כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

רעיונות והשראה  //  ממטרד לטרנד: החלודה כובשת את עיצוב הבית

ממטרד לטרנד: החלודה כובשת את עיצוב הבית

התרגלנו להתרחק מחלודה עד כמה שניתן, אבל לאחרונה מתחילה בעולם העיצוב מגמה הפוכה. יותר ויותר בתים ומרחבים מאמצים לתוכם את החלודה כטרנד עיצובי, והתוצאות מעניינות במיוחד

מאת: מורן לוי מוזס צילום:


מהאתר: Ogkitchens

לחלודה יצא שם רע, ולא סתם. היא גורמת לחפצים להשתנות ולהתקלף, וגרוע מכך – היא מסוכנת מאד לאדם. אז איך קרה שיותר ויותר בתים בוחרים לאמץ בשנים האחרונות את החלודה כטרנד עיצובי?

עם הגעתו של הסגנון התעשייתי, גם החלודה מצאה את דרכה אל תוך עולם העיצוב. לא מדובר בחלודה של ממש כמובן, רק בחומרים ובציפויים שמדמים אותה. צבעה העז והתקלפותה משדרים משהו שהוא בין אורבני לכפרי, ובכך הופכים אותה לאלמנט שמשתלב היטב בעיצוב המודרני.

החלודה המדומה יכולה להופיע על גבי הקירות או הרצפה, וגם כחיפוי למדרגות ולרהיטים שונים. כיוון שהיא דומיננטית, לפעמים אזכור קטן שלה – למשל בספריה או בפריט נוי, מספיק כדי להכניס טאץ' קשוח ומעניין לחלל.

מהאתר: Archiexpo

מהאתר: liqui-met

במטבח

מפתיע או שלא, המטבח הוא אחד החללים שבהם החלודה תופסת הכי חזק. כיום ניתן למצוא הרבה מוצרים למטבח כמו תנורים, מקררים וכיריים, שמצופים חלודה. אפשרויות נוספות הן לחפות את דלפק האוכל בחיפוי דמוי חלודה, או לרכוש כיסאות שיכניסו את הסטייל הזה.

מעצב הפנים ניצן הורוביץ השתמש באי חלוד באחד המטבחים שעיצב, והתוצאה יצאה מעודנת להפליא.

עיצוב: ניצן הורוביץ, צילום: עודד סמדר

פשטות מטבחים, צילום: סטודיו DnA

חדר הרחצה

גם פה, באופן לא צפוי, החלודה זוכה למקום של כבוד. ברגע שמתגברים על ההקשרים המלוכלכים שנלווים לחלודה, אפשר ליהנות ממקלחת עם מראה ייחודי. החלודה כאן יכולה להופיע בארונות, בריצוף או באריחים.

מהאתר: Trendsideas

מהאתר: Cersanit

בסלון

גם בסלון אפשר לשלב את החלודה, למשל כחיפוי של קיר הטלוויזיה. ספות וכורסאות עם רגליים חלודות יתאימו גם הן, ואם יש אפשרות לשלב אח חלוד אז בכלל ניתן ליצור מראה מדהים.

מהאתר: home-designing

ריהוט חוץ

כאן השימוש בחולדה כמעט מתבקש, שכן חלודה מתרחשת בעיקר בחוץ. עדי לוי עיצב בחצר ביתו פינת אוכל שכולה על טהרת החלודה. פינה זו משתלבת היטב עם הגדר שמקיפה את החצר, וזוכה לאיזון בזכות רצפת העץ ומשטח האריחים שעל גבי השולחן.

עיצוב וצילום: עדי לוי

קיר כוח

דרך מעניינת לשלב את החלודה בבית היא לבחור קיר משמעותי ולחפות אותו בחלודה. כדאי שסביבת הקיר תהיה ניטרלית עד כמה שניתן, כדי לתת לקיר לשמור על ההצגה.

לקוח מ-pinterest

מהאתר: Bunnings

בין לבין

אפשר לפזר נגיעות של חלודה בין האזורים השונים בבית. זה יכול להיות דרך אלמנט דומיננטי כמו גרם המדרגות, אבל גם בפריטים קטנים יותר כמו ספרייה או אפילו אקססוריז.

מהאתר: bradjenkinsinc

מהאתר: dulux

עוד בנושא

רעיונות והשראה

התחום האפור: כוחו של בטון בעיצוב הבית


לפני שאתם קוראים לו קר ומנוכר ומחפשים איך להסתיר אותו - בואו לגלות את כל הדברים הנפלאים שאפשר לעשות עם בטון בעיצוב הבית

רעיונות והשראה

לא מהעולם הזה: השראה מהחלל בעיצוב הבית


ספרייה שנראית כמו טיל, גוף תאורה שמדמה את מערכת השמש, או תמונה מופשטת של ירח – הדרכים לעצב בית שכל כולו השראה מהחלל

רעיונות והשראה

עיטור המופת: עיצוב יוקרתי בסגנון הארט דקו


הוא מפואר, עשיר בצבעים ומרקמים, ומוקפד להפליא – סגנון הארט דקו סוגר כמעט מאה שנים, ועדיין רלוונטי מתמיד. כל הדרכים לשלב בבית את הסגנון המעוטר וליהנות מעיצוב יוקרתי

רעיונות והשראה

השטח שלהם: שטיחים מעוצבים במקומות מפתיעים


במטבח, באמבטיה, בגינה ואפילו על המדרגות – המקומות שבהם לא ציפיתם לראות שטיחים מעוצבים, וחבל שכך

תגובות

צריך להיות אופי בשביל זה. חלודה אין לה מראה נקי...

כתיבת תגובה