כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מוצרים מעוצבים  //  מודל לחיקוי: הדמויות האייקוניות שלא עוזבות את עולם העיצוב

מודל לחיקוי: הדמויות האייקוניות שלא עוזבות את עולם העיצוב

פרידה קאלו והגבות, אלברט איינשטיין והלשון, בוב מרלי והרסטות, מרלין מונרו ונקודת החן – יש דמויות אייקוניות שמתאימות בכל זמן ובכל מקום, וגם בעיצוב הבית

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


מהאתר: 1stdibs

כשאנחנו שומעים מילים כמו 'אלילים' ו'כוכבים', אנחנו מיד חושבים על נערה מתבגרת שמציפה את חדרה בפוסטרים של אריאנה גרנדה ודומותיה; אבל למעשה מדובר בתחום גדול מזה. העשורים האחרונים סיפקו לנו דמויות רבות שהפכו לאיקונות לכל דבר, ורק משתבחות עם השנים.

אז איך ניתן לשלב דמויות אייקוניות בעיצוב הבית? הנה הצצה לשבעה אנשים שכבר לא איתנו בגופם, אבל ממשיכים לנכוח בתחומי העיצוב השונים – וגם בתוך הבתים הפרטיים שלנו.

מהאתר: shopee

מהאתר: kuader

מרלין מונרו

הכוכבת האמריקאית הזאת היא כנראה אחת הדמויות הכי אייקוניות שהעולם המודרני ידע. כמעט שישים שנים לאחר מותה המסתורי, ועדיין כולנו מכירים היטב את הקארה הבלונדי שלה, את נקודת החן השובבה ואת השמלה המתנופפת. סדרת ההדפסים המפורסמת של אנדי וורהול מצטרפת לכל אלה, והופכת את מעמדה של מרלין מונרו לקנוני אף יותר.

מהאתר: ofdesign

עיצוב: Laura Bohn, צילום: Wendy Silverstein, מהאתר: interiordesign

אודרי הפבורן

קצת אחרי מרלין יש לנו את אודרי הפבורן. השחקנית והדוגמנית הבריטית הזאת מוכרת בעיקר בזכות תפקידה בסרט 'ארוחת בוקר בטיפני', משם גם לקוחה התמונה הידועה בה היא עוטה כפפות ארוכות ואוחזת במחזיק סיגריות. תמונה זו ודימויים אחרים של הפבורן, מכניסים מיד טאץ' אירופאי ושיק של רטרו.

מהאתר: fahest

לקוח מ-pinterest

אלברט איינשטיין

קל להבין איך דמויות אייקוניות כמו כוכבות אדירות הצליחו לתפוס; דמות של פיזיקאי יהודי, לעומת זאת, זה דבר שלא היינו מצפים לתלות על הקיר. כן, איינשטיין הצליח לא רק כמדען אלא גם כדוגמן. תסרוקתו הייחודית והתמונה האייקונית שבה הוא מוציא לשון, הפכו גם אותו למודל שעדיין נוכח מאד בעולם העיצוב.

מהאתר: etsy

מהאתר: wayfair

צ'ה גווארה

ובגזרת הדמויות המפתיעות, אי אפשר שלא להתייחס לצ'ה גווארה. המרקסיסט הארגנטינאי הזה שהיה דמות מפתח המהפכה בקובה, חוזר ומופיע על חולצות, כרזות ואפילו ממוסגר ונתלה אחר כבוד על קירות הבית. מעל לכל הדימויים, מוכר הצילום בו הוא חובש כומתה ומביט נחוש אל האופק. אף על פי שצ'ה גווארה ייצג אידאולוגיה פוליטית מאד ספציפית, ברבות השנים הוא הפך לסמל כללי של מהפכה ונכונות להילחם למען הצדק.

עיצוב גרפי: Philippe Hugonnard, מהאתר: wayfair

מהאתר: allposters

פרידה קאלו

עוד באדיבות אמריקה הלטינית – פרידה קאלו. האמנית המקסיקנית הזאת חדרה אל התודעה בזכות ציוריה הצבעוניים ובעיקר הודות לדיוקניה העצמאיים הבלתי שגרתיים, ולגבותיה המחוברות שהפכו לסמל מסחרי של ממש. עד היום ניכרת השפעתה על עולם האמנות, האופנה והעיצוב, ויש בתמונותיה כדי להכניס רוח מודרנית גם לבתים העכשוויים ביותר.

מהאתר: mediaindia

לקוח מ-ebay

בוב מרלי

אם הקולנוע, האמנות ואפילו המדע נתנו את השפעתם על עולם העיצוב, זה רק מתבקש שגם המוזיקה תתרום דמויות אייקוניות לעיצוב הבית. אחת הדמויות המוכרות ביותר, ולא רק בזכות שיריה, היא זו של בוב מרלי. קצת בדומה לצ'ה גווארה, גם בוב מרלי הוצא מעט מהקשרו, ובמקום לייצג רק את הרגאיי והרסטפארי, הוא הפך לסמל אוניברסלי לשלום, אחווה וגוד וייבס. מעין בודהה מודרני, אם תרצו.

לקוח מ-homedepot

לקוח מ-Pinterest

צ'רלי צ'פלין

אי אפשר לדבר על דמויות אייקוניות, מבלי להזכיר את ה-דמות של המאה ה-20 – סר צ'ארלס ספנסר צ'פלין. או פשוט צ'רלי. האיש הזה הפך את עצמו לדמות של ממש, עד שרובנו כלל לא יודעים איך הוא נראה ללא המגבעת הגבוהה, הנעליים הרחבות, מקל ההליכה וכמובן השפם הקטן. הלבוש הזה כל כך חרוט בזיכרוננו החזותי, שגם אם נראה את הפריטים הנ"ל ללא צ'רלי עצמו, מיד נבין במי מדובר.

מהאתר: arttree

מהאתר: edbubble

עוד בנושא

מוצרים מעוצבים

מגוון, איכות וחדשנות – זה מה שצריך בשביל למצוא את הארון הנכון


'קלוס' ביססה את עצמה כבר מזמן כאחת החברות המובילות בארץ בתחום הארונות. מלבד מגוון האפשרויות הרחב שקיים שם, החברה גם מציעה עכשיו מבצעי קיץ משתלמים במיוחד

מוצרים מעוצבים

לא רק לאיפור: כוחה של מַראָה בעיצוב הבית


אנחנו רגילים להשתמש במראה כדי להתלבש או להתאפר – אבל עם שילוב נכון של מראה בעיצוב הבית, היא גם יכולה להאיר ולהגדיל חללים ואפילו להיות האלמנט הכי מעניין בחדר

מוצרים מעוצבים

למי קראתם זברה? הסיבות לשלב פסים בעיצוב הבית


נמאס לכם מכריות פרחוניות ומטפטים של כוכבים? אולי שווה שתשקלו לשלב כמה דוגמאות של פסים בעיצוב הבית

מוצרים מעוצבים

לא מהעולם הזה: השראה מהחלל בעיצוב הבית


ספרייה שנראית כמו טיל, גוף תאורה שמדמה את מערכת השמש, או תמונה מופשטת של ירח – הדרכים לעצב בית שכל כולו השראה מהחלל

תגובות

כתיבת תגובה