כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור
array(14) { [0]=> array(4) { ["text"]=> string(1592) "

רונית ויואב קנו בית חדש והחליטו שהפעם הוא הולך להיראות בדיוק כמו שהוא רוצים. ובאמת, למשך כמה חודשים הם נהנו מבית מעוצב ומטופח – רק שמהר מאד הבלגן השתלט והם מצאו את עצמם גרים שוב במחסן. אם זה נשמע מוכר, זה משום שמדובר בסיפור של משפחות ישראליות רבות, ואולי אפילו בסיפור הפרטי של המשפחה שלכם.

ברוח חג הפסח, פנינו אל מספר מעצבים מובילים כדי להבין איך אפשר ליהנות מבית שהוא לא רק מעוצב, אלא גם מסודר ומאורגן. על הדרך גם גילינו כיצד הבית משפיע על התחושות הפנימיות שלנו ועל האופן שבו אנחנו מתנהלים. "חלל נקי ומינימליסטי מאביזרים יגרום לתחושה טובה, אוורירית ורגועה לאנשים הנמצאים בו", מסבירה המעצבת לירז עמר. טענה דומה נשמעת גם מפי המעצבת איילת לוי עדני. "המשמעות של חלל אסתטי ומסודר היא עצומה ובעלת השלכות רבות על צורת חיינו, מצב רוחנו, ועל האנרגיות בין בני המשפחה", אומרת לוי-עדני. "חשוב להבין שמדובר בתהליך פנימי, ושכאשר הבית מסודר יש לנו גם סדר מחשבתי".

 

" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/1-22.jpg" ["image_title"]=> string(94) "חלל נקי מעניק רוגע | עיצוב: לירז עמר, צילום: אלעד גונן" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [1]=> array(4) { ["text"]=> string(0) "" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/2-22.jpg" ["image_title"]=> string(124) "כשאוהבים את הבית משקיעים בו | עיצוב: איילת לוי עדני, צילום: מאור מויאל" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [2]=> array(4) { ["text"]=> string(2865) "

מהניסיון שלכם כמעצבים, מהם הדברים שמקשים על אנשים לשמור על הסדר בבית?

כל אחד מהמעצבים שעמם דיברנו מאופיין בקו ייחודי ובאמירה משלו, אבל התשובה שקיבלנו מהם במקרה הזה הייתה כמעט זהה – מה שמקשה על אנשים לשמור על הסדר בבית, זה עודף של חפצים מול חוסר במקומות אחסון. המעצבים גם מבהירים כי מקומות אחסון הם דבר שיש לתכנן מראש, ולשזור היטב בחללי הבית. "כשאנשים עוברים דירה בלי תכנון מוקדם ובלי התייחסות לאורח חייהם, הם מגלים שאין להם מקום לדברים שהם חלק משגרת היום-יום שלהם", מסבירה מעצבת הפנים נרקיס ברזני. "כך, לאט לאט, נאספים פריטים לבלגן גדול בכניסה לבית ובשאר החללים". גם המעצב ניצן הורוביץ מסכים כי יש חשיבות רבה לתכנון מוקדם, ומוסיף כי לפני כל שיפוץ ומעבר יש לבצע רשימת צרכים יסודית וניתוח נכון של הרצוי לעומת המצוי. "משפחה היא דבר דינמי", הוא אומר, "ולכן יש לבצע חשיבה מוקדמת וליצור מקומות אחסון ייעודיים תוך הסתכלות לעתיד". תפיסה דומה מגיעה גם מכיוונו של המעצב ירון יפתח בן גרא. "בעיניי בית הוא לא מוזיאון ולא קטלוג. הבלגן הופך להיות הטקסטורה של הבית ויש בזה חיים", הוא טוען. "יחד עם זאת, כשיש חשיבה נכונה על אחסון כך יש מקום לכל חפץ בבית וקל יותר לשמור על הסדר".

מבין כל המעצבים, היחידה שבחרה שלא להפיל את האשמה על בעיית אחסון היא איילת לוי עדני. "מתבקש וקל להגיד שבלגן נובע ממחסור במקומות אחסון, אך במרבית המקרים אין כך הדבר. כבר פגשתי אנשים עם בתים מלאי מקומות אחסון ללא שימוש נכון וההיפך", היא אומרת. "הדבר שהכי מקשה על רוב האנשים לשמור על הסדר בבית, מהניסיון שלי, הוא קושי נפשי. המחסור באנרגיה לסדר נובע מכך שאנשים פשוט לא אוהבים את החלל המסוים או את הבית כולו. הם מרגישים שהבית לא משקף את מי שהם, ועל כן מאבדים את תחושת השייכות אליו".

" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/3-22.jpg" ["image_title"]=> string(104) "כוחו של תכנון מוקדם | עיצוב: ניצן הורוביץ, צילום: עודד סמדר" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [3]=> array(4) { ["text"]=> string(0) "" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/4-21.jpg" ["image_title"]=> string(103) "עיצוב במחשבה קדימה | עיצוב: ניצן הורוביץ, צילום: עודד סמדר" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [4]=> array(4) { ["text"]=> string(0) "" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/5-22.jpg" ["image_title"]=> string(116) "מקומות אחסון זה לא הכול | עיצוב: איילת לוי עדני, צילום: מאור מויאל" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [5]=> array(4) { ["text"]=> string(0) "" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/6-22.jpg" ["image_title"]=> string(102) "סדר דורש אנרגיה | עיצוב: איילת לוי עדני, צילום: מאור מויאל" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [6]=> array(4) { ["text"]=> string(2726) "

כיצד ניתן להשתמש בתכנון ובעיצוב פנים כדי לעזור לאנשים לשמור על הסדר בבית?

גם כאן, קיבלנו תשובות יחסית דומות. מרבית המעצבים סיפרו שתכנון הבית החדש מתחיל בסיור בבית הישן של הדיירים. "לפני תחילת התהליך אני דואגת לבקר  בבית הישן או בבית שעובר שיפוץ, להבין את התנהלות הלקוח ביום-יום, ויחד איתו להחליט במה ניתן להשתמש בבית החדש וממה כדאי להיפרד", מספרת המעצבת גלית ששון. ירון יפתח בן גרא מוסיף כי הוא מקפיד לברר את הצרכים המדויקים של לקוחותיו. "על מנת לפתור את הבעיה של שמירת הסדר בבית אני בודק את הצרכים המלאים של הלקוח ואת הרגלי החיים העכשוויים והעתידיים שלו", הוא אומר. "אני יורד לפרטים הקטנים ביותר כדי לנסות לזהות את כולם ולתת להם מענה מקדים". מהלך דומה עושה גם המעצבת נרקיס ברזני. "לפני העיצוב, אני מתחקרת את הלקוחות על אורח החיים שלהם, מהרגע שהם מגיעים הביתה ועד הרגע שהם הולכים לישון", היא אומרת. "בנוסף, אני מצלמת את הבלגן לפני המעבר או השיפוץ, ובהתאם לזה אני מתכננת לכל פרט מקום משלו. אני אוהבת לנצל חללים סמויים בבית כמו האזור מתחת למדרגות או נישות בקירות כדי ליצור מקומות אחסון וארונות".

חלק מהמעצבים ציינו כי בית מסודר מתחיל במטבח מסודר. "ברגע שהמטבח עמוס כל שאר החלל נראה מבולגן", אומרת לירז עמר. "חשוב מאד לשמור על שיש נקי כי זה גורם שתמיד משפיע על הנראות של הבית". גם גלית ששון מחזיקה בדעה דומה, ומוסיפה כי בשלב תכנון המטבח יש לחשוב על חלוקה נכונה לאזורי עבודה. "ארגון יעיל והגיוני של מוצרי המטבח יקל על העבודה בו ויעזור לשמור על הסדר", היא מרחיבה. "יש להשאיר 70% ממשטח העבודה במטבח נקי מחפצים, ורצוי להעביר את סבון הכלים והידיים לכלים מעוצבים".

" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/7-21.jpg" ["image_title"]=> string(113) "אחסון בחדר השינה | עיצוב: ירון יפתח בן גרא, צילום: ליאור גרונדמן" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [7]=> array(4) { ["text"]=> string(0) "" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/8-21.jpg" ["image_title"]=> string(114) "לכל חפץ מקום משלו | עיצוב: ירון יפתח בן גרא, צילום: ליאור גרונדמן" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [8]=> array(4) { ["text"]=> string(0) "" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/9-18.jpg" ["image_title"]=> string(101) "אחסון מתחת למדרגות | עיצוב: נרקיס ברזני, צילום: אלעד גונן" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [9]=> array(4) { ["text"]=> string(0) "" ["image"]=> string(58) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/10-14.jpg" ["image_title"]=> string(86) "ארון בנישה | עיצוב: נרקיס ברזני, צילום: אלעד גונן" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [10]=> array(4) { ["text"]=> string(2317) "

מה עוזר לכם לשמור על הסדר בביתכם?

רוב המעצבים הסכימו שהסוד לבית מסודר הוא צמצום של חפצים. "מה שעוזר לי לשמור על הסדר בבית הפרטי שלי זה שאני לא מחזיק בדברים מיותרים שאין להם שימוש", משתף ירון יפתח בן גרא. "אני מחזיק בדעה שמה שלא משתמשים בו צריך לזרוק או לתרום". "דגש חשוב שיש לאמץ הוא לא לאגור דברים", מדגישה גם לירז עמר. "חפץ שלא השתמשנו בו בחצי השנה האחרונה הוא כנראה חפץ שאין לנו צורך בו, ועדיף לתרום אותו לאנשים שאולי באמת זקוקים לו". המעצבת גלית ששון מסכימה גם כן עם גישת הצמצום, ומגלה מה עוזר לה להימנע מעומס של חפצים. "יש לי חוק 'ישן-חדש', לפיו על כל דבר חדש שנכנס אליי הביתה, יש דבר ישן שיוצא", היא אומרת.

לצד דלדול החפצים, המעצבים מציינים שהם גם דאגו לתכנן מראש מקומות אחסון לכל הפריטים שכן נשארו בבית. "אצלי יש מקום ייעודי לכל דבר, כמו  רהיט בכניסה עבור מפתחות ומכתבים, וארון אחסון עבור מעילים ונעליים", מספרת נרקיס ברזני. "אני משתדל ליצור אחסון במקומות מפתיעים", אומר בן גרא. "כך למשל, יש בבית שלי מחיצה שמשמשת גם כספריה". איילת לוי עדני, המאמינה הגדולה בקשר שבין סדר חיצוני לפנימי, מספרת שהיא משקיעה בארגון הבית ממש כמו שהיא משקיעה בעיצוב ובסטיילינג שלו. "עוד בימים בהם גרתי בדירות שכורות, תמיד היה אצלי סדר", היא מגלה. "אני אוהבת את הבית שלי ומטפלת בו, והוא בחזרה מעניק לי הרבה אנרגיה שתורמת לי לעשייה, שמחה ושקט נפשי".

" ["image"]=> string(58) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/11-11.jpg" ["image_title"]=> string(106) "מקומות אחסון בפינת האוכל | עיצוב: לירז עמר, צילום: אביב קורט" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [11]=> array(4) { ["text"]=> string(0) "" ["image"]=> string(58) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/12-11.jpg" ["image_title"]=> string(112) "גם מחיצה וגם ספרייה | עיצוב: ירון יפתח בן גרא, צילום: שי אפשטיין" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [12]=> array(4) { ["text"]=> string(0) "" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/13-2.jpg" ["image_title"]=> string(116) "חפצים ישנים מחליפים ישנים | עיצוב: גלית ששון, צילום: יצחק אבוחצרה" ["show_popup"]=> string(2) "no" } [13]=> array(4) { ["text"]=> string(0) "" ["image"]=> string(57) "https://www.bvd.co.il/wp-content/uploads/2021/03/14-2.jpg" ["image_title"]=> string(99) "אחסון בחדר הרחצה | עיצוב: גלית ששון, צילום: יצחק אבוחצרה" ["show_popup"]=> string(2) "no" } }

מדריכי שיפוץ ומעבר  //  כולם מדברים על עיצוב, אף אחד לא מדבר על סדר

כולם מדברים על עיצוב, אף אחד לא מדבר על סדר

לכבוד חג הפסח, פנינו אל כמה מהמעצבים המובילים בארץ כדי לשמוע מהן הבעיות העיקריות שמקשות על ישראליים לשמור על הסדר בבית – וגם כיצד אפשר לפתור זאת

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


רונית ויואב קנו בית חדש והחליטו שהפעם הוא הולך להיראות בדיוק כמו שהוא רוצים. ובאמת, למשך כמה חודשים הם נהנו מבית מעוצב ומטופח – רק שמהר מאד הבלגן השתלט והם מצאו את עצמם גרים שוב במחסן. אם זה נשמע מוכר, זה משום שמדובר בסיפור של משפחות ישראליות רבות, ואולי אפילו בסיפור הפרטי של המשפחה שלכם.

ברוח חג הפסח, פנינו אל מספר מעצבים מובילים כדי להבין איך אפשר ליהנות מבית שהוא לא רק מעוצב, אלא גם מסודר ומאורגן. על הדרך גם גילינו כיצד הבית משפיע על התחושות הפנימיות שלנו ועל האופן שבו אנחנו מתנהלים. "חלל נקי ומינימליסטי מאביזרים יגרום לתחושה טובה, אוורירית ורגועה לאנשים הנמצאים בו", מסבירה המעצבת לירז עמר. טענה דומה נשמעת גם מפי המעצבת איילת לוי עדני. "המשמעות של חלל אסתטי ומסודר היא עצומה ובעלת השלכות רבות על צורת חיינו, מצב רוחנו, ועל האנרגיות בין בני המשפחה", אומרת לוי-עדני. "חשוב להבין שמדובר בתהליך פנימי, ושכאשר הבית מסודר יש לנו גם סדר מחשבתי".

 

חלל נקי מעניק רוגע | עיצוב: לירז עמר, צילום: אלעד גונן

כשאוהבים את הבית משקיעים בו | עיצוב: איילת לוי עדני, צילום: מאור מויאל

מהניסיון שלכם כמעצבים, מהם הדברים שמקשים על אנשים לשמור על הסדר בבית?

כל אחד מהמעצבים שעמם דיברנו מאופיין בקו ייחודי ובאמירה משלו, אבל התשובה שקיבלנו מהם במקרה הזה הייתה כמעט זהה – מה שמקשה על אנשים לשמור על הסדר בבית, זה עודף של חפצים מול חוסר במקומות אחסון. המעצבים גם מבהירים כי מקומות אחסון הם דבר שיש לתכנן מראש, ולשזור היטב בחללי הבית. "כשאנשים עוברים דירה בלי תכנון מוקדם ובלי התייחסות לאורח חייהם, הם מגלים שאין להם מקום לדברים שהם חלק משגרת היום-יום שלהם", מסבירה מעצבת הפנים נרקיס ברזני. "כך, לאט לאט, נאספים פריטים לבלגן גדול בכניסה לבית ובשאר החללים". גם המעצב ניצן הורוביץ מסכים כי יש חשיבות רבה לתכנון מוקדם, ומוסיף כי לפני כל שיפוץ ומעבר יש לבצע רשימת צרכים יסודית וניתוח נכון של הרצוי לעומת המצוי. "משפחה היא דבר דינמי", הוא אומר, "ולכן יש לבצע חשיבה מוקדמת וליצור מקומות אחסון ייעודיים תוך הסתכלות לעתיד". תפיסה דומה מגיעה גם מכיוונו של המעצב ירון יפתח בן גרא. "בעיניי בית הוא לא מוזיאון ולא קטלוג. הבלגן הופך להיות הטקסטורה של הבית ויש בזה חיים", הוא טוען. "יחד עם זאת, כשיש חשיבה נכונה על אחסון כך יש מקום לכל חפץ בבית וקל יותר לשמור על הסדר".

מבין כל המעצבים, היחידה שבחרה שלא להפיל את האשמה על בעיית אחסון היא איילת לוי עדני. "מתבקש וקל להגיד שבלגן נובע ממחסור במקומות אחסון, אך במרבית המקרים אין כך הדבר. כבר פגשתי אנשים עם בתים מלאי מקומות אחסון ללא שימוש נכון וההיפך", היא אומרת. "הדבר שהכי מקשה על רוב האנשים לשמור על הסדר בבית, מהניסיון שלי, הוא קושי נפשי. המחסור באנרגיה לסדר נובע מכך שאנשים פשוט לא אוהבים את החלל המסוים או את הבית כולו. הם מרגישים שהבית לא משקף את מי שהם, ועל כן מאבדים את תחושת השייכות אליו".

כוחו של תכנון מוקדם | עיצוב: ניצן הורוביץ, צילום: עודד סמדר

עיצוב במחשבה קדימה | עיצוב: ניצן הורוביץ, צילום: עודד סמדר

מקומות אחסון זה לא הכול | עיצוב: איילת לוי עדני, צילום: מאור מויאל

סדר דורש אנרגיה | עיצוב: איילת לוי עדני, צילום: מאור מויאל

כיצד ניתן להשתמש בתכנון ובעיצוב פנים כדי לעזור לאנשים לשמור על הסדר בבית?

גם כאן, קיבלנו תשובות יחסית דומות. מרבית המעצבים סיפרו שתכנון הבית החדש מתחיל בסיור בבית הישן של הדיירים. "לפני תחילת התהליך אני דואגת לבקר  בבית הישן או בבית שעובר שיפוץ, להבין את התנהלות הלקוח ביום-יום, ויחד איתו להחליט במה ניתן להשתמש בבית החדש וממה כדאי להיפרד", מספרת המעצבת גלית ששון. ירון יפתח בן גרא מוסיף כי הוא מקפיד לברר את הצרכים המדויקים של לקוחותיו. "על מנת לפתור את הבעיה של שמירת הסדר בבית אני בודק את הצרכים המלאים של הלקוח ואת הרגלי החיים העכשוויים והעתידיים שלו", הוא אומר. "אני יורד לפרטים הקטנים ביותר כדי לנסות לזהות את כולם ולתת להם מענה מקדים". מהלך דומה עושה גם המעצבת נרקיס ברזני. "לפני העיצוב, אני מתחקרת את הלקוחות על אורח החיים שלהם, מהרגע שהם מגיעים הביתה ועד הרגע שהם הולכים לישון", היא אומרת. "בנוסף, אני מצלמת את הבלגן לפני המעבר או השיפוץ, ובהתאם לזה אני מתכננת לכל פרט מקום משלו. אני אוהבת לנצל חללים סמויים בבית כמו האזור מתחת למדרגות או נישות בקירות כדי ליצור מקומות אחסון וארונות".

חלק מהמעצבים ציינו כי בית מסודר מתחיל במטבח מסודר. "ברגע שהמטבח עמוס כל שאר החלל נראה מבולגן", אומרת לירז עמר. "חשוב מאד לשמור על שיש נקי כי זה גורם שתמיד משפיע על הנראות של הבית". גם גלית ששון מחזיקה בדעה דומה, ומוסיפה כי בשלב תכנון המטבח יש לחשוב על חלוקה נכונה לאזורי עבודה. "ארגון יעיל והגיוני של מוצרי המטבח יקל על העבודה בו ויעזור לשמור על הסדר", היא מרחיבה. "יש להשאיר 70% ממשטח העבודה במטבח נקי מחפצים, ורצוי להעביר את סבון הכלים והידיים לכלים מעוצבים".

אחסון בחדר השינה | עיצוב: ירון יפתח בן גרא, צילום: ליאור גרונדמן

לכל חפץ מקום משלו | עיצוב: ירון יפתח בן גרא, צילום: ליאור גרונדמן

אחסון מתחת למדרגות | עיצוב: נרקיס ברזני, צילום: אלעד גונן

ארון בנישה | עיצוב: נרקיס ברזני, צילום: אלעד גונן

מה עוזר לכם לשמור על הסדר בביתכם?

רוב המעצבים הסכימו שהסוד לבית מסודר הוא צמצום של חפצים. "מה שעוזר לי לשמור על הסדר בבית הפרטי שלי זה שאני לא מחזיק בדברים מיותרים שאין להם שימוש", משתף ירון יפתח בן גרא. "אני מחזיק בדעה שמה שלא משתמשים בו צריך לזרוק או לתרום". "דגש חשוב שיש לאמץ הוא לא לאגור דברים", מדגישה גם לירז עמר. "חפץ שלא השתמשנו בו בחצי השנה האחרונה הוא כנראה חפץ שאין לנו צורך בו, ועדיף לתרום אותו לאנשים שאולי באמת זקוקים לו". המעצבת גלית ששון מסכימה גם כן עם גישת הצמצום, ומגלה מה עוזר לה להימנע מעומס של חפצים. "יש לי חוק 'ישן-חדש', לפיו על כל דבר חדש שנכנס אליי הביתה, יש דבר ישן שיוצא", היא אומרת.

לצד דלדול החפצים, המעצבים מציינים שהם גם דאגו לתכנן מראש מקומות אחסון לכל הפריטים שכן נשארו בבית. "אצלי יש מקום ייעודי לכל דבר, כמו  רהיט בכניסה עבור מפתחות ומכתבים, וארון אחסון עבור מעילים ונעליים", מספרת נרקיס ברזני. "אני משתדל ליצור אחסון במקומות מפתיעים", אומר בן גרא. "כך למשל, יש בבית שלי מחיצה שמשמשת גם כספריה". איילת לוי עדני, המאמינה הגדולה בקשר שבין סדר חיצוני לפנימי, מספרת שהיא משקיעה בארגון הבית ממש כמו שהיא משקיעה בעיצוב ובסטיילינג שלו. "עוד בימים בהם גרתי בדירות שכורות, תמיד היה אצלי סדר", היא מגלה. "אני אוהבת את הבית שלי ומטפלת בו, והוא בחזרה מעניק לי הרבה אנרגיה שתורמת לי לעשייה, שמחה ושקט נפשי".

מקומות אחסון בפינת האוכל | עיצוב: לירז עמר, צילום: אביב קורט

גם מחיצה וגם ספרייה | עיצוב: ירון יפתח בן גרא, צילום: שי אפשטיין

חפצים ישנים מחליפים ישנים | עיצוב: גלית ששון, צילום: יצחק אבוחצרה

אחסון בחדר הרחצה | עיצוב: גלית ששון, צילום: יצחק אבוחצרה

עוד בנושא

מדריכי שיפוץ ומעבר

המהפכה השקטה של המזגן הביתי


Hisense Hybrid Mini VRF - פתרון איכותי, שקט ומעוצב, מתקדם טכנולוגית וכן, גם חסכוני לטווח ארוך - דור חדש בעולם המיזוג

מדריכי שיפוץ ומעבר

איך לבחור חברת הובלה?


שניר הובלות ממליץ איך לבחור את חברת ההובלה הנכונה בתל אביב בשביל המעבר שלך

מדריכי שיפוץ ומעבר

בידוד חיצוני ובטוח המתאים לישראל


בידוד תרמי חיצוני חשוב לשיפור הערכים התרמיים, נוחות אקלימית וחיסכון באנרגיה. חשוב שיהיה גם בטוח!

מדריכי שיפוץ ומעבר

טאצ' עיצובי - כך תעשו חידוש וצביעת חלונות אלומיניום בלי פירוק והחלפת חלונות


רוצים לשדרג את הבית בקלות? צביעת חלונות בהתזה היא כנראה הפתרון שחיפשתם

תגובות

כתיבת תגובה