסגנון פסיכדלי

רעיונות והשראה

מסביב למסך: כך תעצבו קיר טלוויזיה מיוחד


הטלוויזיה היא המוקד של רוב הסלונים הביתיים ופינות המשפחה – אז למה שלא תשקיעו בעיצוב של הקיר שעוטף אותה? הנה כמה רעיונות נהדרים לעיצוב קיר טלוויזיה

רעיונות והשראה

לא רק לאיפור: כוחה של מַראָה בעיצוב הבית


אנחנו רגילים להשתמש במראה כדי להתלבש או להתאפר – אבל עם שילוב נכון של מראה בעיצוב הבית, היא גם יכולה להאיר ולהגדיל חללים ואפילו להיות האלמנט הכי מעניין בחדר

רעיונות והשראה

שק של סנטימנטים: עיצוב ישן-חדש מלא בקסם


משפצים בית ישן? יש לכם הרבה חפצים עתיקים? נמשכים לרהיטים יד-שניה? הנה הסיבות והדרכים לצקת בבית עיצוב ישן-חדש

תגובות

כתיבת תגובה