כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  יש מקום לסבון: פתרונות אחסון באמבטיה

יש מקום לסבון: פתרונות אחסון באמבטיה

ארונות, מגירות ומדפים בשלל וריאציות הם פתרונות האחסון באמבטיה, גם כשהיא ממש קטנה ו"קבלנית". מדרגה מעל מיכל ההדחה, קיר או שטח ריק הם הפוטנציאל האמיתי לכל מה שתצטרכו להכניס אליה

מאת: לימור קלר צילום:


עיצוב: טלילה מעצבת פנים. צילום: מאור מויאל

חדרי הרחצה הסטנדרטיים מכילים בתוכם מקלחון או אמבטיה, אסלה וכיור עם שידה מינימליסטית מתחתיו. אם התמזל מזלכם ולחדר הרחצה שלכם הצטרף מטראז' מזערי נוסף, הצלחתם לדחוס אליו גם את מכונת הכביסה והמייבש, אם יש. מצד שני, אין לכם חדר שירות לאחסן בו את הדליים, הסמרטוטים, המטאטא, המגב ואת חבילות הגלילים שרכשתם במבצע האחרון. כמובן, עוד לא הזכרנו את המגבות, את הספוגים, סבוני הרחצה, הקרמים וכל מה שכל אחד אוהב להתפנק בו באמבטיה – וסביר שלא ימצא את מקומו בחדר הרחצה במצב כזה. אם לא בורכתם במרחבים בחדר האמבטיה, בשני כיורים וארון ארוך מתחתיהם, אחסון באמבטיה הוא קרב אינסופי, שמצריך מחשבה יצירתית. איך פותרים את הבעיה?

 

מדפים פתוחים

אחת הדרכים ליצור מקומות אחסון באמבטיה היא להתקין מדפים פתוחים או צפים. מעל האסלה, לצד הכיור אם הראש לא יתנגש או ממש מעליהם, מתחת למראה. יש רק להקפיד על עומק מינימלי של מדף במקרה זה, כדי שבשעת השטיפה של הפנים הראש לא יקבל מכה. עוד מקום שלפעמים מאפשר תלייה של מדפים הוא בחלק המרוחק של האמבטיה, אם לא מגיעים אליו מים.

ספרייה שהוסבה לרהיט כיור. אדריכלות: שטיינמץ לור. צילום: חגית גרוסמן

אחסון הרחק בצד השני. צילום מתוך homedeco.nl

מדפים שקועים

קשה להאמין, אבל גם האסלה יכולה לסייע לנו ליצור מקום אחסון באמבטיה. מאז שנכנסה לחיינו האסלה התלויה, נכנס איתה גם המיכל הסמוי, שמעליו נוצרת מעין מדרגה. זו כשלעצמה יכולה לשמש כמדף להנחת חפצים ובקבוקים, אבל אם רוצים להשקיע קצת יותר, ניתן להפוך את המדרגה לבסיס של גומחה עם מספר מדפים ואז להחליט אם לסגור אותם בדלת או להשאיר אותם חשופים.

ארונות בפתיחת טאץ'. עיצוב: רויטל רודצקי. צילום: עמרי חת

החיים ללא מראה

זה אולי נשמע מוזר, אבל אפשר לוותר על מראה או לפחות לצמצם אותה, לטובת יצירת מקום אחסון באמבטיה. אם אתם בוחרים ללכת על מראה קטנה אז  ניתן להציב לצדה מדפים פתוחים או יחידת אחסון סגורה. אם אתם נועזים ממש, ותרו על המראה לגמרי, ונצלו את השטח לטובת אחסון אמבטיה משמעותי.

עיצוב: הדס שלף. צילום: דניאל צאירי

קיר פנוי

כמעט בכל אמבטיה יש לפחות קיר פנוי אחד. במקום להשעין עליו את כלי הניקוי והטאטוא כאילו היו מיצג מוזיאוני זמני, אפשר להסתיר אותם בנגרות יפה או לפחות בארון סגור. אם המצוקה ממש דוחקת, ניתן לאמץ ארון צר וגבוה  שיתפוס את מלוא גובה הקיר אך לא יגנוב לכם משטח חדר הרחצה.

ארון שמסתיר פיר כביסה. עיצוב: ליאורה ליברמן, נגרות: אסף אופיר. צילום: חגית גרוסמן

חיים בפרי סטנדינג

חלום האמבטיה הפרי סטנדינג מפציע גם בחדר רחצה קטנים. כשהאמבטיה עומדת עצמאית בחלל והיא אינה צמודה לקיר, אפשר למקם לידה שידת אחסון או עגלה למלחי האמבטיה, למברשות ולמגבות, ואם הקיר ממש קרוב אליה, שיטת המידוף תתפוס גם כאן.

צילום: Dan Smedley

עוד בנושא

רעיונות והשראה

התחום האפור: כוחו של בטון בעיצוב הבית


לפני שאתם קוראים לו קר ומנוכר ומחפשים איך להסתיר אותו - בואו לגלות את כל הדברים הנפלאים שאפשר לעשות עם בטון בעיצוב הבית

רעיונות והשראה

לא מהעולם הזה: השראה מהחלל בעיצוב הבית


ספרייה שנראית כמו טיל, גוף תאורה שמדמה את מערכת השמש, או תמונה מופשטת של ירח – הדרכים לעצב בית שכל כולו השראה מהחלל

רעיונות והשראה

עיטור המופת: עיצוב יוקרתי בסגנון הארט דקו


הוא מפואר, עשיר בצבעים ומרקמים, ומוקפד להפליא – סגנון הארט דקו סוגר כמעט מאה שנים, ועדיין רלוונטי מתמיד. כל הדרכים לשלב בבית את הסגנון המעוטר וליהנות מעיצוב יוקרתי

רעיונות והשראה

השטח שלהם: שטיחים מעוצבים במקומות מפתיעים


במטבח, באמבטיה, בגינה ואפילו על המדרגות – המקומות שבהם לא ציפיתם לראות שטיחים מעוצבים, וחבל שכך

תגובות

כתיבת תגובה