כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  לא על החמסה לבדה: קירות נושא מעוצבים

לא על החמסה לבדה: קירות נושא מעוצבים

אנחנו רגילים לראות קירות שמלאים בחמסות צבעוניות או בצלחות קרמיקה מעוטרות, אבל עם קצת יצירתיות ניתן ליצור קירות נושא מקוריים בהחלט

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


לכולנו יצא להיתקל בקירות שמכוסים בחמסות, בצלחות או בתמונות מגובבות, אבל האמת היא שאפשר ליצור קירות נושא כמעט עם כל אובייקט. הקו המנחה הוא להתמקד בפריטים מסוג אחד – למשל כובעים או  מראות, ולתלות וריאציות שונות שלהם על גבי הקיר הנבחר. זכרו שכוחם של קירות הנושא הוא גם בכמות וגם באיכות – שניים-שלושה פריטים לא יספיקו כדי ליצור קיר נושא, אבל גם עומס של פריטים שהם לא מספיק מוצלחים יפגע במראה הקיר.

ההמלצה שלנו היא לבחור בפריט שמדבר אליכם – זה יכול להיות חפץ שמתכתב עם הסגנון של הבית, פריטי אספנות שקרובים לליבכם, או אובייקטים שמעוררים בכם עניין. מה עושים לאחר מכן? הנה כמה קירות נושא מעוצבים שיכולים לתת לכם רעיונות.

הקירות הדקורטיביים

דרך אחת לעצב קירות נושא היא לקחת אלמנטים שהם דקורטיביים במהותם כמו מראות, שעונים, קערות קש ואפילו מסגרות ריקות של תמונות, ולהשתמש בהם כדי לקשט את הקיר. המהות של הקירות האלה היא יופי, ולכן חשוב שהפריטים הנבחרים יתאמו לסגנון ולצבעים של הבית, ולאווירה שאתם מבקשים ליצור. קערות הקש, למשל, יתאימו בבית שמבוסס על חומרים טבעיים, בעוד שהמראות יתאימו לבית בעיצוב יוקרתי יותר או בסגנון השאבי-שיק.

צילום: Iben and Niels Ahlberg, מהאתר: Realhomes

מהאתר: Satuwarna

מהאתר: TtheSpruce

מהאתר: Hgtv

קירות האספנות

יש לכם אוסף שאתם מטפחים הרבה שנים? קיר נושא יכול להוות דרך נהדרת להציג את האוסף לעולם. אם מדובר בחפצים קטנים כמו פרחים מיובשים, בולים וכפתורים, כדאי למסגר אותם. במקרה של אובייקטים גדולים יותר כמו מצלמות, תקליטים ומסיכות, אפשר לתלות אותם כמו שהם על הקיר.
מלבד העניין החזותי, קירות נושא שמבוססים על פריטי אספנות גם יעניקו לבית ערך רגשי וטאץ' אישי, שלא ניתן למצוא בבתים אחרים.

מהאתר: Jazandtheo

מהאתר: Morper

מהאתר: Recordprops

מהאתר: The Wall Street Journal

הקירות המפתיעים

קירות נושא זאת הזדמנות נהדרת להוציא חפצים מהקשרם. עם עיצוב נכון גם פריטים יומיומיים פשוטים כמו קולבים, כובעים ואפילו פותחני יין וכפות, יכולים לקבל מעמד של אלמנט מעוצב.
קירות שמבוססים על פריטים שאנחנו לא נוטים לתפוש כקישוט, יכניסו טוויסט מפתיע לעיצוב הבית, ויעלו חיוך על פני כל מי שיראה אותם.

מהאתר: SFGate

מהאתר: Simplehomesimplelife

מהאתר: Hgtv

מהבלוג: Presentandcorrect

עוד בנושא

רעיונות והשראה

התחום האפור: כוחו של בטון בעיצוב הבית


לפני שאתם קוראים לו קר ומנוכר ומחפשים איך להסתיר אותו - בואו לגלות את כל הדברים הנפלאים שאפשר לעשות עם בטון בעיצוב הבית

רעיונות והשראה

לא מהעולם הזה: השראה מהחלל בעיצוב הבית


ספרייה שנראית כמו טיל, גוף תאורה שמדמה את מערכת השמש, או תמונה מופשטת של ירח – הדרכים לעצב בית שכל כולו השראה מהחלל

רעיונות והשראה

עיטור המופת: עיצוב יוקרתי בסגנון הארט דקו


הוא מפואר, עשיר בצבעים ומרקמים, ומוקפד להפליא – סגנון הארט דקו סוגר כמעט מאה שנים, ועדיין רלוונטי מתמיד. כל הדרכים לשלב בבית את הסגנון המעוטר וליהנות מעיצוב יוקרתי

רעיונות והשראה

השטח שלהם: שטיחים מעוצבים במקומות מפתיעים


במטבח, באמבטיה, בגינה ואפילו על המדרגות – המקומות שבהם לא ציפיתם לראות שטיחים מעוצבים, וחבל שכך

תגובות

כתיבת תגובה