כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

רעיונות והשראה  //  כבר מרגישים בבית: מגמות עיצוביות שאימצו ישראלים בביתם

כבר מרגישים בבית: מגמות עיצוביות שאימצו ישראלים בביתם

במטבח הוחלף הצבע הלבן בחזיתות צבעוניות ובסלון מתכתב העיצוב עם המטבח. חדרי הרחצה לא מוותרים על קו מודרני, אבל לנוסטלגיה של פעם נותר געגוע בבית הישראלי

מאת: מערכת בניין ודיור צילום:


הטבע האנושי גורם לנו לרצות להשתייך, לקבוע יתדות לבית ולהיות חלק ממארג חברתי אחד, ולצד זאת קיים גם הרצון להיות מיוחדים וליצור פינה אינטימית משלנו. עיצוב נהיה יותר ויותר חלק מבתים ודירות, בין אם הם חדשים ומשופצים ובין אם הם ותיקים, אבל ניתן להצביע על כמה מגמות שאותן אנחנו אוהבים בשנים האחרונות בבית הישראלי.

מטבחים לבנים מפנים מקום לצבע

למטבח פעיל במיוחד למשפחה שמבשלת הרבה, נבחרו שני צבעים. הארונות הגבוהים והאי עם חיפוי נאנו פניקס בגוון אפור-כחול, חומר עמיד לפגעים ושריטות, קל לניקוי ובעל גימור מט שנשמר מצוין. הארונות הנמוכים והקלאפה עם חזיתות גמר צבע בתנור בגוון לבן שבור, כדי ליצור תחושה אוורירית וקלילה בחלק האחורי של המטבח.

מטבח שני צבעים

עיצוב: לילך צוריאל, צילום: איתי בנית

מטבח שני צבעים

הקונספט העיצובי למטבח ינק השראה מעץ הדקל ופירותיו, עץ שגדל בסביבת הבית ובאזור בכלל. המעצבת כיוונה לגוון ירקרק שיזכיר כמה שיותר את התמרים בעודם ירוקים וקיבלה תוצאה עם גוון נעים לעין. בחוויית בעלי הבית, שיודעים להעז בבחירותיהם, משרה הגוון שלווה ורוגע כפי שמשרה הטבע סביבו. הצבע הכתום מחדד את הבחירה בירוק.

מטבח ירוק

עיצוב: דבורי פריד טובול, צילום: שירן כרמל

מטבח ירוק

החלל הציבורי מדבר בשפה אחת

בית לזוג ושתי בנות שופץ ברוח העיצוב הנורדי עם פרקט , דלפק אכילה ופינת האוכל מעץ אלון מבוקע, חומר העוטף את החלל בחום. פרטי הריהוט, כורסאות הסלון וכיסאות הבר נבחרו בצבע ורוד פודרה קטיפתי כדי לחבר את הצבעים ולהשלים את המראה הרך, החמים והנעים. טקסטורות שונות בשחור ולבן שולבו בחיפוי המטבח, השטיח והכריות לצורך יצירת עניין.

מטבח ירוק

עיצוב: איריס מרקו, צילום: מאור מויאל

בבית פרטי במרכז הארץ נוצרה אחידות סגנונית עם חלל שקט ונעים שנותן מקום לצבעים ולשפע שמכיל היום יום. לצורך כך נעשה שימוש בקוריאן כחומר מרכזי שמלווה את הבית מחיפויי החוץ והפרגולות דרך חזיתות הנגרות, משטחי העבודה, גרם המדרגות וחיפוי דלת הכניסה. כחומר משלים נבחר עץ אלון, שמופיע בנגרות ובאמנות ליצירת מראה מעודן ומונוכרומטי אך לא מנוכר.

שילוב לבן ועץ

עיצוב ואדריכלות רויטל אגוזי ומיכל שיש, צילום: עודד סמדר

שילוב לבן ועץ
קיר טלוויזיה עץ

עיצוב ואדריכלות רויטל אגוזי ומיכל שיש, צילום: עודד סמדר

קיר טלוויזיה עץ

שילוב של חפצים אישיים ואהבות

חפצי יד 2 ווינטג' מהרחוב ומשוקי פשפשים הם תחביבה של המעצבת, שמשתלבים עם שולחן מבית אמה, שמלווה אותה כבר מהדירה הראשונה. השולחן העתיק הושאר בגוון הטבעי שלו משום שהוא כולל חריטות עץ מיוחדות שכבר לא רואים היום. מאחר שהכיסאות המקוריים נשברו, נמצאו שלושה חלופיים ביד 2 ושניים נוספים נאספו מבית קרוב משפחה וכך נוצר מראה עם רהיטים הקרובים לליבה.

פינת אוכל וינטג'

עיצוב: חגית בכר, צילום: אבי קבלו

פינת אוכל וינטג'

בבית של דיירת שלא מפחדת מצבע הוסבה שידת וינטג' מעץ אלון שיובאה מאנגליה לארון כיור בחלל הרטוב. המראה במראה וינטג' מאיטליה וגוף התאורה התלוי נמצא בחנות וינטג' מקומית. שטיח אתני נפרס על רצפת אריחי בטון ומבחוץ מציצה שידת דניש לאחסון נוסף הצמחים שנבחרו לחלל הועמדו בכלי אמאיל ישנים.

קיר ירוק

עיצוב וצילום: טל רביב

קיר ירוק
כלי אוכל

כלים עם אמירה אישית, FACTORY54, צילום: יח"צ

כלי אוכל

שיש, אריחי מטרו ופרופיל שחור

חדר הרחצה הממוקם בסוויטת ההורים בפנטהאוז בנתניה עוצב בסגנון מודרני ובגוונים אכרומטיים של שחור, לבן ואפור. אריחים גדולים וזהים מחפים את הרצפה והקירות להעצמת החלל ולקבלת מראה נקי, ארון כיור לבן מאיר את החלל ומדפי העץ נותנים מראה חמים יותר. גוף התאורה התלוי מספק אווירה ומשמש גם את בעל הדירה כשהוא משכים לקום לעבודה ויכול ליהנות מתאורה נעימה בלי להפריע לאשתו.

פרופיל שחור

עיצוב: שושה גולן, צילום: גלי פלג

פרופיל שחור
שידת עץ באמבטיה

שידת עץ באמבטיה

עוד בנושא

רעיונות והשראה

דווקא לבן: טוהר וניקיון או סכנת שיממון?


הוא מתוחכם ואלגנטי, לא יוצא מהאופנה, אבל כשזה מגיע לפרקטיקה הוא מעלה חששות. כך מתמודדים עם חלל שמבוסס על צבע לבן ומפיחים בו חיים

רעיונות והשראה

עיצוב מאז ולתמיד - מבט לעתיד עם המעצבת רונית תקן באולם התצוגה של רגבה


לרגל השקת הספר "המבטיחים" מגדירה המעצבת רונית תקן את הקו העיצובי הייחודי לה וחושפת חלום לעתיד

רעיונות והשראה

עיצוב מאז ולתמיד - מבט לעתיד עם המעצבת אלה פלד באולם התצוגה של רגבה


לרגל השקת הספר "המבטיחים" מגדירה המעצבת אלה פלד את הקו העיצובי הייחודי לה וחושפת חלום לעתיד

רעיונות והשראה

ללטף נמר: חדרים שעוצבו בהשראת הג'ונגלים


על אף הנועזות, את מראה הג'ונגל ניתן לאמץ בכל חללי הבית - מחדר המשחקים של הילדים, דרך חדר השינה של ההורים ועד האמבטיה. וזה לא נמאס

תגובות

כתיבת תגובה