כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  מיוון ועד למקסיקו: ארבעה סגנונות עיצוב מהעולם

מיוון ועד למקסיקו: ארבעה סגנונות עיצוב מהעולם

אוהבים את הצבעוניות של מקסיקו ואת לאותנטיות של מרוקו? מאוהבים בפשטות של וייטנאם ובקלילות של יוון? ארבעה סגנונות עיצוב מהעולם שיכניסו לכם חו"ל הביתה

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


לא ברור מתי נוכל לטוס שוב לחו"ל – אבל זה לא אומר שאי אפשר להביא בינתיים את חו"ל הביתה. הכתבה הבאה תחשוף אתכם לארבעה סגנונות עיצוב מהעולם, ותלמד אתכם את העקרונות המנחים של כל אחד מהם ואת השיטות לעצב את הבית בהשראתם. מקסיקו, יוון, מרוקו ווייטנאם – יצאנו לדרך.


עיצוב מקסיקני

בדומה להיסטוריה של מקסיקו, גם קו העיצוב של המדינה הזאת מושפע ממגוון סגנונות ותרבויות. המאפיינים העיקריים של העיצוב המקסיקני כוללים שימוש בצבעים עזים ובטקסטיל עשיר. בנוסף, המקסיקנים אוהבים לעטר את קירות בתיהם באריחים מצוירים. באשר לריצוף, כאן תתאים במיוחד רצפת טרה קוטה. להשלמת הטאץ' כדאי לשלב צמחים מדברים וכן כיסאות מקסיקניים טיפוסיים ומנורות כוכבים אופייניות.

עיצוב: The 36th Avenue, מהאתר: . Frshome

מהאתר: HGTV

עיצוב: Caitlin McCarthy Design, מהאתר: Freshome

עיצוב יווני

מבין סגנונות העיצוב מהעולם, העיצוב היווני הוא כנראה המוכר ביותר עבור הקהל הישראלי. רובנו יודעים שאחד העקרונות החשובים ביותר בסגנון עיצוב זה הוא השימוש בצבעוניות של כחול ולבן, אבל זה לא הכול. בעיצוב היווני בולטים גם החומרים הטבעיים כמו עץ, קש וראטן, וכן רהיטים שמעוצבים בקו פשוט. להשלמת המראה, שלבו עציצים תלויים, אגרטלים וכלי חרס.

עיצוב: Kapsimalis Architects, מהאתר: Dezeen

מהאתר: Meditlifestyle

מהאתר: Afewprettythings

עיצוב מרוקאי

מרוקו היא מדינה אקלקטית שמושפעת משפע התרבויות שמקיפות אותה – וכך גם סגנון העיצוב שלה. העיצוב המרוקאי ביסס את עצמו מזמן כאחד מהמרתקים שבסגנונות העיצוב מהעולם. הסגנון הזה מאופיין בצבעוניות עזה שמתכתבת עם הטבע, בצורות מסולסלות וקשתיות, ובשפע של טקסטיל. בנוסף, בעיצוב המרוקאי יש שימוש נרחב באריחים מעוטרים ובגופי תאורה דומיננטיים.

עיצוב: Artisan Books, מהאתר: Decoist

מהאתר: Peerspace

מהאתר: Theartofbespoke

עיצוב וייטנאמי

אי אפשר לדבר על סגנונות עיצוב מהעולם בלי לקפוץ לביקור במזרח. וייטנאם היא מדינה צבעונית שיודעת למצוא יופי בפשטות. בהתאם לכך, העיצוב הווייטנאמי מאופיין בשימוש בחומרים טבעיים, לרבות במבוק וראטן. בנוסף, הווייטנאמיים אוהבים להשתמש בטקסטיל רב, ובגופי תאורה ייחודיים כמו מנורות קלועות או עששיות צבעוניות. כדי להשלים את המראה הווייטנאמי מומלץ להוסיף צמחייה וחפצי נוי קטנים כמו פסלונים וכלי קרמיקה.

מהאתר: Indiechine

עיצוב: sophie meyer, מהאתר: blisssaigon

לקוח מ-Pinterest

עוד בנושא

רעיונות והשראה

לא מהעולם הזה: השראה מהחלל בעיצוב הבית


ספרייה שנראית כמו טיל, גוף תאורה שמדמה את מערכת השמש, או תמונה מופשטת של ירח – הדרכים לעצב בית שכל כולו השראה מהחלל

רעיונות והשראה

עיטור המופת: עיצוב יוקרתי בסגנון הארט דקו


הוא מפואר, עשיר בצבעים ומרקמים, ומוקפד להפליא – סגנון הארט דקו סוגר כמעט מאה שנים, ועדיין רלוונטי מתמיד. כל הדרכים לשלב בבית את הסגנון המעוטר וליהנות מעיצוב יוקרתי

רעיונות והשראה

השטח שלהם: שטיחים מעוצבים במקומות מפתיעים


במטבח, באמבטיה, בגינה ואפילו על המדרגות – המקומות שבהם לא ציפיתם לראות שטיחים מעוצבים, וחבל שכך

רעיונות והשראה

שיש זה לא רק שיש: שימוש בשיש בעיצוב הבית


שיש יכול לשמש לא רק כמשטח עבודה במטבח, אלא גם כחיפוי קיר או ריצוף, ואפילו להשתלב ברהיטים. כל הדרכים לעשות שימוש בשיש בעיצוב הבית

תגובות

כתיבת תגובה