כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  ממטרד לטרנד: החלודה כובשת את עיצוב הבית

ממטרד לטרנד: החלודה כובשת את עיצוב הבית

התרגלנו להתרחק מחלודה עד כמה שניתן, אבל לאחרונה מתחילה בעולם העיצוב מגמה הפוכה. יותר ויותר בתים ומרחבים מאמצים לתוכם את החלודה כטרנד עיצובי, והתוצאות מעניינות במיוחד

מאת: מורן מוזס צילום:


מהאתר: Ogkitchens

לחלודה יצא שם רע, ולא סתם. היא גורמת לחפצים להשתנות ולהתקלף, וגרוע מכך – היא מסוכנת מאד לאדם. אז איך קרה שיותר ויותר בתים בוחרים לאמץ בשנים האחרונות את החלודה כטרנד עיצובי?

עם הגעתו של הסגנון התעשייתי, גם החלודה מצאה את דרכה אל תוך עולם העיצוב. לא מדובר בחלודה של ממש כמובן, רק בחומרים ובציפויים שמדמים אותה. צבעה העז והתקלפותה משדרים משהו שהוא בין אורבני לכפרי, ובכך הופכים אותה לאלמנט שמשתלב היטב בעיצוב המודרני.

החלודה המדומה יכולה להופיע על גבי הקירות או הרצפה, וגם כחיפוי למדרגות ולרהיטים שונים. כיוון שהיא דומיננטית, לפעמים אזכור קטן שלה – למשל בספריה או בפריט נוי, מספיק כדי להכניס טאץ' קשוח ומעניין לחלל.

מהאתר: Archiexpo

עוד בנושא

רעיונות והשראה

משחקי ספסל: כל התפקידים שיש לעיצוב ספסלים בתוך הבית


על הספסל ישבנו, נדנדנו רגליים או הנחנו חפצים – כי יש שימושים שונים למקום הישיבה המאורך במטבח, במבואת הכניסה, בחדר השינה או באמבטיה. עיצובי ספסלים שתאהבו

רעיונות והשראה

האנוי והנוי: חמישה עקרונות לעיצוב הבית בנוסח וייטנאם


וייטנאם מציעה לנו הצצה לעולם אותנטי, שמחובר לטבע ולמלאכת היד. עם חומרים טבעיים, בדים ארוגים, גופי תאורה ייחודיים, קרמיקה מסורתית וצמחים, תוכלו להכניס אופי וייטנאמי גם בבית שלכם

רעיונות והשראה

אריח לרגע: כל מה שאפשר לעשות עם אריחים בבית


אנחנו רגילים לפגוש אריחים רק על הקירות בחדרים הרטובים ובמטבח, אבל למעשה ניתן לחפות באריחים אלמנטים שונים בכל החללים בבית. שימושים לא שגרתיים לאריחים מיוחדים לא פחות

רעיונות והשראה

צלמו זאת בעצמכם: צלמי האדריכלות המובילים מסבירים איך לצלם בית למכירה או השכרה


אתם רוצים למכור, להשכיר או לסבלט את הדירה שלכם? הכול מתחיל ונגמר בשיווק. שמונה צלמי אדריכלות מובילים מנדבים את הטיפים שלהם לצילום נכון שיקפיץ את ערך הנכס

מהאתר: liqui-met

במטבח

מפתיע או שלא, המטבח הוא אחד החללים שבהם החלודה תופסת הכי חזק. כיום ניתן למצוא הרבה מוצרים למטבח כמו תנורים, מקררים וכיריים, שמצופים חלודה. אפשרויות נוספות הן לחפות את דלפק האוכל בחיפוי דמוי חלודה, או לרכוש כיסאות שיכניסו את הסטייל הזה.

מעצב הפנים ניצן הורוביץ השתמש באי חלוד באחד המטבחים שעיצב, והתוצאה יצאה מעודנת להפליא.

עיצוב: ניצן הורוביץ, צילום: עודד סמדר

פשטות מטבחים, צילום: סטודיו DnA

חדר הרחצה

גם פה, באופן לא צפוי, החלודה זוכה למקום של כבוד. ברגע שמתגברים על ההקשרים המלוכלכים שנלווים לחלודה, אפשר ליהנות ממקלחת עם מראה ייחודי. החלודה כאן יכולה להופיע בארונות, בריצוף או באריחים.

מהאתר: Trendsideas

מהאתר: Cersanit

בסלון

גם בסלון אפשר לשלב את החלודה, למשל כחיפוי של קיר הטלוויזיה. ספות וכורסאות עם רגליים חלודות יתאימו גם הן, ואם יש אפשרות לשלב אח חלוד אז בכלל ניתן ליצור מראה מדהים.  

מהאתר: home-designing

ריהוט חוץ

כאן השימוש בחולדה כמעט מתבקש, שכן חלודה מתרחשת בעיקר בחוץ. עדי לוי עיצב בחצר ביתו פינת אוכל שכולה על טהרת החלודה. פינה זו משתלבת היטב עם הגדר שמקיפה את החצר, וזוכה לאיזון בזכות רצפת העץ ומשטח האריחים שעל גבי השולחן.

עיצוב וצילום: עדי לוי

קיר כוח

דרך מעניינת לשלב את החלודה בבית היא לבחור קיר משמעותי ולחפות אותו בחלודה. כדאי שסביבת הקיר תהיה ניטרלית עד כמה שניתן, כדי לתת לקיר לשמור על ההצגה.

לקוח מ-pinterest

מהאתר: Bunnings

בין לבין

אפשר לפזר נגיעות של חלודה בין האזורים השונים בבית. זה יכול להיות דרך אלמנט דומיננטי כמו גרם המדרגות, אבל גם בפריטים קטנים יותר כמו ספרייה או אפילו אקססוריז.

מהאתר: bradjenkinsinc

מהאתר: dulux

תגובות

צריך להיות אופי בשביל זה. חלודה אין לה מראה נקי...

כתיבת תגובה